Už je to pár měsíců, co se ve mně „zčista jasna“ zrodila vize, kterou jsem si pro sebe pracovně nazval Ovocné město. Je to vize toho, jaký život by se mi líbilo vést, jak bych chtěl žít. Tyto vize a myšlenky mě naplňují velkou radostí a úžasnými pocity, proto se o ně chci rozdělit a sdílet je. Vidím v mysli různé obrazy a zažívám jejich esenci UŽ TEĎ, proto píšu všechno v přítomném čase. Nechávám to plynout. Užívám si, jak postupně přicházejí nové a nové obrazy. Vytvářím si svůj krásný svět. Chcete se přidat???

Není potřeba nikam spěchat… Očekávám jejich zhmotnění v pravý čas

Hlavní záměr Ovocného města

Všichni (lidé, rostliny i zvířata) žijí v míru a harmonii navzájem mezi sebou. Každý dělá to, co ho baví a naplňuje radostí a štěstím. Všichni obyvatelé se navzájem uznávají jako naprosto svobodné, úžasné a dokonalé bytosti.

Náš dům (domov)

1528699_450128848452923_1061652100_nBydlím v domě, který je postaven naprosto celý z těch nejlepších přírodních materiálů – základ tvoří dřevo, kácené ve shodě s měsíčním cyklem, je naprosto čisté, zdravé, odolné, pevné. Stromy jsme vybrali v našem lese, poděkovali jim za jejich růst, za to, že je můžeme použít k novému účelu. Daly nám své svolení. Ve správný čas v zimě jsme je pokáceli (ručními pilami). S úctou a respektem a láskou. Byla to úžasná zkušenost! Stromy jsme nechali ležet několik měsíců do jara na svém místě, aby mohly přirozeně vyschnout,  ukončit proud mízy a rozloučit se s daným místem, kde rostly. Pak je koně odtáhli k cestě a odvezli jsme je na místo plánované stavby, kde dále vysychaly… Dále jsme použili slámu, hlínu a kameny z okolí místa budoucího domu. Celý Vesmír nám byl nápomocný při tvorbě našich domovů!

1521435_450128401786301_1596958261_n

Dům má převelice příjemnou atmosféru, působí skoro jako živá bytost – dýchá, mluví, vnímá… Dům je příjemně velký přesně pro tuto chvíli, přesně pro tyto obyvatele – každý má možnost svého soukromí a máme tam prostor pro společné trávení času.

Interiér je příjemně sladěný, je čistě a krásně provedený. Dům je úžasně propojen se zahradou a skleníkem (zimní zahradou) – je tam příjemné klima v létě i v zimě, nepřehřívá se a akumuluje teplo. Roste tam plno zeleně, snadno a lehce a samo. Rostliny skvěle prosperují z naší láskyplné přítomnosti, nepotřebují cizí vnější zásahy, odměňují se úžasným ovocem a krásou v létě i v zimě.

Zahrada

549175_445724528893355_509220455_n

Dům má zelenou střechu a stěny porostlé různými popínavými ovocnými keři – kiwi, vinná réva aj. Dům naprosto přirozeně přechází v úžasnou velkou zahradu, která nám přináší velkou radost každý den. Pořád něco kvete i plodí a je co obdivovat. Je to tak chytře vymyšleno, že stromy a keře plodí postupně celý rok a stačí velmi málo péče, která je obrovskou radostí. Zalévá se vše samo deštěm a potůčkem, který se klikatí sem a tam.

Když je čas na jídlo, stačí se projít po zahradě a tu a tam něco utrhnout do mísy, a za chvilku je vykouzleno to nejlepší, nejkvalitnější a nejčerstvější jídlo, které existuje. Mňam, to jsou dobrůtky! Dokonalá chuť každého kousku! Zapijeme čistou pramenitou vodou z naší studánky. To je úžasná lahodná chuť! Vše je pro nás nachystáno, Země vydává plody s radostí, nadšením a láskou. My jí každým okamžikem svou lásku a díky vracíme…

Nedaleko domu je krásné jezírko, které je velmi teplé po celý rok, dá se v něm koupat kdykoliv. Na březích jezírka rostou úžasné vodní rostliny, zabydleli se zde krásní živočichové, vše se udržuje samo v dokonalé harmonii.

"Ovocné město"

Žijeme v úžasné hojnosti a blahobytu. Plodů ze zahrady je tolik, že stačí nám a ještě je nabízíme i přátelům a známým a ještě zbyde pro naše zvířecí spoluobyvatele. V zahradě se nachází různé plochy – zóny, jako třeba louky, které kosím(e) ručně kosou, za rozbřesku. Jsou to úžasné chvíle! Bosé nohy jsou omývány krásnou chladivou rosou. Vůně posečené trávy se line všude kolem. Ptáci zpívají úžasné koncerty do rytmu kosy. Motýli zvědavě poletují kolem… Louky přirozeně přechází v remízky a ovocný les a krásný smíšený veliký a majestátní les – divočinu.

V zahradě jsou porůznu rozesety altánky, domečky a loubí spletené z větví, je tam velice příjemně za každého počasí. Máme dostatek soukromí – kolem vnitřní zóny je kolem dokola živý kvetoucí a plodící keřový plot, který je rájem pro kamarády ptáčky, plot volně přechází do krajiny…

Je radost být v domě i zahradě. Pod širým nebem přes den i v noci. Ten Úplněk! A když je Nov, tak těch hvězd! Dokonalá podívaná! Jsme součástí Vesmíru… Často spím venku, vnímám láskyplnou přítomnost všech živých bytostí kolem. Zvířata se volně pohybují po pozemku, ať už ptáci, broučci, srnky, jeleni, mufloni, divočáci… Všechno je v dokonalé harmonii…

Sousedé a ostatní obyvatelé

Naši sousedé i ostatní obyvatelé mají velmi podobné domy a zahrady, jako máme my, ale každý dům je svým způsobem jedinečný, unikátně odráží osobnost jejich obyvatel. Všichni tu jsou naprosto svobodně a dobrovolně. Každý má dostatek místa pro sebe a všichni bydlí vedle sebe v míru a harmonii.

"Ovocné město"

Vytvořili jsme společná zákoutí i budovy, místa určená k setkávání nás všech. Kdo má chuť, jde si tam popovídat s ostatními, sdílí své zážitky a své radosti. Navzájem se podporujeme, obohacujeme a doplňujeme.

Stále se něco děje – pořádají se tu koncerty krásné hudby, divadla, výstavy, přednášky a diskuse na zajímavá témata, tvůrčí dílny – tvoříme z hlíny, dřeva, přírodních materiálů krásné věci. Vše plyne v dokonalé svobodě a radosti. Každý dělá to, co ho baví a naplňuje.

Jak se to stane?

Nevím, to neřeším. To není moje starost…

Občas zkoumám své nitro – ptám se svého Vyššího Já, jaký nejbližší krok můžu teď v tomto okamžiku provést, aby se to přiblížilo, a jednou mě napadlo, ať o tom začnu uceleně psát na webu. A to byl jeden z důležitých impulsů pro vytvoření tohoto blogu fruktarián.cz  Ještě mě v náhlém přívalu inspirace (třeba dnes v sauně) napadlo pár věcí, které můžu udělat právě teď, ale o tom ještě nechci psát

Proč se to naplní a zhmotní?

Protože si zasloužím(e) umožňujeme žít v blahobytu a hojnosti.
Zasloužím(e) Umožňujeme si mít superkvalitní stravu plnou pozitivní energie.
Chci (chceme) žít naplněný život ve shodě s naší Matkou Zemí.
Toužím(e) žít v harmonii se sebou, s přáteli a krajinou.
Rád(i) se setkávám(e) s dalšími obohacujícími lidmi.
Chci (cheme) dělat to, co mě (nás) baví.
Zasloužím(e) si Chceme mít úžasné zážitky a naplňující pocity radosti a štěstí.
Příjemné prostředí inspiruje k dalším radostným činům.

Už je to uděláno, už je to hotovo…

Na tento článek navazuje 2. část

Napsat komentář