WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Areca catechu (Betelový ořech) – prášek

165 2 200  vč. DPH

  • EUR: € 6,5 - € 87,3

Velmi zajímavý cizokrajný ořech ve formě prášku

Betel je nedozrálý plod areky obecné. Areka obecná (Areca catechu) je štíhlá, 15 metrů vysoká palma čeledi arekovité. Areka je strom pocházející snad z Malajsie, ovšem běžně roste i na tropických ostrovech v Tichém oceánu, v Asii a dokonce i ve východní Africe. Areka se pěstuje záměrně kvůli svým plodům napříč východní Asií.

Tradiční užití

Nedozrálé plody areky se zabalí do listu rostlin čeledi Pepřovníkovité, někdy se přidá ještě vápno. Takové betelové sousto se potom žvýká a tím se z areky se uvolňují účinné látky. Tento způsob užívání ale nedoporučujeme, protože vápno je žíravé a betelové ořechy barví zuby do červena. Kromě toho takto lze užívat jen čerstvé syrové ořechy, sušené ořechy se žvýkat nedají. Údajně existuje přímá souvislost mezi žvýkáním betelu a rakovinou úst.

Užívání prášku z betelového ořechu

Obvyklá dávka jednoho betelového sousta je asi půlka ořechu. To by mohlo odpovídat asi polovině čajové lžičky, maximálně jedné celé čajové lžičce prášku. Navrhujeme rozmíchat prášek v horké vodě, nechat vylouhovat 15 minut a pak vypít i se sedlinou.

 

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Tabulka velikostí

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.