Mé zkušenosti s Reconnectivním léčením

Kniha Eric Pearl: Reconnection. Návrat k léčivé energiiKniha Eric Pearl: Reconnection. Návrat k léčivé energiiDostala se ke mně před časem informace, že existuje tzv. Reconnectivní léčení a Reconnection, kteréžto na svět uvedl Eric Pearl. Napsal o tom knihu Reconnection. Návrat k léčivé energii, s podtitulem Uzdravte druhé, uzdravte sebe, přečetl jsem ji v říjnu a velmi hluboce na mě zapůsobila.

V knize autor popisuje velmi dopodrobna svůj životní příběh. Od výjimečného dětství, kdy v sobě objevil schopnost zázračně opravovat porouchané hodinky, přes mladá léta, kdy nevěděl, jaké studium a zaměstnání si má zvolit, protože ho nic pořádně nebavilo, přes volbu studia chiropraxe. Otevřel si chiropraktickou ordinaci v Los Angeles, které se věnoval 12 let. Po setkání s jednou kartářkou v srpnu 1993 se však v jeho okolí začaly dít velmi zvláštní věci – světla se sama zhasínala a rozsvěcovala, šrouby ve zdi se každý den samy povolovaly. Později mu často říkali jeho pacienti, že cítí, nad kterým místem těla drží Eric ruce, i když měli zavřené oči. Zázračná uzdravení začala být na běžném pořádku. Mnoho pacientů vidělo různé barvy, slyšelo hlasy, vnímalo jiné bytosti v místnosti…

Skrz ruce Erica proudila zřetelně dosud nikým nepopsaná energie, která uzdravovala mnoho nemocí. Aktivovala v každém člověku jeho vlastní léčivou sílu. A mnozí z těch, kteří byli u něj na léčení, měli různé zvláštní zážitky i později doma. Mnozí byli schopní cítit v rukách úplně stejnou energii, jakou cítili na sobě při léčení! Postupně se celá věc samozřejmě rozkřikla a tak za ním jezdilo velké množství lidí z celých Států, zajímaly se o něj televize, média apod.

Eric Pearl začal pořádat semináře a přednášky, na kterých účastníkům aktivoval ruce, díky kterým mohou tuto energii předávat dál. Síť praktiků reconnectivní energie, jak ji pojmenoval, se postupně šíří do celého světa. U nás v ČR je již také několik lidí, kteří se tím zabývají, pokud vím, tak v Praze, Brně, Ostravě a Jihlavě. Eric Pearl byl již i v Praze, 14. 4. 2010 s ním byl odvysílán pořad na ČT24 – ke zhlédnutí v archivu České televize.

Byl i v Bratislavě:

Přesvědčila mě už ta kniha, navíc bylo natočeno tolik videí a tolik lidí psalo o Reconnection, že jsem ani v nejmenším nepochyboval, že je to opravdu pravda. Kromě toho: “Se sídlem v Los Angeles vyvolávají Eric a Rekonektivní Léčení velký zájem ze strany špičkových doktorů a výzkumníků v oblasti lékařství v nemocnicích i univerzitách po celém světě. Mimo jiné to jsou Jackson Memorial Hospital, UCLA, Cedars-Sinai Medical Center, VA Hospital, University of Minnesota, University of Miami Medical School a University of Arizona – kde Eric na žádost Dr. Andrewa Weila promluvil k lékařům. V současnosti probíhají v mnoha zařízeních nové výzkumné programy pod vedením tak renomovaných vědců, jako jsou Gary Schwartz, PhD., William Tiller, PhD., a další.” (Zdroj)

Můj názor je takový, že tato energie tu byla na Zemi pořád, jen s ní bylo schopno pracovat poměrně málo lidí. Myslím si, že veškerá zázračná uzdravení, popisovaná katolickou církví i mnoha jinými, mají původ v této energii. Ježíš Kristus uzdravoval lidi přesně touto energií. A my žijeme nyní v tak úžasné době, že je tato energie dostupná každému! Kdokoliv může absolvovat Reconnectivní léčení a znovunapojit se na Zemi a Vesmír, může uzdravit sebe i kohokoliv jiného, stačí chtít!

V závěru knihy Reconnection také Eric Pearl psal o tom, že už kdokoliv, kdo čte tuto knihu, nebo kdo se o Reconnection dozví, je schopen tuto energii vnímat ve svých rukách, naladit se na ni a hrát si s ní. Instrukce byly zhruba takové, že má člověk dát ruce před sebe, dlaněmi otočit k sobě, zklidnit se a chvíli ruce oddalovat a přibližovat, otáčet apod. a brzy že se jistojistě objeví vjem zvláštní energie. Pak si může člověk hrát dál, jako by přehazovat energii z ruky na ruku apod.

Zkoušel jsem tedy postupovat podle instrukcí v knize, a na druhý pokus jsem opravdu cítil cosi. Takové jemné mravenčení, malinkaté napětí mezi rukama, které můžu tvarovat, když ruce oddaluju a přibližuju k sobě, intenzita se různě mění. Hurá! Opravdu to funguje! (Teď, jak o tom píšu a hledám různá videa, tak mi ruce samy brní dost intenzivně 🙂 )

Reconnectivní léčení

Reconnectivní léčení není žádná technika. Člověk, který léčení zprostředkovává, je opravdu jen zprostředkovatel mimosmyslových léčivých frekvencí, pocházejících z Vesmíru (nebo též od Boha/Zdroje/Všeho, co Je). Není to léčení vírou, nemusí se věřit, že léčení funguje. Funguje vždy. Je absolutně bez rizika, bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Zní to neuvěřitelně? Ano, je to neuvěřitelné!

Citace z panakeia.cz:

“Pokud budete mít štěstí, Vaše léčení přijde ve formě, kterou předpokládáte; pokud máte opravdu štěstí, Vaše léčení přijde ve formě, na kterou jste možná ani nepomysleli, ale která bude pro Vás ta nejpotřebnější.

 • Napojení na léčebné frekvence proběhne vždy.
 • Forma, v jaké léčení přijde, se ale nedá předem určit ani ovlivnit.
 • Energie Rekonektivního léčení si “sama vyhledá” oblast, která je pro Vás v danou chvíli nejdůležitější a tam začne působit.
 • Problém může někdy spočívat v tom, že to, co očekáváme nebo chceme, nemusí vždy odpovídat tomu, co ve skutečnosti potřebujeme.”

Reconnection

Citace z lecivaenergie.cz:

“Proces The Reconnection je dynamická metoda úplného připojení vašich vlastních energetických polí k energetickým polím vesmíru. Připojením meridiánů a energetické dráhy vašeho těla na dráhy Země a vesmírný energetický cirkulační systém se zlepší váš vývoj, životní síla a především tímto procesem získáte schopnost sebeléčení.

Reconnection vnáší do našeho života změny a my se na řadu věcí začínáme dívat jinak. To, co nás dříve tížilo a trápilo, nás trápit přestává, stáváme se rozhodnějšími a už tolik nelpíme na všech těch zbytečnostech, které jsme s sebou táhli, které nám překážely, ale my se jich nedokázali zbavit. Jsme otevřenější vůči sobě i vůči druhým. A pak si uvědomíme, že jsme součástí vesmíru, ještě lépe, že my sami jsme vesmírem, aniž bychom se vzdávali svojí vlastní identity. Vždycky to tak bylo, jenže jsme to zapomněli.”

Jaký je mezi tím rozdíl?

Ve vnější formě není vpodstatě žádný rozdíl mezi Reconnectivním léčením a Reconnection. V obou případech “pacient” leží na masážním stole a praktik Reconnection chodí kolem něj, drží několik desítek centimetrů nad tělem ruce a postupně “jezdí” sem a tam, jak to cítí a jak ho to v daném okamžiku vede. Rozdíl je v záměru a výsledcích. Zvláštní, že?

Reconnectivní léčení Reconnection
může se absolvovat libovolný počet sezení, obvykle stačí 1-3x, 30 min. až 1 hodina proběhne jednou za život, ve dvou sezeních ve dvou dnech po sobě vždy po cca hodině
může probíhat i na dálku pouze osobně
cena obvykle 800-1200 Kč cena na celém světě 333 USD (je důležitá energie čísla 3)

Mé reconnectivní léčení

I když se cítím absolutně zdravý a plný energie, řekl jsem si, že bych chtěl zažít, jaké to bude. Proč se necítit ještě vyladěněji a ještě zdravěji, že? 🙂 A také jsem chtěl vědět, zda to, co jsem cítil v rukách, bylo ono.

Dal jsem si záměr, že absolvuju nejprve léčení, a poté, když mě to opravdu zaujme, i Reconnection. 29. listopadu jsem měl možnost jet s rodinou do Brna, a tak jsem se domluvil na léčení s paní Marcelou Kubáčkovou.

Marcela Kubáčková. Zdroj: panakeia.cz
Marcela Kubáčková. Zdroj: panakeia.cz

Paní Kubáčková je milá paní, kromě Reconnection nabízí i harmonizující a lymfatické masáže. Sídlí v centru Brna na Dominikánském náměstí, má tam k dispozici příjemnou místnost. Probíhalo to tak, že jsem si lehl na masážní lehátko, bylo mi nabídnuto přikrytí lehkou pokrývkou, což jsem přijal. Vzhledem k tomu, že jsem četl knihu Erica Pearla, nemusela mi nic vysvětlovat, pustila uklidňující meditační hudbu a hned začala s “akcí”.

