WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Má setkání s Pascalem K’in Greubem a Teal Swan – část 2., pátek 11. dubna

Celé odpoledne ten den jsem strávil na festivalu Evolution a radoval jsem se ze vší hojnosti. Více zde. (Předchozí večer popisuju zde).

Můj záměr byl být od 16:45 hodin na Májském léčivém rituálu Pascala a pak zůstat v 18 hod. na přednášku Teal Swan o emocích. Dopadlo to trošku jinak 🙂

Před tím jsem si ještě odskočil na záchod a koho tam „nepotkám“?

_MG_3693

Aneb náhody opravdu neexistují…

_MG_3708

Ještě před Pascalem vystoupila na pódiu taneční skupina Colors of Dance, úžasně šikovní 🙂

Záhy nastoupil Pascal se svou překladatelkou.

_MG_3731

A následoval Mayský léčivý rituál. Jak to přesně probíhalo se můžete podívat na videu Igora Chauna:

https://www.youtube.com/watch?v=UaIAzKQFyw

Já doplním svých pár dojmů – líbí se mi Pascalův způsob komunikace a vystupování – že se střídá „hloubková meditace“ v klidu – kdy je člověk naplno obrácen do svého nitra, pomocí dýchání a hlasového vedení se napojí na svůj zdroj – na své srdce, na své Vyšší Já, je jedno, jak to pojmenujeme.

A toto pak prostřídává s úžasnými hravými cvičeními, do kterého zapojí celé tělo. Při meditaci se uvolní duch, při dalších cvičeních se uvolní fyzické tělo. Všechno v dokonalém souladu. Krásné.

Pascal na závěr říkal, že teď následuje hodinový workshop ve vedlejší hale, a že vede následující dva dny, v sobotu a neděli, dvoudenní workshop s názvem Moře hojnosti v Joy Institutu. Znělo to oboje velmi velmi lákavě, Pascalův způsob se mi opravdu líbí, souzním s ním naprosto, ale i Teal mám rád, a těšil jsem se na její přednášku i sobotní workshop.

Tak jsem se byl ptát Stáni, jedné z organizátorek Pascalova workshopu, na další informace. A ve správnou chvíli se tam zase „zjevil“ Pascal v krásně vtipné situaci 🙂

_MG_3809

Tak jsem se s ním chvilku bavil, říkal jsem mu, že mám dilema, jestli jít na Teal nebo na jeho workshop. A řekl mi na to: „Jaké dilema řešíš? Srdce ti řekne!“ s pohybem ruky na srdce (teď zpětně si už vlastně nepamatuju, jak ten pohyb udělal, když měl plné ruce – ale asi svou pravou rukou 🙂 ).

A tak jsem musel dát zapravdu. Co to tady řeším za dilema? Všechno to ve mně křičí: Pascal je super, Pascal, Pascal, Pascal! Souzní to s tebou, tolikrát jste se „náhodně“ potkali, co to asi mělo všechno znamenat?

A tak jsem nadšeně uvolnil místo v první řadě u pódia, které jsem si zabral, abych byl na Tealině přednášce hned vepředu, a nadšeně odběhl do vedlejší haly na workshop za Pascalem.

Tušil jsem taky, že se nejspíš na přednášku Teal budu moct podívat pozdějc na záznamu, a taky že jo:

Ještě jsem se na to sice nedíval, ale určitě to je skvělé. Mám záměr se na ni podívat – vše ve správný čas 🙂

Workshop Pascala Znovuzrození – moudrost duše z předešlých životů

Zhruba hodinový workshop byl zase přesně tak skvělý jako jeho ostatní vystoupení, kterých jsem se účastnil. Bylo to částečně podobné jako čtvrteční „kosmické divadlo“ na panelové diskusi, ale jen na začátku.

_MG_3818

Pak následovalo pár aktivit v prostoru – na uvolnění, rozproudění energie, znovuobjevení naší přirozené dětské tvořivosti – všichni jsme umělci! Všichni jsme velcí tvůrci! V každém z nás dříme umělecký potenciál, jen ho rozvinout!

