Mapacho – „vykuřovadlo“

44,44 160,00  vč. DPH

Mapacho je velmi mocná bylina, po celé Jižní Americe patří k jedné z nejposvátnějších léčivých a ceremoniálních rostlin, i vy můžete zažít její sílu, je vhodná na každodenní používání.

Upozornění: Mapacho posíláme pouze po provedení objednávky a při výběru platby převodem na náš bankovní účet, na dobírku ne. Děkujeme za pochopení.

Momentálně již není skladem, termín naskladnění zatím bohužel neznámý…

Zrušit výběr

Popis

Mapacho je velmi speciální rostlina, je považována za jednoho z největších rostlinných učitelů. Po celé Jižní Americe patří k jedné z nejposvátnějších léčivých a ceremoniálních rostlin. Používá se obvykle na začátek a na konec různých ceremonií (a často i v průběhu). Mapacho je organicky pěstováný tabák bez použití chemických hnojiv a pesticidů. Mapacho býval pěstován pro potřebu rituálů již před 8,000 lety a byl možná jednou z prvních rostlin kultivovaných v Jižní Americe, kde byl jeho původ před tím, než ho Evropané začali šířit do celého světa.

Výroba

Mapacho je vyráběn tradičním způsobem, připravují ho šamani, mistři „tabaqueros“, kteří se specializují na tuto rostlinu. Kolem přípravy jsou mnohá tabu a celý proces je považovaný za posvátný. Rostliny se zasadí na vhodném místě a šaman o ně pečuje jako o své děti – ručně z nich obírá veškerý hmyz, který by si chtěl kousnout do jeho listů. Žádná chemie se nepoužívá. Poté, co se listy sklidí, se postupně rolují do tvaru tlusté role. Ta se poté omotá provazem z přírodního materiálu a pověsí se nad oheň, kde postupně dozrává.

Účinky

Jako léčivá rostlina má mapacho nesmírně mnoho využití. Přináší nám čistou jasnou mužskou přímou energii. Otevírá brány pro léčení, spojení, proudění energie. Přináší okamžité zklidnění a harmonii. Uzemňuje, očišťuje, nabíjí pokojem, rovnováhou (mužské a ženské části v nás, pokuď cítíme, že převyšuje ta ženská), posiluje napojení na svůj střed, svoje srdce, vědomí Já jsem. Můžeme se skrzě něj propojit s Matkou Zemí a jejími elementy. Mapacho je také známé svou schopností vyčistit těžkou a hustou energii z energetického pole, negativní a cyklické myšlenkové vzorce a emoce. Pomáhá obnovit rovnováhu a jasnost těla, mysli a ducha.

Skladování

Mapachová role: Ideální je uchovávat v pokojové teplotě a v temnu, zabalený jen v papírovém ubrousku nebo sáčku a nechat dýchat, případně v chladničce.
Mapachový výluh: Pokud připravíte větší množství výluhu než spotřebujete, uchovejte zbytek v ledničce. Když spotřebujete všechnu mapachovou vodu, můžete i několikrát opakovaně dolít další dávku čerstvé čisté vody a zase nějakou dobu vyčkat. Když uchováváte v ledničce, vydrží jedna dávka až týden.

K zakoupení nabízíme

Celá role má cca 800 g, vyberte si množství, které spotřebujete. Pro běžného uživatele stačí pro začátek 50 g (2-3 cm šířky role), pokročilejší ví, kolik spotřebují za jak dlouho 🙂

Země původu

Peru, kmen Shipibo

Vědomé využití – rituál

Mapacho je jedna z nejposvátnějších amazonských rostlin a jeho použití by mělo být vždy spojeno s modlitbou nebo rituálem, účinky se tak zesílí…

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.


Přepněte si měnu
EUR Euro