Kratom (Mitragyna Speciosa) – Red Horn

 2,3 49,1 vč. DPH

  • CZK: 58 Kč - 1 250 Kč

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku.

Prášek z listů pro sběratelské účely, není určen ke konzumaci.

Popis

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku z čeledi mořenovité (Rubiaceae). V současné době se pěstuje jako bylina v celé jihovýchodní Asii – Bali, Malajsie, Borneo a další ostrovy jsou zdrojem kvalitního Kratomu.

Existují 4 druhy, které se poznají dle barvy hlavní (prostřední) žíly na listu: červený, zelený, bílý a žlutý.

Listy dospělých stromů se sklízí a suší. Asiaté z něho připravují čaje, žvýkají listy, nebo ho pijí rozmíchaný ve vodě. V tamním léčitelství se užívá ve větších dávkách jako lék proti průjmu, chřipce či bolesti, v menších dávkách působí jako stimulant a afrodisiakum. Asijským rolníkům a fyzicky pracujícím usnadňuje těžkou práci a činí ji snesitelnější.

Prášek z listů, sběratelský předmět, není určen ke konzumaci.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.