_MG_3841

_MG_3863

Jedna z aktivit třeba spočívala v tom, že jsme ve dvojici měli vyjádřit básnickými obrazy, jak se cítí naše duše v tomto těle. Vyjádřit to ve třetí osobě: „Petr je…“ A tak ze mě vyšlo postupně:

„Petr je zajíc, který přeskočil růžově kvetoucí keř hlohu, a vyskočil vstříc rannímu žhavému slunci.“

„Petr je dokonale hladká a vyleštěná černá klávesa na klávesnici u počítači a stává se tak nástrojem k zaznamenání myšlenek a úžasně krásných obrazů básníka.“

„Petr je květ na broskvoni, původní druh, rostoucí na úbočí korejských hor, která čeká na botanickou expedici, aby ji našla, popsala a obdivovala.“

Ano, toto všechno jsem, stejně jako Ty. Já Jsem celistvý Vesmír. Jsem Všechno a Nic

_MG_3873

Dále následovala meditace vleže za zvuků šamanského bubnování. Mohli jsme se vracet a naladit do svých minulých životů.

_MG_3882

Následovalo sdílení zkušeností.

Tato paní si znovuprožila, že byla v některém svém minulém životě šamanka. Taky tak docela vypadá 🙂

_MG_3884

Večerní workshop skončil, domluvil jsem se, že opravdu přijdu následující den na ten dvoudenní workshop Moře hojnosti. Lákalo mě to opravdu mnohem mnohem víc než Teal, jejíž záměr workshop je spíš „radit“ a „pomáhat“.

Hojnost je téma, které je mi poslední dobou velmi blízké (možná jste si četli některé mé články). Já Jsem Hojnost! Hojnost je stav žití, kdy není ani dobro, ani zlo, ale prostě všechno jenom JE. Stav souladu se svým Zdrojem. Zdroj (= Bůh = Vesmír) také jenom Je.

V Bibli ve Starém zákoně Bůh sděluje Mojžíšovi své jméno jako JAHVE – Já Jsem, který Jsem… S tím naprosto souhlasím, s některými jinými pasážemi v Bibli už ale tolik ne 🙂 Ale o tom zas třeba někdy jindy…

Šel jsem se podívat, jestli už skončila Tealina přednáška o emocích. Přišel jsem právě na závěr, lidé nadšeně tleskali. Určitě byla přednáška skvělá!

_MG_3897

_MG_3899

Bylo poměrně brzo, asi půl osmé, další program na večer jsem neměl, a tak jsem si říkal, že by bylo hezké se potkat s některým kamarádem. Nachomýtl jsem se k Jurajovi a skupince dalších lidí. Postupně se skupinka rozešla a zůstal tam jeden mladík, brzy jsme zjistili, že máme velmi mnoho společného – oba sledujeme jajsem.com, on tam přispívá pod jménem Pokajmu. Slovo dalo slovo a tak jsme strávili příjemný večer povídáním a sdílením.

Pokajmu šel směrem na Vinohrady, mně to bylo jedno, kam jdeme, tak jsme vyšli z Holešovic tím směrem. Když jsme byli na Náměstí republiky, napadlo mě, že bychom se mohli jít podívat do nedávno otevřené RAW čajovny RAWcha, díval jsem se na ní na internetu, měl jsem záměr se do ní někdy podívat, toto byla skvělá příležitost.

K mému velkému překvapení tam byla i Teal se Sarbdebem a několika dalšími lidmi, my jsme si s Pokajmu sedli zvlášť, příjemně jsme si povídali.

_MG_3914

Za nějakou chvíli Teal odcházela. Protože jsem měl dojem, že si mě pamatuje z našeho čtvrtečního setkání, kdy jsem jí říkal, že se těším na sobotní workshop, tak jsem ji jen chtěl říct, že nakonec nejdu na její workshop, ale na Pascalův. Na to mi řekla, že samozřejmě „OK“, objali jsme se, stihl jsem ji i vyfotit a Teal už šla.

_MG_3912

_MG_3911

Takto proběhlo mé druhé, také velmi nečekané, setkání s Teal Swan.

Můj názor na Tealin workshop a Teal

Na Tealin workshop jsem se opravdu těšil, protože znělo skvěle, že vibrace všech účastníků se během workshopu viditelně zvýšily, všichni byli skvěle naladění, zodpověděla všechny dotazy i ty nepoložené a podobně.

Já osobně jsem vlastně na Teal žádnou otázku neměl, už vlastně nějakou dobu nemám žádné otázky, vím, že všechno je ve mně. Já jsem kompletní a celistvý Zdroj, takže mám v sobě i odpověď na všechny své otázky. Teal už předem říkala, že na jejích workshopech jsou vždy přesně ti správní lidé, kteří tam mají být, takže mě už vlastně nepřekvapuje, že jsem tam nakonec nebyl. Přesto si dovolím ještě napsat pár osobních postřehů, a je mi jedno, co si o tom kdo myslí.

