Je nemorální dostávat, aniž bych dával? (Esther & Jerry Hicks: Peníze a Zákon přitažlivosti)

penize-zakon-pritazlivostiJerry: Abrahame, řekl bys, že by to pro lidi bylo morálně či eticky správné, kdyby nikdy nic nevraceli? Jinými slovy, jestliže žili jen ze zděděných či například v loterii vyhraných peněz anebo žili ze sociálních dávek či z darovaných peněz, řekl bys, že bychom to takto měli dělat my všichni?

Abraham: Ze tvé otázky vyplývá, že za blahobyt, který k vám proudí, je nutné zaplatit nějakou cenu a že to vyžaduje určitý druh činnosti, aby se takové proudění blahobytu podařilo odůvodnit. O to ale nejde. Není nutné ani možné blahobyt, který k vám proudí, nějak odůvodnit, ale je nutné se s tím pocitem blahobytu sladit. Nemůžete se zaměřovat na nedostatek blahobytu, a zároveň ve své zkušenosti blahobyt připustit.

Mnoho lidí se soustřeďuje na nechtěné věci bez jakékoli vědomé pozornosti vůči svému emocionálnímu vedení a pak se snaží své na nedostatek orientované myšlení kompenzovat fyzickou činností. A vzhledem k porušené energetické rovnováze jim jejich činnost nepřináší výsledky, a tak se tím, že produkují více činnosti, snaží ještě usilovněji, ale věci se přesto nelepší.

Hojnost veškerých věcí je vám k dispozici stejně jako vzduch, který dýcháte. Váš život bude jednoduše tak dobrý, jak mu umožníte, aby byl.

Věříte-li že musíte usilovně pracovat, aby se k vám dostala hojnost, pak bez těžké práce nemůže hojnost přijít. Ale v tolika případech platí, že čím usilovněji pracujete, tím hůře se cítíte, a čím hůře se cítíte, tím více si znemožňujete dosáhnout výsledků, které jste za svou usilovnou práci chtěli obdržet. Není divu, že tolik lidí je znechuceno a nevědí, kterým směrem se vydat, neboť se zdá, že ať dělají cokoli, dobře se jim nedaří.

Ocenění, láska a soulad s tím, co je Zdrojem, tvoří takříkajíc tu největší „návratnost“. Ve své bolesti či úsilí nemáte nic, co byste mohli dát nazpátek. Leckdo si stěžuje na nepoctivost a nespravedlnost, když vidí, jak se některým lidem za zdánlivě malé úsilí mnohého dostává, zatímco druzí, kteří usilovně pracují, často vykazují velmi malý úspěch – ale Zákon přitažlivosti je vždy důsledně spravedlivý. To, co prožíváte, je vždy přesnou kopií vibračních vzorců vašeho myšlení. Nic nemůže být spravedlivější než život, jak jej žijete, neboť když přemýšlíte, vydáváte ze sebe vibrace, a když ze sebe vydáváte vibrace, přitahujete – a tak se vám vždy dostává nazpět podstaty toho, co ze sebe dáváte.

Jerry: Když takříkajíc vyjmeme z rovnice peníze, pak nekonáme-li pro peníze, co bychom měli se svým životem dělat?

Abraham: Co většina lidí s většinou svých životů dělá, je to, že vyvíjí činnost ve snaze vyrovnat vibrační nerovnováhu. Jinak řečeno, tolik přemýšlejí o věcech, které nechtějí, že tím brání tomu, co chtějí, aby snadno proudilo do jejich zkušenosti, a pak se nerovnováhu pokoušejí vyrovnat prostřednictvím činnosti. Kdybyste nejprve pečovali o soulad svých vibrací – uvědoměním si hodnoty svých emocí a snahou zaměřovat se na věci, z nich máte dobrý pocit – , tento soulad by vám přinášel obrovský užitek a proudily by k vám úžasné věci při vynakládání mnohem menšího úsilí.

Převahou činnosti, kterou dnes lidé vyvíjejí, je vyvíjena pod vlivem obrovského vibračního odporu, a to je důvod, proč tolik lidí začalo věřit, že život je boj. Je to také důvod, proč mnozí, stejně jako ty, věří, že úspěch a svoboda si navzájem odporují, zatímco ve skutečnosti se vlastně jedná o synonyma. Není nutné vyjímat z rovnice peníze, ale je nutné, aby se vaše cesta za radostí stala rozhodující součást rovnice. Když tohle uděláte, hojnost k vám bude proudit všemi způsoby.

Ukázka z knihy: Esther a Jerry Hicks, Peníze a Zákon Přitažlivosti, Pragma 2009

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *