WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Valhalla edice – směs “Energie z džungle”

150  vč. DPH

  • EUR: € 6,1

Omlouváme se, momentálně je vyprodáno. Pracujeme na další várce.

Není skladem

Already 12 persons shown interest.

Potřebujete ráno či kdykoliv během dne pořádné nakopnutí, a káva není pro vás řešení?

Vyzkoušejte naši novinku, směs, jejíž recepturu pro nás připravil bylinkový nadšenec Valhalla, neboli Adam Novák. Spolu se svým kamarádem “Ježíšem” cestují po světě a prostřednictvím videí a příspěvků sdílí zajímavosti o své cestě. Znáte jejich videa na Tiktoku či Instagramu? Pokud ne, tak doporučujeme zhlédnout, věřím, že v nich najdete spoustu přínosných informací. Přehled jejich sociálních kanálů a projektů najdete tady: Valhalla rozcestník.

Vyvážená a lahodná směs obsahuje 90 % Yerba maté (Cesmína paraguayská – latinsky Ilex paraguariensis) a 10 % mletého kola ořechu (Cola acuminata). Obě tyto byliny jsou známé svým energizujícím efektem.

Yerba maté obsahuje poměrně velké množství kofeinu, dle výzkům je v listech cesmíny paraguayské kofeinu asi 2%. Dále jsou obsaženy třísloviny, teofylin, teobromin, látky příbuzné kofeinu mající také odvodňovací efekt, silice. Dále jsou obsaženy minerály jako je hořčík, vápník, draslík, železo a fosfor, vitamíny A, C, E a mnoho vitaminů z řady B, betakaroten.

Kolový ořech (Cola acuminata) je známý, že mírně povzbuzuje centrální nervový systém. V tradiční africké medicíně se plody kolovníku doporučovaly (a stále doporučují) k tlumení žízně, hladu, bolesti. Používal se k navrácení ztracené vitality, chutě do života, při únavě jakéhokoliv charakteru a také jako afrodiziakum. Účinné látky kolovníku v popředí s vysokým obsahem kofeinu se ve zmíněné míře a koncentraci sledují pro zvýšený účinek při získávání kontroly nad obezitou a poruchami příjmu potravy. U samotného kofeinu se zdá, že zvyšuje srdeční frekvenci a tím energetické spalování tukových zásob, čímž se v kombinaci (nejlépe s pohybem) může docílit snížení nadváhy nebo zvýšené tělesné hmotnosti.

Tradiční příprava a dávkování

Směs obsahuje z většiny maté, tak máte v zásadě dvě možnosti, buď si připravit směs jako maté, anebo jako sypaný čaj.

Příprava jako maté

Maté pochází z Jižní Ameriky, tradiční země této rostliny jsou Argentina, Brazílie a Chile.  Tam vždy pijí ze speciálních nádob, kterým se říká kalabasy. Ty máme nově též k dispozici na Ladírně.  Ta má úzké hrdlo, aby nápoj neztrácel rychle svoji teplotu. Maté se upíjí pomocí bambusového brčka nebo kovové slámky, tzv. bombilly (také můžete zakoupit), která je v dolní části proděravělá a funguje tak jako sítko. Jihoameričané popíjejí maté samostatně nebo společně s džusy, limonádami atd…Popíjejí jej v kteroukoliv denní nebo noční dobu.

Kalabasa se drceným maté naplní do poloviny nebo do jedné třetiny (maximum jsou tři čtvrtiny) a zalije vodou dle chuti/potřeby. Aby se maté nespálilo, je doporučeno zalít maté nejdříve trochou studené vody a poté vařící vodou. Maté se poté neslévá, ale nechává se po celou dobu pití uvnitř kalabasy. Pokud samotný nápoj nechutná (zvláště při první pití) a zdá se moc nahořklý, je možné ho dochutit medem, citronem, karamelem,…, avšak pravidelní pijani maté nenechají na cesmínu dopustit a nikdy nedochucují. Pro začátečníky je vhodné 10 g zalít 500ml vody ohřáté na 80°C. Druhý nálev provedeme s vodou o 5°C teplejší.

Příprava jako sypaný čaj

Směs si připravíte jako kterýkoliv sypaný čaj, tedy zalijete horkou vodou do konvice či hrníčku se sítkem. Máme vyzkoušeno, že už 5 gramů na šálek vody stačí a měli byste cítit jeho energii po několik hodin. Pokud je vám nepohodlné připravovat v konvici, máme též k dispozici nálevové sáčky na bylinky, které si naplníte požadovaným množstvím dle svých preferencí.

Produkty z Valhalla edice

Produkty, jejíž receptury pro nás připravil bylinkový nadšenec Valhalla, neboli Adam Novák. Spolu se svým kamarádem “Ježíšem” cestují po světě a prostřednictvím videí a příspěvků sdílí zajímavosti o své cestě. Znáte jejich videa na Tiktoku či Instagramu? Pokud ne, tak doporučujeme zhlédnout, věřím, že v nich najdete spoustu přínosných informací. Přehled jejich sociálních kanálů a projektů najdete tady: Valhalla rozcestník.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.