Bavili jsme se totiž o Teal s několika lidmi (před workshopem i po ní), a často mi říkali, že na workshop nejdou nebo nebyli, že s ní úplně nesouzní. Že už jsme „za Teal“. Tak jsem se velmi divil, já jsem jí opravdu velmi vděčný za mnoho střípků, které mi krásně zapadly do mého puzzle života a do mého chápání Zákona přitažlivosti…

Aniž jsem se po tom nějak pídil, dostalo se ke mně pár článků o jejím workshopu. Nejdříve tato slečna, která ji položila závěrečnou otázku. Píše: “Väčšina ľudí sa pýtala otázky typu: “Čo mám robiť zo životom?”, “Aká práca je pre mňa vhodná?”, “Čo mám urobiť preto, aby som bola šťastná?”. Takéto otázky sa všetci pýtame, čiže bolo veľmi prospešné pre každého z nás v publiku pozorovať tú konverzáciu. Pri každej otázke, keď sme sa dostali k jadru problému sme zistili, že všetci máme rovnaký problém – necítime sa byť dosť dobrí. “ (Zdroj)

A já vidím, že opravdu už jsem „za Teal“. Já se na něco takovéhoto nepýtám, já vím, co mám dělat. A cítím se být dost dobrý – nebo spíš už nějakou dobu vím, že jsem ten nejlepší na světě 🙂

Nepotřebuju věnovat pozornost žádným problémům kohokoliv, protože vím, že si každý tvoří své problémy sám, a tím, že jim věnuji pozornost, je nijak nevyřeším, ale naopak ještě víc a víc narůstají. Zákon přitažlivosti tady samozřejmě funguje, jako všude. Čím víc něco řeším a řeším, tím víc to narůstá. Já nepotřebuju nic řešit, já už si opravdu jen a jen užívám života.

Dále jsem ze zvědavosti přečetl článek Teal, respektive český překlad na novazem.info. Dokonale mi potvrdil to, co jsem už tušil. Dokonale mi zapadlo, proč jsou na její osobu tak rozporuplné reakce – mnozí ji milují, leč mnozí ji i nemají rádi. Prostě to jen dokonale zrcadlí její vlastní osobu a její rozpoložení. Všechno, co se komu děje, jen dokonale zrcadlí tu osobu. Májové tomu říkají máya – i proto souzním mnohem víc s máyským Pascalem 🙂

Překvapilo mě, když jsem si přečetl: “Další den za mnou došli dva lidé, jeden z nich mi přímo do očí řekl, že jsem zbabělec, ten druhý mi oznámil, že hodlá navštívit namísto mého workshopu, seminář zmíněného duchovního učitele.” (Zdroj)

Jsem slavný 😀 Jak už jsem psal výše, vůbec jsem za ní “nedošel”, ale prostě jsem se “velmi náhodou” vyskytl u ní, tak jsem jí to řekl, že nejdu na její workshop. Tím to pro mě haslo, nic víc jsem z mé strany necítil a neřešil…

Když to shrnu – od té doby, co jsem se dozvěděl o Abrahamovi, přečetl několik knih jimi inspirovaných (najdete je pod autory Esther & Jerry Hicks) a pochopil – nebo spíš znovuvzpomněl si na to, co je život, už opravdu nepotřebuju ničí rady. Vím, že si všechno ve svém životě tvořím sám svými myšlenkami – dobře je to vidět na fyzickém těle – živá strava s živými myšlenkami dělají velké divy 🙂 Ale tvoříme si všechno – všechno je jen různá forma energie – peníze, věci, vztahy… Cítím se stále pln síly a životního nadšení. Žiju ve světě obrovské hojnosti – vím, že hojnost (= Bůh = Láska)  je opravdu úplně všude, kam zaměřím svou pozornost.

Protože Bůh je buď všude, nebo není. Tím pádem i to, čemu se říká třeba dobro a zlo, jsou vlastně jen různé aspekty Boha. A Bůh je oboje. Bůh není jen dobro, ale Bůh je dobro i zlo zároveň. Stín tvaruje světlo, světlo je tvarováno stínem. Jedno bez druhého by nemohlo být v našem fyzickém světě. Kdo toto pochopí, vykročil ze světa duality do světa úžasné hojnosti…

A já už žiju v úžasném světě hojnosti. Věnuju se jen a jen sobě a tomu, tomu, z čeho mám dobré pocity, které mi ukazují, že jsem v souladu s Bohem (se Zdrojem). Nepotřebuju Teal, aby mi cokoliv radila či s čímkoliv pomáhala. Já Jsem!

