WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď 2: Život s posvátnou geometrií

Milí přátelé,

v prosinci jsem vydal spolu s Mae Sarou (Pavlem Pražákem) Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď. Postupně zde na stránkách Ladírny chci publikovat celý text knihy.

Pokud si chcete zakoupit naše dílo, sadu 55 karet posvátné geometrie, knihy a krásnou krabičku, karty jsou k zakoupení zde.Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď – 2. část

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Články a videa o Kartách posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Po téměř dvou letech tvoření vám s radostí nabízím k zakoupení novinku, výkladové karty posvátné geometrie. Jedná se o 55 karet s 55 symboly posvátné geometrie a knížku, kde naleznete významy každé karty a úvodní kapitolu o tom, co je to posvátná geometrie a jak se s ní více a hlouběji propojit. Celou sadu doplňuje praktická krabička, kam se krásně vejde knížka i karty. Celou sadu si můžete koupit zde.

Život s posvátnou geometrií

Pokud čteš tuto knihu, předpokládám, že tě posvátná geometrie z nějakého důvodu zaujala a chceš se s ní víc a hlouběji propojit. Způsobů, jak toho docílit, existuje neomezené množství. Najdi si svůj vlastní, který ti nejlépe vyhovuje.

Obrazy a symboly na předmětech

Nejjednodušší způsob, jak začlenit posvátnou geometrii do svého života, aniž by bylo potřeba o tom příliš studovat, je pořídit si nějaký předmět s obrázkem nebo symbolem posvátné geometrie.

V nabídce jsou například karafy či skleničky s Květem života k harmonizaci vody, krásné šperky, meditační podsedáky, samolepky na zeď, dveře, mobil či na auto v různých velikostech, také se dají pořídit trička s posvátnou geometrií. Kreativních lidí, kteří začleňují posvátnou geometrii na běžné předměty pro každodenní používání, je stále více a více.

Každá věc má svou vibraci, svou energii, kterou vyzařuje do prostoru kolem sebe. Tato vibrace může být souladná a harmonizační, nebo nesouladná a disharmonická. Před pořízením každého předmětu je vhodné si procítit, jestli ho opravdu potřebuji a jestli s ním opravdu ladím. To, že je někde namalovaný nebo vytištěný Květ života, automaticky neznamená, že mě vyléčí ze všech mých problémů a uvede vše do dokonalé harmonie… ale samozřejmě tomu může velmi napomoci.

Pár lidí mi například tvrdilo, že od doby, co si nalepili na mobil nebo počítač samolepku s Květem života, se cítí „tak nějak lépe“, víc v pohodě, víc se jim daří. Ano, může to tak být. Květ života opravdu vyzařuje velmi příjemnou a harmonizační energii, ať je vytištěný nebo namalovaný v jakékoliv formě na jakémkoliv předmětu, ovšem zároveň je vhodné si stále zachovávat zdravý odstup. Mít na paměti, že daný symbol je jen pomůcka, něco jako stálá připomínka mého spojení s Vesmírem. Není ale vhodné předat jí přílišnou moc nad sebou a svým životem, protože pak bych se sám stával ne-mocným. Každý sám má v sobě moc a sílu žít život, jaký chce – ať už s posvátnou geometrií, nebo bez ní.

Harmonie prostoru s posvátnou geometrií

Od malých předmětů a samolepek se dostáváme k tomu, že můžeme posvátnou geometrii a její proporce aplikovat na větší prostor, místnost, byt, dům, zahradu, celé město.

Pokud stavíte (případně rekonstruujete) dům nebo byt, vřele doporučuji, abyste si procítili, zda je tam vhodné začlenit v jakékoliv formě informace a vztahy posvátné geometrie. Například místnost může mít buď půdorys v nějakém náhodném poměru, ale také v poměru Zlatého řezu, nebo čísel Fibonacciho posloupnosti. Může být také čtverec, šestiúhelník, případně i kruh, trojúhelník, či jiný méně obvyklý tvar. Výsledný dojem a pocity uvnitř se pak velmi liší. Existují poměry, u kterých víme, že jsou přirozeně harmonické, a poměry méně harmonické, nebo vyloženě disharmonické. Uvnitř domu pak jeho obyvatelé prožívají velké množství času, je tedy vhodné mít toto vše na paměti, než dům stojí – později už to samozřejmě nejde tak zásadně ovlivnit.

