Vykuřovadlo Palo Santo („Svaté dřevo“) – celá dřívka

3,00 8,00 

Zrušit výběr

Popis

Palo Santo znamená španělsky „svaté dřevo“, říká se tak vonnému dřevu ze stromu s latinským názvem Bursera graveolens. Roste v Ekvádoru, Peru, částečně i v Mexiku a dalších zemích Jižní Ameriky. Jak už název „svaté (nebo také „posvátné“) dřevo vypovídá, je Palo Santu prokazována veliká úcta všemi domorodými obyvateli Jižní Ameriky.

Používá se po celá tisíciletí k vykuřování lidí, zvířat, věcí i prostoru, zapaluje se při tradičních šamanských obřadech, ale může se využít i mimo ceremonie v každodenním životě. Je také tradičně používáno v lidovém léčitelství, například při bolestech žaludku, vyrábí se z něj esenciální oleje, masti, tinktury či voňavky.

Palo Santo zapaluje takřka každý jihoamerický šaman na začátku každé ceremonie, aby očistil prostor, kde se koná, věci, které se při něm použijí a také všechny účastníky obřadu. Vonný kouř pročisťuje, uvolňuje, s vonným dýmem odchází do nebe modlitby. Dřevo se svým kouřem navozuje klidnou a pohodovu atmosféru, je vhodné si ho zapálit také při meditaci. Také odpuzuje hmyz, působí tak tedy jako přírodní repelent.

Jak se používá Palo Santo?

Zápalkami nebo zapalovačem zapálíte jeden konec dřívka, chvilku ho necháte hořet a pak plamen sfouknete. Dřevo poté doutná a vydává příjemný nasládlý kouř. Volnou rukou pak můžete kouř „nabírat“ a symbolicky ho rozprostřít po celém těle s myšlenkami a záměrem očištění.

Dbejte prosím dostatečné bezpečnosti při manipulaci s hořícím ohněm a vykuřovadlem. Samozřejmostí je položit po zapálení Palo Santo na bezpečný nehořlavý povrch.

Země původu

Ekvádor nebo Peru

Balení

přibližně 15, 25 nebo 50 gramů

Upozornění:

Tento produkt není schválen jako potravina či lék.
Jedná se o etnobotanický vzorek.
Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.


Přepněte si měnu
EUR Euro