Mučenka pletní – Passiflora Incarnata (Passion Flower), sušená rostlina celá drcená

120 490  vč. DPH

  • EUR: € 4,7 - € 19,3

Používá se sušená i čerstvá, celá rostlina. Nejtradičnější terapeutické použití je v rámci zkvalitnění života a např.nespavosti. Mučenka má výborný relaxační efekt a vyvolává “pohodu” při fyzickém nebo psychickém vypětí s výbornými výsledky. Vynikající efekt pravidelného užívání čaje z mučenky je na subjektivní zkvalitnění spánku. Mučenka navíc přispívá k rychlejšímu usnutí.

Mučenka pletní (Passiflora incarnata) je rychle rostoucí vytrvalá popínavá rostlina s velkými květy, stonek dosahuje délky až 6 metrů. Běžně roste na jihu Spojených států.

Využití

V tradičním léčitelství se používá sušená i čerstvá celá rostlina. Obvyklé terapeutické použití je pro celkové zklidnění a zkvalitnění života a při problémech s nespavostí. Mučenka má výborný relaxační efekt, vyvolává pohodu při fyzickém nebo psychickém vypětí. Při problémech s nespavostí doporučujeme pravidelné užívání čaje po dobu 2-3 týdnů.

Příprava

Podle potřeby se dávkuje 2-5 g sušené byliny zalité 0,5 litrem vroucí vody a nechá se louhovat 10-15 minut. Doporučuje se popíjet 3x denně, kdy poslední nálev (ne ve velkém objemu) je vypit před spaním.

Země původu: USA

Expirace: 12/2023

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.