Malování obrazů

Pokud to s posvátnou geometrií myslíš opravdu vážně a chceš s ní navázat hlubší vztah, vřele doporučuji, aby sis začal malovat obrázky s tvary posvátné geometrie.

Je to jednoduché, stačí vzít tužku, papír, vyhrabat ze školního penálu (nebo si koupit) kružítko a pravítko a začít malovat a nechat se vést intuicí. Obrázky poté můžeš jakkoli vybarvit, vzniknou ti tak harmonické mandaly a energetické obrazy. Tím, že začneš malovat kružnice Květu života na papír, se děje podivuhodný proces. Kolečka začnou zapadat na své místo i v tobě samotném a vše začne dávat hlubší smysl.

Informace o posvátné geometrii

Možná máš potřebu dozvědět se víc informací o posvátné geometrii. Myslíš si, že dokud nepřečteš nějakou pořádně tlustou knihu, tak o ní nic nebudeš vědět a nemůžeš ji používat.

Mám pro tebe dvě zprávy, obě dobré. Zaprvé, nemusíš nic studovat, abys mohl začít komunikovat s posvátnou geometrií, inspiroval se od ní a začleňoval její energie do svého života. Máš svou intuici a pocity, kterým můžeš dát prostor, a posvátnou geometrií je můžeš rozvíjet. Zadruhé, nemusíš nic studovat – ale můžeš, pokud tě to baví a chceš nakrmit svou mysl informacemi. Přijde mi rozhodně lepší krmit svou mysl posvátnou geometrií než třeba politikou, novinami, bulvárem.

V češtině nemáme jen jednu pořádně tlustou knihu, ale hned dvě. Za „bibli“ posvátné geometrie považuji Prastaré tajemství Květu života. Je dvoudílná, napsal ji americký autor Drunvalo Melchizedek. Tuto dvojknihu doporučuju všem, které baví přemýšlet nad věcmi do hloubky. Je v ní opravdu mnoho zajímavých informací, obrázků a symbolů. Velmi se mi líbila a stála u zrodu mé lásky k posvátné geometrii. Jen je potřeba počítat s tím, že je to místy dost náročné čtení a některé pasáže je nutné číst opakovaně.

Kromě knih Drunvala Melchizedeka vyšly v češtině i další knihy týkající se posvátné geometrie, které mohu vřele doporučit. Německé autorky Jeanne Ruland a Gudrun Ferenz napsaly a vydaly knihu Posvátná geometrie Platónských těles. Je to dosti praktická knížka, věnuje se pouze Platónským tělesům. Jeanne Ruland napsala a vydala ještě další knihu s názvem Květ života.

Miranda Lundyová je další autorka, vyšly od ní v češtině Posvátná geometrie a Posvátná čísla. Jsou to milé obrazové knížečky, ze kterých můžete poznat posvátnou geometrii zase trošku z jiného úhlu.

Ladislav Moučka je autor věnující se především židovskému učení Kabala a ve svých knihách pojednává o hlubokých propojenostech s posvátnou geometrií. Je to velmi fascinující čtení, ale také dost složité – doporučuji ho jen těm, kteří už mají něco nastudováno a znají základní principy Kabaly a posvátné geometrie.

Několik dalších knih se věnuje posvátné geometrii z jiných úhlů, pojednávají o posvátně-geometrických principech v historii, umění, architektuře či krajině.Úryvek z knihy: Karty posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Text: Chrisantem Macháček
Ilustrace: Mae Sara

Vydal Pavel Pražák – Nakladatelství Magda v prosinci 2017

ISBN 978-80-906951-0-8

Články a videa o Kartách posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď

Po téměř dvou letech tvoření vám s radostí nabízím k zakoupení novinku, výkladové karty posvátné geometrie. Jedná se o 55 karet s 55 symboly posvátné geometrie a knížku, kde naleznete významy každé karty a úvodní kapitolu o tom, co je to posvátná geometrie a jak se s ní více a hlouběji propojit. Celou sadu doplňuje praktická krabička, kam se krásně vejde knížka i karty. Celou sadu si můžete koupit zde.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *