WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Chtěla bych být hubeňoučká a moct jíst, jak, kdy a co chci

Dnes jsem dostal tento krásný dotaz:

Dobrý den 🙂 . Dnes jsem narazila na vaše stránky a mám pár dotazů. Poslední dobou jím skoro jen ovoce (do oběda jenom) a  sem tam zeleninu. Ale jím i jogurty, pečivo a vážně málo kdy maso. Zajímalo by mě, jak si mám přepnout myšlení na to že po ovoci se netloustne i po všech jídlech. Mám to tak, že si u každého jídla počítám kalorie. Chtěla bych být hubenoučká a moct jíst jak, kdy a co chci. Miluju sladkosti ( hlavně čokoládu ), ale mám exém, takže jsem je ted vyřadila a občas si dám jen raw (Taky abych moc nepřibrala). Vážně už jsem zoufalá. Miluju jídlo, ale furt počítám a řešim kalorie. Chtěla bych to umět přepnout ( jestli to teda jde) a chtěla bych být bez exému. Předem děkuji za radu a přeji hezký den. 🙂

Milá slečno nepodepsaná,

mám záměr odpovídat na dotazy takto veřejně, protože určitě inspirují i další lidi 🙂

Píšeš: Poslední dobou jím skoro jen ovoce (do oběda jenom) a  sem tam zeleninu. Ale jím i jogurty, pečivo a vážně málo kdy maso.

Je mi jedno, co jíš. To není podstatné. To, co je mnohem důležitější, a co z tvých dalších vět:

Mám to tak, že si u každého jídla počítám kalorie…. ale mám exém, takže jsem je ted vyřadilaTaky abych moc nepřibrala. Vážně už jsem zoufalá. Miluju jídlo, ale furt počítám a řešim kalorie.

vyplývá, je to, že máš mnoho strachů o sebe. Že se nemáš ráda taková, jaká jsi, že jsi vzdálena od svého Zdroje – od Boha – Lásky – Stvořitele, kterého máme všichni v sobě… Všechno si tvoříme svými myšlenkami. Každý zážitek, každé setkání, každou okolnost, každou sekundu svého života jsme si nejprve vytvořili svými myšlenkami (možná o tom slyšíš poprvé, ale já už vím, že to je opravdu takto, jak to píšu)… Říká se tomu Zákon přitažlivosti. A čím víc strachů v sobě máš, tím víc a víc ti dává tvé tělo a Vesmír příležitostí k tomu, aby ses cítila opravdu strašně (krásné slovo, že? 🙂 ). A platí to samozřejmě i naopak – čím víc a víc se cítíš radostně a příjemně, tím víc a víc důvodů k radosti vidíš a zažíváš!

Zároveň je ale vidět, že také jasně víš, co chceš:

Chtěla bych být hubenoučká a moct jíst jak, kdy a co chci…. Chtěla bych to umět přepnout… Chtěla bych být bez exému…

To je skvělý výchozí stav! Žijeme v materiálním těle, v materiálním světě, v materiálním Vesmíru, a stále v něm zažíváme mnoho a mnoho kontrastů, toho, co chceme, i toho, co nechceme. Tyto kontrasty jsou skvělé, tyto kontrasty jsou velmi cenné, tyto kontrasty jsou naprosto geniální! Ty nás vedou dál. Nejsou ani dobré, ani špatné, jsou skvělá příležitost si uvědomit mnoho věcí. Na základě toho, že víš, co nechceš, můžeš formulovat, co chceš.

Zajímalo by mě, jak si mám přepnout myšlení na to že po ovoci se netloustne i po všech jídlech.

Někdo po ovoci může tloustnost, někdo po ovoci nemusí tloustnout. Někdo má ustavičný “jo-jo efekt”, a stále klesá a přibírá na váze, někdo má svou ideální váhu. A někdo má trvalou nadváhu. Je to různé. Každý “to” má tak, jak si to nastavil ve své hlavě, ať už vědomě či nevědomě.

Přístup, který doporučuju já, ale i mnoho dalších vitariánů (třeba Marie Špačková je zářný příklad 🙂 ) a nejen vitariánů, je tento – přestat dělat to, z čeho nemáš dobrý pocit (jak se cítíš u počítání kalorií? Skvěle, anebo u toho zažíváš strach, že vlastně mé tělo nějak strádá nebo může strádat?), a věnovat se tomu, z čeho máš dobrý pocit.

Zamilovat se do sebe, taková, jaká jsi. Přesně teď. Už teď jsi dokonalá, už teď jsi úžasná, už teď jsi krásná! 

Uvědom si to! Raduj se z toho teď a v každém okamžiku!!!

_MG_5869_v_m

Například tvé dvě dokonalé oči – zprostředkovávají ti každou setinu vteřiny tisíce a miliony různých obrazů a vjemů – přetransformovávají světelnou energii, která proudí do oka, jakýmisi velmi důmyslnými postupy, které věda postupně objevuje, do podoby elektrických signálů, na kterých funguje mozek. A toto všechno během tisíciny vteřiny! No není to úžasné? Je! Je to naprosto úžasné a dokonalé!

A co třeba ruce? Jsou tak šikovné! Zvládnou tolik činností! A taky, co mě fascinuje – máš naprosto jedinečnou kresbu na každém milimetru povrchu své kůže. Otisky prstů každých dvou lidí jsou výjimečné, jedinečné. Nejsou stejné dva otisky prstů na Zemi (ani ve Vesmíru)! Díky tomuto se mohou usvědčovat zločinci, ale díky tomuto faktu můžeme obdivovat, jak jsme naprosto jedineční, výjimeční a úžasní!

Natož nohy, hlava, vlasy, rty, uši… a vůbec – vnitřní orgány, dokonale všechny navzájem propojené… Všechno skvěle funguje! Plíce dýchají, srdce bije, pumpuje životodárnou energii do všech buněk… Triliony buněk, navzájem v úžasné harmonii a spolupráci!!!

Toto je ta cesta, jak přepnout myšlení – zamilovat se do sebe. Už teď. Už teď jsi úžasná, krásná, výjimečná, dokonalá!

Myslím, že by tomu mohlo napomoci třeba i toto video:

To, co tam Abraham říká, je hluboce pravdivé: “Musíte se být teď schopni podívat do zrcadla a milovat, co vidíte, a poté to, co vidíte, se změní.” A vůbec, toto video se mi moc líbí! “Je v pořádku být tam, kde jsem!” “Miluji své tělo, tohle je úžasné tělo… Jsem z tohoto těla nadšen… Moje tělo je šťastné, zdravé, odolné…” To je ta cesta, jak “přepnout své myšlení”!

Pár kroků, které mě napadají, že bys mohla dělat. Třeba:

 • Pouštět si toto video pár dní po sobě aspoň jednou (čím víckrát, tím líp 🙂 )
 • Dívat se v zrcadle do svých očí, a říkat si: “Miluju své tělo! Mé tělo, jsi tak úžasné! Jsem z tebe nadšen, tvé tělo!” a tak podobně, u čeho se cítíš nejlépe…
 • Přečíst si článek Marie Špačkové JAK TO CÍTÍM JÁ – Zákon přitažlivosti a “živá strava” a “prošmejdit” web jajsem.com – je to velmi bohatá studnice úžasných postřehů a článků!
 • Podívat se na Youtube na nějaká videa s Abrahamem – Esther Hicks
 • Přečíst si nějakou knihu od Abrahama – Esther Hicks – nevím, kolik ti je, možná by pro tebe byly nejlepší na začátek knihy o Sáře – ukázku jsem zde psal před pár dny.
 • Hledat si důvody, proč se cítím dobře, skvěle, úžasně 🙂
 • A taky samozřejmě můžeš trošku projít můj blog 🙂 Třeba tento článek se mi moc povedl 🙂
 • Dát si záměr, že se chci cítit skvěle. Dát si záměr, že chci mít skvělé úžasné tělo. Dát si záměr, že chci být v souladu se svým tělem a se svou duší a se svým Zdrojem. Dát si záměr, že chci mít krásné sexy tělo, které má svou ideální váhu (opravdu chceš být “hubeňoučká”, nebo “mít skvělou postavu”? 🙂 )… Opakovat si to často, tak často, jak si na to vzpomeneš…

Je to jen a jen na tobě. Každý jsme tvůrce svého života… Mým záměrem je cítit se skvěle za všech okolností. Pevně věřím, že tvým také!

Já už dávno vím, že mám úžasné, krásné, dokonalé, skvělé, Božské tělo

2 thoughts on “Chtěla bych být hubeňoučká a moct jíst, jak, kdy a co chci

 1. Oooo, jak úžasná fotka Tvé dcery, která doma pláče s otázkou “proč odešel tatínek? “, ale ona si to ve svých 4 letech vybrala jako svou zkušenost, že? A Tvůj syn má jediné štěstí, že je ještě moc malinký, aby tomu rozuměl, přesto cítí…všichni se radujme, jak ooo Božský otec a manžel stopuje po Itálii se stejně navibrovanou cizí holkou. Ooo, Petře, to je tak krásné, že ses vykašlal na rodinu, to je tak úžasné, že Ti nevadí, když se Tvé děti zraní a prohlásíš, že si to vybrali, že je to jejich volba…to je tak nádherné, jak vidíš jen a jen sebe a kdo nevibruje na Tvé úrovni, ten pro Tebe neexistuje…to je přece tak božské.

  1. Moc děkuji za komentář, milá Women in reality, nemám potřebu jakkoliv jinak reagovat.
   Přeji krásný den a život přesně podle tvých představ!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *