Kratom (Mitragyna Speciosa) – Bali Green, prášek

 5,5 155,7 vč. DPH

  • CZK: 140 Kč - 4 000 Kč

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují prospěšnými účinky: poskytuje energii a dobrou náladu. Člověka činí společenštějším, zlepšuje myšlení a soustředění. Hodí se na práci a učení. 

Pořiďte si kratom, nyní ve slevě.

Vyčistit

Popis

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují psychoaktivními a prospěšnými účinky. V současné době se pěstuje jako bylina v celé jihovýchodní Asii – Bali, Malajsie, Borneo a další ostrovy jsou zdrojem kvalitního Kratomu.

Existují 4 druhy, které se poznají dle barvy hlavní (prostřední) žíly na listu: červený, zelený, bílý a žlutý. Vyznačují se též různými účinky.

Listy dospělých stromů se sklízí a suší. Asiaté z něho připravují čaje, žvýkají listy, nebo ho pijí rozmíchaný ve vodě. V místním léčitelství se užívá ve větších dávkách jako lék proti průjmu, chřipce či bolesti.

V menších dávkách působí jako stimulant a afrodiziakum. Rolníkům a fyzicky pracujícím usnadňuje těžkou práci a činí ji snesitelnější.

Zelený  kratom

Poskytuje energii a dobrou náladu. Člověka činí společenštějším, zlepšuje myšlení a soustředění. Hodí se na práci a učení. Zelený kratom je nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí skloubit zklidňující účinky červeného a silné povzbuzení a energií bílého kratomu. Můžeme říct, že jde o jakýsi kompromis mezi  zmíněnými druhy, střední cestu, na které poznáte povzbuzení a příjemné uvolnění zároveň. Po užití budete společenští, otevření, příjemně naladění a bezstarostní. Zlepší se také vaše myšlení, přemýšlení a koncentrace, proto si zelený kratom dejte, pokud vás čeká náročná práce nebo probdělá noc nad učením.

Příprava

Kratom snadno přimícháte do vody nebo do koktejlu, džusu či čaje. Pokud vám není po chuti jeho nahořklost, směle si svůj drink s kratomem přislaďte (pro tělo je lepší medem než cukrem, lepší hnědým cukrem než bílým cukrem…)

Nekombinujte s alkoholem, ani s jakýmikoliv léky.

Jaké množství kratomu použít najednou?

1 – 2 g – velice jemný efekt (vhodné pro ženy, které s kratomem začínají)
3 – 4 g – znatelný efekt (vhodné pro muže, kteří s kratomem začínají, pro ženy, pokročilejší uživatelky kratomu)
5 – 6 g – silný efekt – (vhodné pro osoby s větší tolerancí, pokročilejší uživatele kratomu)
6 g a více – velmi silný efekt – (nedoporučuje se, od určitého množství efekt neroste lineárně)

 

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.