Poprvé uceleně jsem se o Zákonu přitažlivosti dozvěděl ve filmu Tajemství (The Secret), předpokládám, že stejně jako většina z 500 milionů lidí, kteří ho údajně na celém světě zhlédli. Takže také předpokládám, že jsi ho už viděl(a), pokud ne, tak to můžeš hned napravit a za hodinu a půl pokračuj ve čtení 🙂

Základní myšlenka filmu, že existuje naprosto za všech okolností fungující vesmírný Zákon přitažlivosti, mně hluboce zapadla do mého vnímání světa. Zpracování filmu je „velmi americké“, s tím jsem se úplně neztotožnil, ale dokázal jsem se od toho oprostit a řešit jenom to podstatné, tedy že podobné přitahuje podobné, a myšlenka na cokoliv přitáhne danou věc do reálné skutečnosti.

V té době (na jaře 2013) jsme se ženou zrovna sepisovali podnikatelský plán projektu Krásných triček, který jsme poslali do čtyř soutěžní podnikatelských záměrů. Viděl jsem se, jak jsme vyhráli hlavní cenu, dostali jsme 50 000 Kč, vypočítával jsem, jak s nimi naložím – přesně podle filmu Tajemství, maloval jsem si v duchu úspěch našeho projektu. Postupně však přicházely odpovědi ze soutěží: Bohužel, nepostupujete. Děkujeme za účast, zkuste to příští rok. Nepostupujete do dalšího kola. Ale pozor, v jedné soutěži nám napsali, že jsme v TOP 5 projektech Olomouckého kraje! Hurá hurá! Maloval jsem si superúspěchy dál… Nebudu vás napínat, soutěž jsme nevyhráli, ani nepostoupili do celostátního kola, ale zúčastnili jsme se aspoň semináře s přednáškami a najedli se zadarmo na rautu 🙂 Tady by to mohlo skončit s tím, že Zákon přitažlivosti je pěkná blbost a vůbec nefunguje…

V té době jsem se už stravoval vitariánsky, hledal jsem si k živé stravě různé další informace, a často na mě vybafl web jajsem.com Marie Špačkové, který je bohatá studnice různých informací ohledně raw food. Web mě zaujal a postupně jsem ho začal sledovat a číst všechny nové články a komentáře pod články. Ze začátku jsem vlastně nečetl všechny, nedokázal jsem se ztotožnit s channelingy typu Bashar, Kryon, Abrahám apod., a tak jsem je ze začátku většinou nedočetl, nebo videa nedokoukal.

Leč pracovalo to ve mně. Má touha po Pravdě (= Bohu = Lásce) byla evidentně silnější než moje tehdejší přesvědčení, a postupně jsem už videa dokoukal a cosi hluboko uvnitř mě nadšeně zajásalo: Vždyť to dává úžasný smysl! Geniálně to zapadá do sebe! Zejména učení tzv. Abrahama na mě hluboce zapůsobilo. Je to velice jednoduché, srozumitelné a úžasné!

Postupně jsem přečetl různé knížky, které se týkají Zákona přitažlivosti, zejména od Hicksových Peníze a zákon přitažlivosti : hojnost a zdraví a štěstí, Moc a síla přesného záměru : učení Abrahámovo, Sára. O věčném přátelství dvou blízkých duší a Požádej a je ti dáno. Zjistil jsem taky, že Esther Hicks byla jedna z důležitých spoluautorek filmu Tajemství, ale všechny scény s ní byly nakonec vystříhány, tady jsou. Vřele doporučuju se na to podívat, protože mnohé osvětlují…

Jak já chápu Zákon přitažlivosti (a celý svět a Vesmír)

Vesmír = vibrace různé frekvence

Slovo vibrace získalo trochu negativní konotace díky určitým ezoterickým směrům, ale hojně se používá, a tak jsem ho už taky bez problémů přijal 🙂 Všechno, úplně všechno, je energie. Náš hmotný svět je sestaven z různých částit, atomů a molekul, každá částice kmitá v prázdném prostoru, jenom „různě rychle“, tedy s různou frekvencí, tedy vibruje na  určité frekvenci.

