Měsíc ovlivňuje nejen příliv a odliv oceánů, ale tok veškeré vody na Zemi – tedy i tok vody v rostlinách (a nejen v rostlinách, ale i v nás – my jsme tvořeni ze 70 % z vody!).

Koncept výsevních dní vysvětluji v tomto videu:

Vzestupný a sestupný Měsíc => Období výsadby a období sklizně

uzlyKromě přibývajícího a ubývajícího Měsíce máme ještě další cyklus – měsíc je zhruba polovinu ze svého 28 denního cyklu vzestupný a pak sestupný.

Když je Měsíc sestupný, podporuje Měsíc podzemní části rostlin, takže máme „období výsadby“, v dalších 14 dnech, když je Měsíc vzestupný, jsou podpořené nadzemní části rostlin, takže máme „období sklizně“.

A protože cyklů a vlivů je ve Vesmíru vždy vícero, kombinuje se to ještě s:

Trigony znamení zvěrokruhu

Dále Měsíc prochází během svého jednoho 28 denního cyklu všemi 12 znameními zvěrokruhu, v praxi se zjistilo, že když je Měsíc v určitém znamení zvěrokruhu, jsou podpořené konkrétní části rostlin – kořeny, květy, listy a plody (semena).

pusobeni-vesmirnych-silZnamení Býk, Panna a Kozoroh jsou znamení živlu země, a tomu odpovídá část rostliny kořen. A tedy když je Měsíc v tomto znamení, jsou podpořeny podzemní kořenové části rostlin a říkáme, že máme kořenové dny.

Blíženci, Váhy a Vodnář jsou jsou vzdušná znamení (světelná), odpovídající část rostliny je květ, takže tu máme „květové dny“.

Rak, Štír a Ryby jsou vodní znamení, adekvátní část rostliny je list, takže když je Měsíc v některém z těchto znamení, máme „listové dny“.

A zbývá nám Lev, Beran a Střelec, což jsou ohnivé znamení – znamení živlu oheň, tomu odpovídají plody a semena u rostlin, takže máme „plodové dny“.

Kombinace dohromady

Ukázka kalendáře zVvýsevních dní Marie ThunovéZ těchto dvou základních principů tedy vzniká konkrétní kostelace na každý den či hodinu. Pokud se vám to zdá složité, nebojte, v kalendáři je vše krásně a srozumitelně popsáno a poznačeno.

Kombinuje se to tak, že máme např. „kořenový den období výsadby“, nebo „plodový den období sklizně“.

 

_MG_0860

Pokud chcete zahradničit v souladu s Vesmírem a přírodou, tak vřele doporučuju kalendář používat. Není to žádná suchá teorie, ale je to ověřené v praxi – ověřeno více než 65 lety exaktních výzkumů na statcích Marie Thunové i na více než 3000 biodynamicky hospodařících farem po celém světě.

 

Napsat komentář