Erythrina mulungu – čaj pro klidný spánek, drcená kůra

80 690  vč. DPH

  • EUR: € 3,3 - € 28,3

Odvar z kůry působí jako přírodní sedativum, zklidňuje nervovou soustavu a napomáhá klidnému spánku. V dávných dobách údajně odvar pili válečníci, aby překonali vrozený strach ze smrti.

Popis

Erythrina mulungu je tropický středně velký strom z čeledi bobovité (Fabaceae), dorůstá výšky obvykle kolem 10-14 metrů. Je to jedna z důležitých přírodních amazonských medicín. Někteří možná znáte rapé Mulungu.

Plodem stromu je lusk černé barvy, obsahující červená semena. Tato semena často používají indiáni pro výrobu ozdob a kvůli své barvě s emu někdy říká “korálový květ”, protože připomínají barvu oranžového korálu. Strom roste obvykle v bažinatých oblastech.

Odvar z kůry působí jako přírodní sedativum, zklidňuje nervovou soustavu a napomáhá klidnému spánku. V dávných dobách údajně odvar pili válečníci, aby překonali vrozený strach ze smrti.

Mulungu obsahuje látky, které mají blahodárný vliv pro lidský organismus. Největší zastoupení představují flavonoidy, triterpeny a alkaloidy.

Země původu

Ekvádor, oblast řeky Napo

Návod k přípravě

Na jeden šálek (250 ml) použijte 2-4 gramy drcené kůry, zalijte vodou 80 °C a nechte louhovat asi 15 minut, pak zceďte.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.