Pokud chcete, aby vaše životní nastavení bylo takovéto:

…vřele doporučuju pořídit jakoukoliv knížku od Esther & Jerry Hicks, a číst ji a řídit se tím, co je v nich napsáno, dokud se to, co plyne z Esther v tom videu, nestane i vaší dennodenní zkušeností 🙂 Mou už to je 🙂

Mé životní nastavení

Svět je naprosto úžasné místo. Raduju se ze všeho, kam se podívám. Vím, že všechno, co se na zemi děje, je naprosto v pořádku. Tvořím si svůj život a své báječné zkušenosti. Jsem skvělý, úžasný, jsem Klid a Mír a Harmonie a jen a jen Láska. Umožňuju si jít směrem svého nadšení, a umožňuju, ať si kdokoliv jiný dělá, co chce. Ať si kdokoliv dělá, co chce, ať si kdokoliv o komkoliv (i o mně) i o čemkoliv myslí, co chce. Já jsem sám sebou, já jsem v souladu se Zdrojem. Já Jsem Zdroj. Já Jsem Bůh. Já Jsem Láska.

Já Jsem Inspirace, baví mě všechno, co dělám. Jsem (mimo jiné) skvělý spisovatel, fotograf, vypravěč, přednášející, cestovatel, umělec, tvůrce. Hlavně jsem skvělý tvůrce svého života, to je to nejvyšší umění…

Potkávám se s úžasnými lidmi, se kterými máme stejný názor na svět. Navzájem se obohacujeme už jen tím, že jsme spolu. Nadšeně se na mě těší, setkání ještě předčí jejich očekávání, a pak mi napíší třeba toto:

“Ahoj Péťo, chci ti poděkovat za naše setkání, je to skvělé, čekal jsem to a je to tak. Jsi inspirace a té není nikdy dost, já sám to dnes na sobě pociťuji velmi intenzivně. Poslední dobou je to náročné po všech stránkách, ale dnes se po delší době cítím skvěle naladěn a pozitivně vnímám vše okolo sebe, děkuji ti. Doufám, že jsme se neviděli naposledy, budu rád za tvou společnost 🙂 Hezký den ti přeji L. Já jsem hojnost my jsme vesmír :)”

Krásné, že? Je to jen a jen na každém, jaké zaujme stanovisko k životu 🙂 Co člověk vysílá, to se mu vrací 🙂

7 thoughts on “Má setkání s Pascalem K’in Greubem a Teal Swan – část 2., pátek 11. dubna

 1. Nazdárek bráško, tady tvůj bráška pokajmu:o))))))))
  co bych ti tak měl říct, snad jen díky vesmíru za setkání, díky vesmíru za naši jedinečnost, díky vesmíru za poznání, kdo jsme, díky za naše kouzelná těla, srdce skrze, které cítíme, díky za naší božskou mysl, kterou tvoříme, díky, že sdílíme, ctíme veškeré veškerenstvo. Miluju naši obrovskou světelnou rodinu, kde jsme jedna mysl, srdce, obrovské zářivé tělo a jeden neomezený bankovní účet, kdy všichni známe své místo a víme jak pumpovat jeden druhého. V tudle chvíli vyhrávám v loterii brácho:o))), už je čas rozjet pořádnej business, už jsem objednal mandalky od kámošky do kapsičky, navíc mi vesmír poslal do města jablíčka na kterých jsou srdíčka, no a tak tu tabletu co jsem si lupl hrnu dál. Vím přesně jak naše finance rozdělit, komu řádně nadělit, aby naše světlo rostlo dál a dál:o))))))))Buď ti požehnaná každá chvíle v tomto krásném světě, buď požehnaný každý skutek v tomto světě, buď vůle tvá:o)))))))))))))))))))))))))
  velké obejmutí, poklona, respect, úcta, klid, radost, hravost, hojnost, pozdravení od nebeského bráchy statečného zařívého srdce Pokajmova, hawk:o)))

  jsme napojeni, kdykoli, kdekoli, těším se, uuuuuuuuuuuuuuuufffffffffff to je úleva:o))))))
  http://www.youtube.com/watch?v=oCyzTUoJGUU

