Dnes jsem nadšeně vyběhl ven. Všechny mé buňky se radovaly, že mají konečně čerstvý vzduch v sobě! Hluboké dýchání dělá opravdu divy! Kapacita všech buněk se zvětšuje, buňky se znatelně rozsvěcují a tetelí blahem 🙂

Chcete se taky naladit? Tak čtěte, vnímejte a prociťujte!

Být venku na vzduchu je úžasné! Hojnost všude, všude, všude! Mnoho a mnoho hodin v Hojnosti. Vlastně všechno je Hojnost! Nejenom venku! Miluju Hojnost! Já Jsem Hojnost!

Hojnost je pravidelný klapot mých bot na asfaltu. Hojnost jsou kamínky, kutálející se pryč, když do nich narazí noha. Hojnost je příkop u cesty. Hojnost jsou poryvy studeného vzduchu v obličeji. Hojnost je šustění větru v uších, když běžím. Hojnost je změna tónu větru, když drobně otočím hlavu. Hojnost jsou mé vlasy, pohybující se volně sem a tam. Miluju Hojnost!

_MG_8760

Hojnost je běh. Hojnost jsou udýchané plíce. Hojnost je klidné rozvalení se na trávě. Hojnost je být neustále osvěcován úžasnými teploučkými paprsky slunce! Hojnost je teplý hřejivý dotek na obličeji. Hojnost je nečekaně studený pocit na obličeji, když slunce překryjou mraky. Hojnost jsou tmavošedá oblaka, putující v úžasných stále a stále nových tvarech po obloze. Miluju Hojnost! Všude je samá Hojnost!

_MG_8752

Hojnost je chuť si poležet. Hojnost je rákosí, kývající se sem a tam. Rákosí je překrásné! Hojnost jsou kočičky, rašící z probouzejících se větviček. Hojnost jsou stromy, trpělivě čekající na dostatek tepla a slunce. Hojnost jsou nafouklé pupeny na každé větvičce. Hojnost je potok, běžící mezi vrbami od neznáma do neznáma. Hojnost je pěna, která se utvořila na povrchu vody. Hojnost je zpola potopený kmen stromu ve vodě. Hojnost je hromada větví, naskládaná u břehu. Jsme obklopeni úžasnou Hojností!

Hojnost je suchá tráva, ze které vykukují nové jemně zelené lístky. Obědval jsem Hojnost! Padesátichodové úžasné přelahodné chuťové zážitky! Hojnost jsou mladé rostlinky kopřivy, které jsem zmuchlal v ruce a blaženě rozkousal. Hojnost je kopřiva, kterou jsem utrhl a jen tak si strčil do pusy. To byla extáze pálivé hojnosti! Miluju Hojnost! Takováto Hojnost se jen tak někdy nezažije! Děkuji, kopřivy, za úžasné zážitky!

Hojnost jsou lístky ptačince, nesměle vykukující mezi starou trávou. Hojnost jsou jejich bílé něžné kvítky. Hojnost jsou mladé malinkaté lístky orseje, nabízející se mi k snědku. Hojnost jsou dvě cibulky a kořínky, které jsem vytáhl i s nimi. Hojnost je zbytek hlíny v ústech. Všude je samá Hojnost! Miluju Hojnost! Hojnost jsou malilinkaté lístečky bršlice kozí nohy, úžasně kořeněné. Hojnost jsou hluchavky nachové, vyrůstající z loňských lístků. Hojnost jsou dvě kvítka sedmikrásek, těšící se, až je slupnu a přijmu do sebe.

_MG_8769

Hojnost jsou pomalé kroky mezi stromy. Hojnost jsou i nekonečné řady a shluky stromů v lese. Hojnost je pokroucený kmen se zesíleným spodkem kmenu dole, vábící k pohlazení, přitisknutí obličeje. Hojnost je přejíždění rukou po zvrásněné kůře. Hojnost jsou tetelivé pohyby stromu, mávajícího a děkujícího za nádherné doteky a byť jen chvilkové zastavení. Hojnost jsou suché větve, praskající pod mýma nohama. Hojnost je neustálé šustění suchých listů. Hojnost jsou všemožně krásné odstíny hnědi listů, pomaloučku se rozkládajících se, z jejichž přeměny vzniká zase nový život. Hojnost je věčný koloběh života. Hojnost! Hojnost! Hojnost!

medvedi-cesnek

Hojnost jsou úžasně krásné trsy sněženek, rostoucí všude kolem. Hojnost jsou tenoučké lístky, vypadající jako pažitka, ale chutnající nahořkle. Hojnost jsou božsky krásné lístky medvědího česneku, těšící se, až je budu kousat v ústech. Hojnost je vesmírný plamen, prostupující celou mou bytostí. Hojnost je chuť na další a další medvědí česnek. Hojnost je zřetelná jistota, že „už dost“. Hojnost je příjemně slaně česnekový pocit v ústech, trvající až doteď. Hojnost jsou studené ruce v kapsách. Hojnost je muž s teleskopickými holemi, dívající se rovně před sebe. Hojnost je vitální dědeček s kočárkem, pozorující vše kolem. Všude je samá hojnost! Miluju Hojnost!

snezenka

Hojnost je chvilková chuť běžet, hojnost je dlouhá chuť šinout se pomaličku. Hojnost je brouček, pomaličku lezoucí po lístku. Hojnost jsou i suché ostružiníkové větve, zabodávající své něžné jehličky do mých tepláků.

Hojnost je můj dech, chvíli klidný, chvíli mělký, chvíli vědomě hluboký. Hojnost jsou mé nohy, hojnost jsou mé vlasy, hojnost jsou má smějící se ústa. Hojnost jsou má střeva, pomaličku trávící zelené dary znovu probuzené přírody, překypující silou a energií Země. Hojnost jsou mé buňky, které tuto Energii přebírají do sebe. Miluju Hojnost! Já Jsem Hojnost! Všude je jen a jen samá Hojnost!

A ano, Hojnost jsou i peníze. Ty taky miluji 😀

Komentáře

Napsat komentář