Mayský černý kopál – Protium grandifolium (pryskyřice, vykuřovadlo)

150 450  vč. DPH

  • EUR: € 6,0 - € 17,9

Slovo kopál je odvozeno od aztéckého copalcoahuitl, čímž je označován strom produkující pryskyřici, nebo pryskyřice samotná. Kopál byl již v předkolumbovských dobách považovám za nejvýznamnější vykuřovadlo a obětinu, Mayové jej považovali za mozek nebes, potravu bohů a nesměl chybět při žádném náboženském, magickém či léčebném obřadu.

Významná je také jeho funkce očistná a ochranná, při obřadní konzumaci psychedelických hub či šamanském pití ayahuasky se vždy očišťuje místo, prostor, předměty i osoby, jež tímto rituálem prochází. Místní Indiáni věří, že jeho kouř dokáže zahnat zlé duchy, démony a čarodějnice a zajistit tak šťastný průběh ceremonie.

V Mexiku se spaluje na očistu a ochranu domova před všemi negativními vlivy, pohromami a nešťastnými událostmi. Často jsou kopálem okuřováni nemocní, neboť jeho kouř dokáže zahnat duchy nemoci a velmi pomoci při ozdravném procesu.

Mayský černý kopál je jednou z nejkrásnějších a nejušlechtilejších pryskyřic s dlouholetou tradicí užívání. Při vykuřování vydává mystickou a příjemně zemitou vůni s okamžitými účinky. Navozuje pocity hlubokého uvolnění a relaxace, rozptyluje negativní myšlenky a nepříjemné představy. Podporuje dobrou náladu a dobrý spánek.

Černý kopál pochází ze stromu Protium grandifolium a je příbuzný stromu Bursera graveolis, který je známý pod názvem Palo santo (“Svaté dřevo”).

Když se kousky černého kopálu položí na rozpálené uhlíky v kadidelnici, vydává bohatou mnohovrstevnatou mystickou vůni, která spojuje s dobrými duchy a předky. Vhodné pro slavnostní příležitosti, ceremonie, léčivé meditace.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.