Mimosa hostilis (mimosa tenuiflora), drcená kůra z kořenu

300 5 400  vč. DPH

  • EUR: € 11,8 - € 212,2

Popis

Mimosa tenuiflora, syn. Mimosa hostilis, česky “citlivka”, je trnitý keř z čeledi bobovité (Fabaceae), vyskytující se hojně v severovýchodní oblasti Brazílie (Paraíba, Pernambuco, Rio Grande do Norte, Ceará, Bahia) a jižním Mexiku v oblastech Chiapas a Oaxaca. Nejčastěji se vyskytuje v nížinách, ale i v nadmořské výšce 1000 metrů se s ním lze setkat.

Další informace o rostlině a jejích účincích si musíte zatím dohledat jinde, například na Wikipedii něco najdete, také připravuji článek v herbáři na webu Chrisantem.cz

Země původu: Brazílie

Část rostliny: drcená kůra z kořene (v angličtině “inner root bark shredded”)

Upozornění: Nová várka mimosy jsou o něco větší kusy kořenové kůry, než starší várka (na obrázku).

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.