Semínka Nicotiana tabacum (Tabák viržinský), 20 semen

88  vč. DPH

  • EUR: € 3,5

Skladem jsou 2 ks,
odesíláme co nejdříve (více o dodání a platbě)

Popis

Tabák virginský je jednoletá rostlina, pocházející z Jižní a Střední Ameriky. Dorůstá do výšky přibližně 2 m. Jedná se o mohutnou rostlinu, jejíž listy se s oblibou zpracovávají na kuřivo.

Obsahuje velké množství nikotinu, což je látka se stimulačním účinkem na centrální nervový systém. Stimuluje také trávicí systém a má antidiuretické účinky.

Balení obsahuje asi 20 semínek

Jak pěstovat tabák?

Semena tabáku se vysévají od února do března do spařeného substrátu nebo doma v květináčích. Vysévají se mělce nebo přímo na povrch do vzdálenosti několika cm od sebe. Vhodné je pak výsev navlhčit a překrýt fólií, nebo můžete využít minipařeniště. Postupně semínka začnou klíčit.

Vzrostlé rostliny ve velikosti listů 10-20 cm se vysazují po posledních mrazících na venkovní stanoviště, nebo do skleníku, do vzdálenosti 50 cm od sebe. Vyhovuje jim plné slunce a lehčí záhřevná půda, s neutrálním pH, kterou je vhodné zrýt do hloubky alespoň 20 cm.

V průběhu vegetace se rostliny pravidelně zalévají a kypří.

Doba sklizně přichází, když začnou listy odspodu žloutnout. Listy se suší v temné, dobře větrané místnosti 2–3 měsíce. Abyste získali kvalitnější tabák, pak je vhodné provést fermentaci, která spočívá v tom, že usušené listy opět navlhčíte a uchováte v nádobách bez přístupu vzduchu při teplotě cca 40 °C po dobu jednoho měsíce. Fermentované listy sušíte v teplé místnosti asi 4 dny.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.