Současná věda a zejména kvantová fyzika tomu prý dává zapravdu, dá se změřit a v nějakých jednotkách vyjádřit, jakou frekvenci má kámen, jakou stůl, jakou elektrická energie, jakou zvuk, světlo, jakou myšlenka v mozku. Každá myšlenka má svou specifickou frekvenci, svou vlastní vibraci. Myšlenky „bojím se“ a „miluji tě“ mají úplně jinou frekvenci. Nevím, jestli to páni vědátoři dokážou nějak změřit, ale pro mě to není podstatné. Už když si to párkrát řeknu, tak z každé této věty mám jiný pocit, a to je to podstatné. Říká se, že vibrace Lásky jsou vibrace vysoké, a vibrace strachu jsou vibrace nižší, tedy mají nižší frekvenci.

My tady na Zemi máme vibrace do určité hodnoty, ale existují i různé vysokovibrační energie, které nejsme obvykle zatím schopní vnímat. Existují různé jiné dimenze, označují se jako 5D, 6D apod., chápu to tak, že se tam nachází energie mnohem vyšší úrovně frekvence, takže nejsme zatím běžně schopní se na tuto energii naladit. Občas to však někdo dokáže, jako třeba Esther Hicks, a tak dokáže zprostředkovat vibrace energií a bytostí, které se na těchto frekvencích (v těchto dimenzích) nacházejí…

Krátká vsuvka: To, co tu píšu, je samozřejmě můj osobní názor a výklad v tomto okamžiku, rozhodně nechci tvrdit, že to je Absolutní Pravda pro všechny lidi. Klidně mě pokládej za duševně chorého, je mi to jedno…

Jsme vibrační bytosti

Každý člověk v každém okamžiku vyzařuje určitou vibraci, která je založená zejména na myšlenkách a emocích daného člověka. Podle toho, na co myslíš, tak vibruješ. Za všech okolností. Pořád. Když bdíš i když spíš.

Je to podobné jako s driftováním ve hře Dobití severního pólu od Cimrmana:

I ten, kdo nesouhlasí s tím, že driftuje, tak driftuje. A i ten, kdo nesouhlasí s tím, že vibruje, tak vibruje. Jak jednoduché 🙂 V určité chvíli může vysílat člověk vibraci, která má frekvenci „strach“, a v jiné chvíli frekvenci „láska“. V jiné chvíli frekvenci „jídlo“, „dům“, „auto“ atp. A už se pomalu dostáváme k tomu důležitému…

Každá vibrace přitahuje podobnou vibraci

Každá (ale opravdu každá!) vibrace přitahuje podobnou vibraci, tedy, každá myšlenka se zhmotní, neboli manifestuje v naší hmotné realitě. Vesmír vrací každému přesně to, na co myslí – jaké vysílá vibrace „do éteru“.

Vesmír je tak geniálně vytvořený, že všechny vibrace do sebe úžasně zapadají. To, že sdílíme jednu planetu Zemi, je sice pravda, ale zkušenost každého člověka a každého tvora je naprosto unikátní. Každý má naprosto unikátní otisk prstů, ústa, oči, vlasy, postavu, zkušenosti… Žádní dva lidé nemohou být ve stejnou chvíli na stejném místě, a tak se zákonitě pohled každého liší. Nic není stejné, ba tvrdím, že stejnost neexistuje, všude, kam se kdo podívá, je jen naprostá unikátnost. Žádné dva atomy nejsou stejné, protože nemůžou být ve stejný čas na stejném místě…

A tak, i když by se třeba mohlo zdát, že když sedí dva lidé vedle sebe ve stejné místnosti a dívají se stejným směrem, vnímají stejnou zkušenost, tak to je jen iluze, protože každý vnímá trochu něco jiného, pozornost každého člověka je zaměřena na něco jiného. Lidský mozek prý vnímá každou sekundu minimálně 15 milionů různých informací (15 milionů bitů za sekundu), ale do „vědomého vědomí“ se dostane jen 15 informací za sekundu (15 bitů)!

Mozek je tak geniálně zařízen, že nás „neobtěžuje“ různými nepodstatnými informacemi, ale předává do vědomí jen to, co považuje za podstatné. A podle mě je mozek nějak „od přírody“ (od Boha = od Zdroje) nastaven, že prostě předává to, co souhlasí s vibrací daného člověka. To znamená, že když vidí dva lidé stejnou věc, do vědomí každého z nich se mohou dostat dosti odlišné informace, co že to vlastně vidí.

skleniceDobrý příklad je „poloprázdná“ versus „zpoloviny naplněná“ sklenička. Jaká je doopravdy? Sklenička prostě JE. Zda je „poloprázdná“ nebo „zpoloviny naplěná“ už určí konkrétní pozorovatel, sklenička není ani to, ani to. Prostě JE.

