V předchozím článku Míša popisuje své zážitky z návštěvy meditace s Donem Sergiem a Petrem Chobotem. Najdete ho zde: Míšin 1. světelný příběh: Úžasné zážitky při meditaci se šamanem Donem Sergiem a Petrem Chobotem v Plzni. Míša sepsala více „světelných článků“ ze svého života, které postupně publikujeme na našem webu.


Cítila jsem, že existuje něco víc, co mě může posunout ještě dál…

14124961_166254653810479_2415810583062349767_oJiž dlouhou dobu jsem cítila, že už jsem duchovně dost vyspělá. Rok intenzivních meditací mě neskutečně posunul v mém životě, ale cítila jsem, že existuje něco víc, co mě může posunout ještě dál. Skrze informace, které se ke mně přesně měly dostat, jsem se dozvěděla o zájezdech do Peru, o ayahuasce, o očistných šamanských rituálech, ale nemohla jsem si cestu do Peru dovolit, a tak jsem pátrala dál, až nakonec jsem si zařídila očistný rituál zde v ČR (ani nevím, jak se mi to povedlo).

Pár dní před odjezdem jsem začala mít mírný strach do čeho jsem se to zase nahrnula, a tak jsem koukala na různá videa lidí, kteří už na „tom“ byli, a na jednom videu mluvil takový podivín Chrisantem o tom, že už na ceremonii byl sedmkrát. Navíc to byl Čech, tak mne to zaujalo a poslouchala jsem to video celou hodinu a čtvrt a shodou okolností jsem se dozvěděla, že ten podivín bude i na tom obřadu, kam jedu já, takže jsem byla ráda, že tam někoho budu „znát“. V den odjezdu jsem se sešla s pár (do té doby) neznámými lidmi (teď jsou to jedni z nejbližších a nejchápavějších lidí, co jsem kdy poznala), kteří na obřad jeli už po několikáté, nasedla k nim do auta, a prostě jsme jeli. Nikdy jsem nebyla taková , že bych jen tak nasedla k někomu cizímu do auta a jela na víkend někam, kde absolutně nikoho neznám, ale tohle jsem vyloženě tak cítila a věděla, že to je to nejlepší, co pro sebe a svůj rozvoj mohu udělat.

14188565_166254343810510_6136164292596605522_oKdyž jsme tam přijeli, Chrisantem už tam byl, a tak jsem se hned letěla seznámit a dělala si srandičky z jeho jména. Hned na první pohled mě totálně oslnil, a co víc, on tam měl děti (a já děti do té doby vůbec nemusela, vadily mi). No prostě opravdu zajímavý člověk jsem si říkala, ale nijak jsem to neřešila, jen jsem cítila, že chci vedle něj v noci ležet. Pak jsme všichni dohromady stavěli obrovský stan, následně se šli projít a trochu se seznámit.

Hned jsem cítila, že jsou to podobně „duchovně“ naladění lidičky, kteří mají zajímavé příběhy a problémy. S jednou holčinou jsme začaly řešit vitariánství. Chrisantema to zaujalo, jelikož byl také nějakou dobu 100% vitarián, tak se přidal k poslouchání, což mě potěšilo, protože doposud jsem měla kolem sebe samé lidi, co to moc nechápali, tak jsem byla šťastná. Pak jsme s Chrisantemem zjistili, že děláme podobné aktivity i v normálním životě, což je vyrábění triček, prodávání na e-shopu atd. (Ladírna a Lion-Design.cz), takže jsme se sblížili ještě víc.

Dokonce mi absolutně nevadily jeho dětičky, ba naopak, s Aničkou jsme si hnedka padly do oka a byla úplně úžasná a moc krásně pískala na píšťalu, jejíž zvuk mi také do té doby vadil. Prostě vše najednou bylo jinak než dřív. Seznamovali jsme se a povídali si až do té doby, než přijeli šamani s namíchanou ayahuascou, tabáčkem a všemi potřebnými věcmi k obřadu. Začínala jsem být vystresovaná, a tak mě Chrisantem párkrát chytl za ruku, což mi vždy moc pomohlo. Když bylo vše připraveno, šamani měli ještě předtím krásný proslov o tom, jak jsme všichni stateční a vítali nováčky, kteří tam byli poprvé. Byli to úžasní sympaťáci a hned od prvního pohledu jsem jim věřila.

Jak probíhala první ceremonie?

Obřad začínal šňupáním tabáčku, což bylo zezačátku velmi nepříjemné a štiplavé do nosu, ale je to zapotřebí kvůli vyrovnání energií (tabáček je mužská energie, aya ženská). Měli jsme to šňupnout s plnou pokorou a láskou, ale to se mi moc nedařilo, jelikož jsem se soustředila jen na ten štipot v nose. Pak šamani obcházeli všechny lidi s malým pohárkem „medicíny“. Měla jsem načteno, že to je odporné, ale zas tak odporné mi to nepřišlo, a docela v pohodě jsem to spolkla. Pak jsme čekali na „nástup“. Koukala jsem do ohně, snažila se meditovat a celkem dlouho trvalo, než se něco začalo dít, pamatuji si jen, že mi začaly neskutečně brnět ruce, pak jsem se koukla na nebe a z hvězd se začaly tvořit nádherné mandaly a obrazce, do toho pak šamani začali zpívat úžasné písně a já začala vidět okolo každého člověka duchy, anděly, a různé další nehmotné bytosti. Když jsem se podívala na šamany, nebyli to lidé, ale nepopsatelně nádherné velké bílé bytosti, a já pochopila, jak „daleko duchovně“ musí být, a co vše pro to museli podstoupit.

Nejnádhernější bytost ze všech byl hlavní šaman Martin. Chtělo se mi brečet při pohledu na něj. Celá ta první noc byla velmi zvláštní, jelikož vše pro mě bylo nové a místo toho, abych si v sobě řešila důležité věci, jsem velmi „ulítavala“. Dokonce jsem se prý neskutečně smála a rušila ostatní, což si absolutně nepamatuji. Jen vím, že mi pořád ve vizích chodilo, že jsem rušivý element, jak v normálním životě, tak i tuto noc, a nejspíše jsem si to měla uvědomit a zapracovat na sobě, abych (i obecně) nerušila ostatní lidi, nebyla sobecká, brala v potaz, respektovala své okolí, protože už ve škole jsem měla sklon k tomu odvádět pozornost ostatních od důležitých věcí. Pak jsem si v sobě hodně řešila svůj chlad a to, že je mi pořád zima. Přišly mi různé odpovědi s tím, že jsem ohnivé znamení Lva a mám si užívat náklonost k teplu a pořád se netrápit nějakým řešením zimomřivosti, otužováním apod. a mám nechat v sobě působit ohnivého lva a v mém životě se mi bude dařit mnohem lépe.

Zjistila jsem, co to znamená nepodmínečně milovat

Míša a ChrisantemAle to nejhlavnější co se tu noc stalo, bylo to, že mi Chrisantem dal okusit toho, co je to opravdová Láska. Co to znamená nepodmínečně milovat. Nějakým způsobem se stalo, že jsme se sblížili víc, než jsme asi oba čekali a já jsem pocítila něco, co ještě nikdy v životě ne. Doslova jsme se propojili. Cítila jsem, jak jsme splynuti v jedno. V krásnou zlatou esenci, která námi proudí a kterou vlastně jsme. Meditovali jsme spolu, měli spojená čela a nosy a já jen cítila tyto neuvěřitelně nádherné pocity, měla jsem různé vize o nás dvou v budoucnu, a toho, že toto přesně se mělo stát, že tu oba nejsme „náhodou“ (navíc jsme si přinesli oba jako jediní křišťály, které jsme si dali na oltář).

Neuvěřitelně mě to dojímalo a moc jsem plakala, že konečně poprvé něco takového dokážu cítit. Pak mi přišla informace, že kdyby si nezměnil jméno, tak já bych tam tu noc vůbec nebyla. On mne přilákal svou vibrací jména. Miluju totiž vibraci „Chrrrchrrrmmmmmm“ (nejde popsat písmeny). Tuto vibraci vydávají listy, můří křídla, obsahují jí různá slova a zvuky, která mě vždy uklidňovala a nevěděla jsem proč, dokonce jsem přišla na to, proč mě Chrisantemova dcerka Anička tak oslovila. Bylo to kvůli vibraci z té píšťaly, jejíž zvuky mi byly tak sympatické. Nepůjdu do dalších podrobností, protože to by bylo na deset stránek. Tu noc každého z nás šaman očistil svou metličkou. Při očistě jsem cítila, jak mi „vytáhl“ z břicha jakýsi „černý chomáč čehosi“ , a pak si pamatuji, že jsem měla pocit velké lehkosti a čistoty. Nevím, co ten „chomáč“ přesně znamenal, jen cítím, že to byla nějaká velmi negativní energie ve mně zabudovaná.

Druhý den ráno jsem nemohla věřit tomu, co jsem tu noc pocítila, probudila jsem se vedle Chrisantema, a cítila jsem, že oba víme, že jsme „totálně spřízněné duše“, ale zároveň se nám (nebo alespoň mně) tomu nechtělo uvěřit. Pak jsme se políbili, objali se, a to pro mě bylo stvrzením toho, že se přijímáme. Strávili jsme spolu celý den, povídali si a byli s jeho dětmi. Já za ten den pochopila o dětech tolik, co za celý život ne a mnohokrát jsem se rozbrečela. Bylo mi ze sebe smutno, protože jsem najednou viděla, jak ty děti jsou úžasné, jak jsou našimi učiteli, stačí je jen vnímat a naslouchat. Úplně jsme si padli, a bylo to něco nesmírně nádherného. Přejdu už k druhému obřadu, abych se tu zase nerozepsala na dvacet dalších stránek.

Druhý obřad s Ayahuascou

Nastal večer, měl následovat druhý obřad. Celý den jsem přemýšlela o tom, zda je dobrý nápad do toho jít podruhé, ale ten večer jsem cítila, že už jsem opět připravena. Měla jsem v sobě pocit, že ta první noc byla jen takovým malým úvodem toho, co se bude dít tuto noc. Věděla jsem v sobě, že si velmi přeji nerušit ostatní, ale řešit si své věci v sobě. Šaman Martin mi i řekl, že mi pomůže, takže jsem se cítila velmi odhodlaně. Martin nám pak ještě doporučil, abychom se s Chrisantemem od sebe vzdálili kvůli tomu, abychom měli prostor řešit si osobní věci, a aby nás to nestrhávalo k sobě. Bylo to pro mě velmi těžké se od něj odloučit, byť jen na kousíček, ale věděla jsem, že musím, jinak si v sobě ty věci nevyřeším. Navíc jsem věděla, že nechci být na někom ve svém životě závislá. Vše je hlavně o mně, tudíž jsem se musela velmi překonat a opravdu se od něj odtrhnout. Pochopila jsem, že on mi tu první noc opravdu dal jen tu Lásku okusit, ale že já musím začít milovat především sama sebe, abych mohla také bezpodmínečně milovat vše, i jeho. A tak jsem se skoro se slzami v očích odsunula, ale byla jsem velmi odhodlaná být tuto noc silná.

Obřad zase začínal tabáčkem. Já už věděla, že místo toho, abych ho přijímala s odporem, ho musím přijmout s největší láskou a pokorou, a taky že jsem to tak udělala. Zameditovala jsem si, moc mu poděkovala a dala si ho do nosu s největší úctou. Pak nám opět byl podáván pohárek s tekutinou. Opět vše začalo podobně jako minulou noc, ale já už věděla, že si chci řešit věci hlavně v sobě a ne ulítávat někam do jiných zábavných světů a pozorovat, co vše vidím. Opravdu jsem se velmi snažila zaměřit do sebe, dýchala jsem do břicha a soustředila se na „vyšší sílu“. Ta noc pro mne byla tou nejšílenější nocí, co jsem kdy v životě zažila.