Byl to převelice příjemný zážitek. Prostě jsem ležel na lehátku, měl jsem většinou zavřené oči, a nechal jsem se unášet… Naprosto zřetelně jsem okamžitě cítil zvláštní energii na různých místech těla, podle toho, nad kterým místem paní Kubáčková držela své ruce. Těžko to popsat, bylo to trochu jako mravenčení, trochu jako když projede mráz po zádech, ale v příjemné podobě. Zvláštní nehmotná síla… Cítil jsem to po většinu doby na hlavě, rukách, ale i různě na různých jiných částech těla. Nejintenzivnější to bylo v oblasti břicha – to se mi břicho chvilku skoro až nepříjemně pohybovalo – jako by nadskakovalo, trvalo to ale jen pár sekund, pak to vedlo paní Kubáčkovou zase jinam. Bylo to podobné, jako jsem cítil sám doma v rukách, jenom mnohem silnější.

Zvláštní pocity, dosud nepoznané…

Hodina rychle uplynula, tok intenzivní energie skončil. Brzy jsem se zase naladil do běžné reality…  Dostal jsem vodu, a pak si ještě chvíli příjemně popovídal s paní Kubáčkovou. Děkuji!

Jak to vnímám s odstupem času?

Nyní to je už více než měsíc, co jsem toto léčení absolvoval. Mé dojmy jsou takové, že se na první pohled nic zásadního nezměnilo, ale to neznamená, že se opravdu nic nezměnilo. Po fyzické stránce se cítím velmi podobně, stále zdravý a silný.

V době před i po léčení jsem si často připadal krásně sladěný se sebou, Zemí a Bohem, mnohem více než kdy dřív. Může za to Reconnectivní léčení? Co já vím.

Vnímám na sobě obrovský vývoj. Postupně prociťuju a prožívám úžasné věci, týkající se Boha a Lásky. Objevil jsem v sobě netušenou jistotu bezpodmínečné Lásky, už jsem o tom psal, ještě to určitě mnohokrát rozvedu 🙂 Může za to Reconnectivní léčení? Co já vím.

Vždy jsem byl spíše uzavřený do sebe, a najednou se ve mně zrodila silná touha začít psát tento osobní web a dělit se o to, co prožívám. Může za to Reconnectivní léčení? Co já vím.

Uvědomil jsem si, že vlastně není důležité, co přesně reconnectivní léčení udělalo. Důležité pro mě je, že můj život jde správným směrem. Že mám radost ze života. Že jsem čím dál tím víc schopen cítit se skvěle za všech okolností.

Občas mnou projede vlna skvělé energie, velmi podobná tomu, co jsem zažíval při tom léčení. Může za to Reconnectivní léčení? Co já vím 🙂

Další informace a zdroje

Pokud tě to zaujalo, není problém před tím, než si koupíš či jinak seženeš knihu, trošku zagooglit a najít mnoho a mnoho dalších informací, např. v češtině zde a zde. Také videí na Youtube je plno. Eric Pearl napsal knihu Šalamoun promlouvá, vydána v češtině v roce 2013, tu jsem ještě nečetl, ale teď mě to inspirovalo, že jsem si o ni zažádal v knihovně. Už se na ni těším!

Pokud tě cokoliv k tématu (i mimo téma) napadá, můžeš napsat do komentářů 🙂

2 thoughts on “Mé zkušenosti s Reconnectivním léčením

 1. Myslím, že cítit energii může každý, i když knihu nečte, protože jsme duchovní bytosti ve fyzickém těle. Zajímalo by mě jestli je nějaký významný rozdíl mezi reconnection a reiki. Princip mi připadá stejný, ale reiki tedy vyjde levněji :-). Náš učitel vysvětloval, že energii může dávat každý, ale jen při otevření energetických kanálů tato energie prochází a nedáváme ze sebe (tedy nám pak nechybí). My pouze umožníme energii skrze nás proudit. K pročtení stránky p. Čapka-mistra reiki, moc zajímavý pán http://www.sarpa.cz

  1. Romčo, ano, samozřejmě, energii může cítit (a cítí) každý – všechno je jenom nějaká forma energie – i naše těla, jídlo, počítač, slova, myšlenky, energie si vyměňujeme neustále…

   O Reiki zas tak moc nevím, slyšel jsem jen, že mnozí, kteří dřív absolovali Reiki, okamžitě přešli na Reconnection, když se s ní seznámili, protože Reconnection je “silnější” – vibrace Země se neustále zvyšují, a Reconnection je “mladší”, tak to dává smysl.

   Teď jsem trochu hledal, a našel dva články: jeden o tom, že Reiki je “lepší”, druhý o tom, že Reconnection je “lepší”.

   Nejlepší je být v souladu sám se sebou (= se Zdrojem) a praktikovat to, s čím souzním (bez ohledu na peníze) – ať už se jedná o léčivé energie, nebo o cokoliv jiného. Co děláš ty, je v pořádku, co dělám já, je taky v pořádku 😀

   Krásný den a děkuji za vzkaz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *