Sleva

Amazonský čaj Wayusa

8,44 112,00  vč. DPH

SLEVA! Tento produkt je nyní levnější než obvykle. Přehled všech výhodných cen

Wayusa je amazonský čaj, ručně zpracovaný, pěstovaný udržitelným způsobem ve velmi čistém prostředí horské džungle. Velice podporuje paměť, soustředění a probouzí v člověku živé sny – lucidní snění.

Wayusa momentálně není skladem, očekáváme ji kolem 10.prosince

Zrušit výběr

Popis

Wayusa (lat. Ilex guayusa) je a amazonský čaj, ručně zpracovaný, pěstovaný udržitelným způsobem ve velmi čistém prostředí horské džungle a bez použití jakýchkoli chemickým látek ekvádorskými indiány Kičua. U nás dostanete pouze čisté nasušené listy zpracovávané ručně, jinde dostanete jen méně kvalitní drť.

Wayusa je příbuzná cesmíny paraguajské, u nás známé jako yerba maté.

Má podobné množství kofeinu jako káva a dvakrát více antioxidantů než zelený čaj. Její nasládlý aftertaste kombinovaný s kouřovou chutí je nezaměnitelný. Mezi čaji a jinými přírodními nápoji není podobný.

Pití wayusy, tedy vývaru z jejích listů, je po stovky, možná tisíce let nedílnou součástí každodenního života v džungli. je to nápoj, který probouzí ducha a dodává energii pro celodenní náročnou práci, nebo naopak umožňuje zůstat celou noc vzhůru kvůli lovu.

Velice podporuje paměť, soustředění a probouzí v člověku živé sny – lucidní snění, kdy si je člověk vědom svého snu, po probuzení si jej dále pamatuje a může s nimi následně pracovat na své cestě životem.

Blahodárné účinky wayusy na zdraví začínají již v žaludku, na který – narozdíl od kyselotvorné kávy – působí uklidňujícím účinkem. Složení wayusy i přes vitalizující efekt snižuje krevní tlak (díky L-theaninu) a hladinu „špatného“ cholesterolu, detoxikuje organismus a stabilizuje pH v těle.

Balení

dle zvolené varianty 50 / 200 g / 500 g

podle aktuálních možností zasíláme buď celé listy, nebo mírně drcené nebo zcela drcené

Dávkování a příprava

1. způsob přípravy – louhování, pití studeného nápoje

Amazonský čaj wayusa - jeden svazek se používá na jednu dávkuDoporučené dávkování je  3-4 polévkové lžíce na 1 litr vody. Zalijte nevroucí vodou (do 95° C) a louhujte nejméně 20 minut, ale ideálně mnohem déle (nejlepší účinek je vylouhované od 3 hodin, tedy např. přes celou noc). Listy nechávejte v nádobě stále plavat a můžete průběžně podávat do hrníčku. Když už máte vodu jen na dně, můžete zalít dalšími nálevy horké vody. Wayusa lze zalít celkem až 4 nálevy vody, poslední 4. je již slabší.

2. způsob přípravy – vaření v hrnci, pití horkého nápoje

Chceme-li získat silnější odvar, vaříme wausu v hrnci na mírném ohni, kdy voda stále probublává nejméně 15 minut i mnohem déle (3 hodiny až celou noc). Průběžně můžeme podávat do hrníčků a když voda dojde, můžeme vařit další dávku, případně dodat menší část čerstvých listů a pokračovat ve vaření.

Země původu

Ekvádor

Obsahuje

 • kofein – ve 2dcl šálku je stejné množství jako v kávě
 • teobromin – vyskytuje se nejvíce v čokoládě
 • theanin – aminokyselina, která je obsažena i v listech čajovníku, přímým působením v mozku navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti, má uklidňující účinky, zvyšuje aktivitu alfa vln a přispívá tak ke zvýšené kvalitě spánku
 • kyselina glutamová – neesenciální aminokyselina, podílí se na metabolismu tuků, detoxikaci amoniaku a je nejdůležitějším neurotransmiterem v centrálním nervovém systému, v lékařství se používá k léčbě některých neurologických poruch
 • eucin –  neesenciální aminokyselina. důležitá pro transkripci, přenosu informací DNA do RNA a pro opravu svalové tkáně a dalších 13 aminokyselin
 • vitamíny C a D
 • magnesium, zinek, vápník, chrom
 • saponiny, antioxidanty(2x více než zel. čaj)

Wayusa navozuje příjemný pocit bdělosti a čilosti bez nervozity a chvění, které může způsobovat káva. Není návyková a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

  Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.


  Přepněte si měnu
  EUR Euro