A podobně celý svět prostě JE… Každý kámen, každý strom, každé zvíře, každý člověk prostě JE. Nic není ani dobré, ani špatné, prostě vše JE. A každý to, co JE, nějak vnímá, a vnímá to různým způsobem.

Na vše se dá dívat různými úhly

Na všechny předměty, a zejména na předměty našich přání, se dá dívat z různých úhlu pohledu, například:

Chci mít hodně peněz Nemám dost peněz
Jsem zdravý Jsem nemocný
Chtěl bych být hubený Jsem furt tlustý
Zůstane to na stole Neber to z toho stolu
Moc bych chtěl, abys byla ráno suchá Moc bych chtěl, aby ses už nepočůrávala

Buď můžu být zaměřený na to, co bych chtěl, nebo na to, že nemám, co bych chtěl. Je v tom obrovský rozdíl! V tomto je jádro pudla! Právě proto, že většinu doby jsme zaměřeni spíše směrem „Furt nemám dost peněz…“, než „Žiju v blahobytu, můžu si koupit všechno, co chci…“, nám Vesmír (Bůh) vrací to, jakou vibraci nabízíme, tedy že pořád a pořád nebudeme mít dost peněz, anebo budeme mít větší a větší blahobyt…

Emoce jsou skvělý navigační systém

Máme k dispozici geniální pomocníky – naše emoce. Cítím vztek? Budu mít ještě více příležitostí ke vzteku. Je mi skvěle? Budu mít ještě více příležitostí k tomu, abych se cítil skvěle.

Chci se cítit dobře? Kterýkoliv okamžik, i v té nejhlubší depresi, je vhodný výchozí stav k tomu, abych se cítil lépe.  Přejít od deprese ke štěstí či radosti je vpodstatě nemožné přejít hned, nejlépe je zlepšovat si náladu po malých krůčcích…

Naše emoce nám také poradí, na co jsme zaměřeni. Z jaké myšlenky (věty) máme lepší pocit. Cítím se lépe, když řeknu „Chci mít hodně peněz“, nebo „Nemám dost peněz“? Jaká je moje převládající vibrace?

Vortex = být sladěn se Zdrojem (Bohem)

Esther Hicks používá slovo Vortex (česky vír), což je stav, kdy je člověk sladěn se Zdrojem – s Bohem, kterého má každý v sobě. Je to stav plného umožňování, stav, kdy k člověku proudí to, co si přál, ze všech stran. Kdy dělá všechno s nadšením, radostí a Láskou. Je to stav, ve kterém má člověk to nejlepší z nejlepšího, co může mít.

Co dělat, aby se mi splnilo, co chci? Jak být pořád ve Vortexu?

Je to jednoduché. Stačí se zaměřovat jenom na to, co chci. Chci být zdravý? Musím přestat pozorovat všechny známky toho, co nepovažuju za skvělé zdraví a zaměřit se na to, že jsem zdraví. Opravdu se cítit zdravý. Prožívat to co nejdéle.

Přesun zaměření na to, co opravdu chci, ve všech aspektech života, je krásný běh na dlouhou trať. Já jsem už vyběhl. Už jsem se vydal na cestu a pro mě není návratu. Je to stávání se více a více vědomým v každém okamžiku. Cesta radosti z maličkostí. Cesta úsměvů. Cesta uvědomění si krásy života, každého kvítku, každého stébla trávy…

Nejde to samo, nejde to hned, ale jde to. Velmi napomůžou knížky od Esther & Jerry Hicks, například v knize Požádej, a je ti dáno, je podrobně popsáno 22 různých postupů, které člověk může dělat, aby změnil své převládající myšlenky. Například je dobré zavést si sešit pozitivních aspektů, do kterého si může každý den zapsat něco o tom, co prožil. A když neprožil, tak si může vymyslet, že to prožil. Při psaní se člověk lépe odpoutá od toho, co je, a mnohem lépe se zaměří na to, jaké by to chtěl. Nebo na webu rozkvest.cz je právě zveřejňován seriál Změnit život za 30 dní.