  1. Ahoj brácho Pokajmu, jsem rád, že ses ozval, že mám na tebe kontakt 🙂

   Je skvělé, že se potkáváme takto skvěle stejně naladění, když jsem sám, jsem veselý a šťastný, ve dvou je to ale ještě tak nějak veselejší 🙂

 2. Ahoj Petře! 🙂
  Děkuji za tyto dva články o Festivalu. Chtěla bych se tě však zkusit něco zeptat. Nedávno jsem četla článek přímo od Teal o tom, jak popisovala, proč odešla, když byl na pódiu ten jeden jiný duchovní učitel – teď jsem tedy pochopila, že to byl asi Pascal. Neumím moc dobře anglicky, ale říkala jen, že se jí nelíbil ten jeho způsob, že se znovu cítila jako v šesti letech atd. Protože jsem Pascala doposud neznala, tak ale stále nevím, s čím u něj nesouhlasila, co ji tak rozhodilo. Ty jsi u toho byl, proto se chci zeptat, jestli tě nenapadá bližší vysvětlení, proč to s ní tak moc nesouznělo, co on hlásá jinak, že ji to rozhodilo?:)
  A pak mě napadla ještě jedna myšlenka. Já osobně Teal mám ráda už velice dlouho. O učení Abrahama jsem se zajímala kdysi, pak jsem měla pauzu a nyní jsem na ně nedávno zase narazila a strašně mě to baví, Teal mám teď zase mírně v pozadí. Jak píšeš o těch rozdílech posluchačů, že “někteří už jsou za Teal” atd… myslíš tedy, že když mám občas ještě “chuť” na Teal, že nejsem stále dostatečně pozitivně naladěná?

  Děkuju
  S láskou
  Ivča

  1. Milá Ivčo,
   na první otázku sis už našla odpověď sama, já osobně nejsem Teal, tak bych ti stejně nijak neodpověděl. Já osobně jsem se nad tím prostě podivil, a to je všechno. Já osobně jsem prostě Pascalovo divadlo skvěle užil, protože bylo super, co si o něm myslí jiní lidé, je mi celkem jedno 🙂

   A k té druhé otázce – pokud, jak hezky píšeš, “máš někdy chuť na Teal”, tak je to samozřejmě naprosto v pořádku, a evidentně je tam pro tebe něco nachystané, co tě posune zase dál 🙂 Myslím, že je velmi vhodné poslouchat veškeré chutě svého Zdroje – svého Vyššího Já, ať jsou jakékoliv 😀

   Spíš bych to viděl tak, že pokud máš pochybnosti, že “stále nejsi dostatečně pozitivně naladěná”, tak opravdu nejsi 🙂 Já jsem to měl taky tak před několika měsíci 🙂 Jak jsem poslouchal Abrahama-Hicks, kde furt mluvili o Vortexu, tak jsem si říkal, jak to jako poznám, že jsem ve Vortexu? A tak jsem si různě “dával záměry být ve Vortexu” a říkal jsem si, že “Já jsem Vortex” a “Já jsem Láska” apod., a pak jsem si najednou z úžasem uvědomil, že jsem ve Vortexu, a už prostě nemám žádné pochybnosti, a naprosto jasně na sobě poznám, kdy “jsem na příjmu” a kdy (na maličký okamžiček velmi výjimečně 😀 ) jsem “mimo příjem”. A všechno je v pořádku, všechno je super zkušenost – je úžasné být ve Vortexu, a poznat to a radovat se z toho, být ve svém Proudu, a je skvělé poznat, že nejsem ve Vortexu, a cíleně se aktivně dostat zpět. A pak to stojí za to mnohem mnohem víc 😀

   Takto prostě funguje náš svět 🙂 Až budeme vznesení do dalších dimenzí stejně jako Abrahám, tak budeme ve Vortexu pořád, zatím holt to je takto, a je to super zkušenost, že? 😀

   Tak nějak takto to vidím. Je naprosto v pořádku, že tě láká Teal, já mám záměr se taky podívat na mnohá videa, protože vypadají velmi lákavě, jen prostě zatím řeším různé “důležitější” věci, ale všechno se děje ve správný čas, a všechno je v pořádku 😀

   Krásný den Ivčo, přeji ti krásné vortexování 😀

   Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *