Peganum harmala (Syrská routa), semena

4,40 56,00  vč. DPH

Zrušit výběr

Popis

Rostlina Peganum harmala, neboli Harmala mnohodílná (synonima Peganum stepní, Syrská routa, Syrská růže, Stepní routa, anglicky Syrian rue, African rue), pochází původně z oblasti Sýrie a Blízkého Východu, postupně však zdomácněla i v jiných koutek světa (Severní Amerika, Východní Asie).

V tradičním lidovém léčitelství je považována za uznávaný všelék, rostlina se běžně v některých koutech světa užívá jako afrodiziakum, při gynekologických potížích (mírní menstruační obtíže, usnadňuje porod), též při žaludečních a srdečních onemocněních, ale také jako magické vykuřovadlo pro očišťování prostorů i rituálech vyhánění „zlých duchů“ nebo při astmatických potížích. Může být také přidávaná do vykuřovacích směsí pro zesílení účinku, z rostliny se dá také připravit červené přírodní barvivo.

Někteří autoři a badatelé předpokládají, že semena ze Syrské růže byla používána v některých okultních tradicích jako omamný prostředek, například v Mithrově kultu v Římské říši v době antiky. V Severní Americe se z Peganum harmala zřejmě připravoval posvátný nápoj, obvykle ve spojení s dalšími rostlinami jako Mimosa hostilis (citlivka), nebo Desmanthus illinoensis (Prérijní mimosa), také je možné najít zmínky o kombinaci s „magickými houbami“… Pro takovéto ceremoniální užívání je tradičně doporučováno dávkování od 2 do 5 gramů na osobu, s tím, že uživatelé zažívali „vizionářské halucinace“, ale též nevolnost, pocení a zvracení. Nápoji připravovanému se Stepní routou se sice někdy říká „severoamerická ayahuasca“, s amazonskou liánou Banisteriopsis caapi však botanicky není vůbec příbuzná…

Peganum harmala obsahuje alkaloidy jako harmin, harmalin a tetaphydroharmin.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Novinka! Kalendář na rok 2021, zDARma k objednávce nad 2000 Kč (75 EUR)

Chrisantem vytvořil krásný nástěnný kalendář formátu A3 se svými 12 nejlepšími obrazy.

Pokud u nás nakoupíte za nejméně 2000 Kč (75 EUR), dostanete k objednávce od nás tento kalendář formátu A3 zdarma jako dárek, jinak je za 333 Kč.

Platí pouze do vyprodání zásob.

Vaše Ladírna

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.


    Přepněte si měnu
    EUR Euro