Nevím, jak moc jsem zvracela první noc, ale tuhle druhou noc jsem opravdu celou prozvracela a probrečela na maximum. Vylejzali ze mě doslova brouci a nestvůry, které ve mně byli ukotvené a parazitovali na mně. Zároveň jsem cítila, že si za vše mohu sama. Nikdo jiný než já mi ty stvůry do těla nedal, a tak jsem se celou noc snažila je ze sebe horkotěžko dostat a bylo to velmi náročné. Šamani byli úžasní a nápomocní a viděli, že to mám opravdu těžké a snažili se mi všemožně pomáhat, dokonce i úžasní ostatní lidé, co byli okolo mne mi opravdu velmi hodně pomohli a tímto jim za to nesmírně děkuji. Celou noc jsem bojovala. Nejtěžší bylo dostat ze svého břicha úplně obrovskou nechutnou stvůru. Ti ostatní brouci šli celkem rychle když si to srovnám. No prostě byla to šílenost nejvyššího kalibru. K tomu mi tam vyplouvaly různé situace, které nejspíš měly ty stvůry symbolizovat. Například, když jsem jako menší neměla ráda svou sestru, nedořešené problémy z dětství s babičkou, mámou, vše jsem si v tu chvíli moc dobře uvědomovala, co ze sebe dostávám ven. Toto trvalo většinu noci.

Získala jsem také vztah k Přírodě – Matce Zemi

pampPak přišel neskutečný obrovský pláč. Měla jsem totiž celkové uvědomění toho, co to je příroda, co pro nás dělá. Pocítila jsem, že to je opravdu naše Matka. Lidé si absolutně neuvědomují sílu naší Matky přírody, ani netuší, co tu pro nás všechno dělá a jaký s námi má soucit a pochopení. Spustilo mi to pláč, který nebyl k zastavení, a já věděla, že si to zasloužím. Za tu lhostejnost co jsem k ní měla celá ta léta. A tak se střídal pláč, plivání, zvracení, a tak pořád dokola, bylo to opravdu něco HROZNÉHO (tady opravdu použiju slovo hrozného, i když tato negativně vibrující slova se snažím nadobro odstranit ze svého slovníku. Mimochodem díky Chrisantemovým dětem, které mi daly tuto úžasnou radu, z čehož se mi chce brečet ještě teď, že když těm dětem nasloucháte, tak prostě dokáží říct něco tak nesmírně chytrého).

Když ke mně k ránu přišel šaman, aby mne opět očistil, velmi jsem to procítila. Po té očistě jsem se cítila tak nádherně, lehce a očištěně, jako nikdy předtím. Nedokážete si představit tu úlevu po té úmorné noci. A když to tedy zkrátím – za tu noc jsem si vyřešila v sobě spoustu věcí, ale co víc, já jsem přijala sama sebe i s těmi všemi chybami a pochopila, že pokud se nepřijmu, nikdy nemohu nikomu dát bezpodmínečnou lásku, ani ji bezpodmínečně přijímat, protože dokud se nebudete milovat vy samy takoví jací jste, nikdy nemůžete milovat nikoho ani nic jiného. Já na sobě budu určitě dál pracovat meditacemi a vším, co se mi naskytne a Chrisantema beru jako největší partnerskou lásku svého života, opravdového duchovního partnera, na kterého nebudu klást žádné nároky ani na nic lpět, jak je v partnerské lásce zvykem. Doufám, že nás oba čeká ještě dlouhá společná cesta seberozvoje.

Miluji Tebe. Miluji Sebe. Miluji Matku Zemi. Miluji Zdroj. My jsme zdroj. Zdroj je vše. Vše je zdroj.

Napsat komentář