Gotu Kola (Centella asiatica), prášek

65 293  vč. DPH

  • EUR: € 2,6 - € 11,5

Zázračný všelék z tradiční ayurvédy

Popis

Gotu Kola, nebo-li pupečník asijský je typická rostlina tradiční ayurvédy a je považována za posvátnou. Ta nás učí, že Gotu Kola navozuje lehkost mysli, přináší zdraví a pokoj v duši. Gotu Kola je asi 30 centimetrů vysoká rostlina s kulatými listy, které trochu připomínají muškáty. Používá se jako koření a jako léčivka, v Barmské kuchyni se přidává do salátů, v Srí Lanské kuchyni se používá v kombinaci s chilli v pálivých pokrmech. Běžně roste v teplých, tropických krajinách, zejména na Indickém poloostrově, jihovýchodní Asii, na Madagaskaru a dokonce i v mokřinách jihovýchodních Spojených států.

Užívá se nať, tedy vše od kořene nahoru.

Gotu Kola obsahuje triterpenoidy, asiatikosid, kyselinu asiaticovou a kyselinu madecassicovou, asiatikosid a brahmosid.

Gotu Kola je zdrojem vitamínů a minerálů, zejména:

  • biogenní kovy: vápník, hořčík, sodík, draslík, chrom
  • selen

vitamíny A, C, vitamíny skupiny B

Účinky

  • Revitalizační účinky: V klinických studiích bylo zjištěno, že Gotu Kola má schopnost pomáhat obnově kůže, hodí se tedy jako doplněk při léčbě kožních nemocí či úrazů nebo jako součást omlazující kúry.
  • Účinky na psychiku: Gotu Kola má schopnost zlepšovat kognitivní funkce, zejména zlepšuje schopnost soustředit se a učit se, protože podporuje paměť. Gotu Kola pomáhá ke zmírnění stresu a dokonce byl zaznamenán jistý účinek při léčbě Alzheimerovy nemoci.
  • Účinky na krevní oběh: Gotu Kola podporuje správné prokrvení zejména noh a může pomoct se syndromem těžkých noh.
  • Účinky na zažívání: Gotu Kola umí ulevit od žaludečních problémů a usnadňuje trávení.

Užití

Gotu Kola užíváme ideálně ve formě nálevů, odměříme 2-3 kávové lžičky sušené rostliny a zalejeme čvtrtlitrem vroucí vody. Nádobu přikryjeme a necháme louhovat asi 20 minut, před pitím můžeme přecedit.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.