Živá strava = zaměření na život

Pozitivnímu zaměření velmi pomůže živá strava. Není samospasitelná, ale velmi pomůže. Živá strava v sobě prostě má mnohem vyšší vibrace než strava jakkoliv tepelně upravená.

Živá strava, tedy ovoce, zelenina, oříšky, klíčky apod., které nepřešly přes 42 °C, mají v sobě životodárné enzymy – enzymy v semenech rostlin způsobují, že semeno může klíčit a vyrůst z něj živý organismus, je to esence života. Pokud tyto enzymy nepřijímáme ze stravy, musí si je tělo vytvářet samo vlastními silami, a tím se mnohem víc opotřebovává, spotřebuje mnohem víc energie.

Vařená strava je opravdu mrtvá, není tam nic životodárného. Když se ponoří živé semeno do vody, začne po pár dnech klíčit, může vzniknout nový život. Když se toto semeno uvaří nebo upraží, a pak se ponoří do vody, bude to akorát tak hnít…

Opravdu funguje Zákon přitažlivosti?

Když jsem se začal cíleně zaměřovat na pozitivní aspekty všeho, tak „to“ začalo velmi brzy „chodit“ – každým dnem je mi lépe a lépe a opravdu vnímám více a více krásného a úžasného. Zejména venku to jde samo – slunce krásně svítí, ptáci létají kolem a suverénně se pohybují ve vzduchu, mraky úžasných tvarů a barev se pohybují nad hlavami, stromy kynou ve větru na pozdrav… Opravdu je všude tolik krásného a úžasného! Stačí se jen na to trochu naladit…

Postupně jsem v sobě objevil netušené možnosti. Zjistil jsem, že je všechno v naprostém pořádku. Že jsme vystaveni proudu Dobra a Lásky a Krásy a Blahobytu, je možné to nechat proudit do každého okamžiku. Je na každém, zda nechá průtok naplno otevřený, nebo zda nechá jen odkapávat štěstí po kapkách.

No jo, ale máš nějaký důkaz?

Můj důkaz jsou moje skvělé pocity, pocity Krásy, Lásky a Nadšení. Každý den je toho tolik krásného a úžasného… Samé kecy, slyším tě říkat. Nějaký opravdový důkaz? Pokud to, co jsem zatím napsal, nestačí, tak snad už jen, že jsem si přítáhl k sobě úžasný skvělý notebook, vyhrál jsem ho v jednom kole soutěže od Wedosu. Hurá hurá hurá!!! Během pár dní přijde, pak vložím fotku. Napsal jsem samostatný článek: Jak jsem si k sobě přitáhl notebook

Přeji Ti neustálý Vortex a proud hojnosti! To by se to žilo, kdyby každý hýřil energií a nadšením a Láskou 🙂 🙂 🙂 To se to žije!!!

V e-shopu zde na Ladírně prodáváme například super knihy:

Komentáře

 • Ohledně Secret – Tajemství ..
  Světem právě koluje informace, že dnem 6.1.2014 toto přestalo platit. Vesmír momentálně funguje jako zrcadlo – tedy zrcadlí. Je to dáno tím, že je aktuálně vyčištěn od překážek a energetických nástrah, které stály v cestě energiím, které jsme vložili do svých přání .. Teď je to rychlé – zrcadlí.
  Takže platí jiné principy, než ty popsané v Secret.
  Na požádání pošlu celý text 😉

  • Hanko, klidně pošli, ale zdá se mi to divné, protože Zákon přitažlivosti je věčný a neměnný… Pokud něco stojí v cestě energiím, tak jedině mé vlastní myšlenky, že si to nezasloužím, že to nemám apod… Ale klidně pošli, rád si to přečtu a posoudím…

   • Jak mi přišlo – tak prodávám – já samozřejmě nemám nástroje na to, zjistit, kde je pravda 🙂 Pošlu – ale je to trochu dlouhé dát do komentáře. Chceš to poslat do zprávy na FB – nebo na nějaký mail?

   • Máš to ve zprávě na FB 🙂

    • Děkuji za zaslání. Já mám nástroj, jak zjistit, zda je to pravda: mé srdce a pocity 🙂
     Kus jsem přečetl, ale nechtělo se mi to ani číst celé. Jak je vidět, tak to psal někdo, kdo chápe zákon přitažlivosti trošku jinak, než já 🙂 Je pravda, že upnout se jen na svou touhu není efektivní, jak se píše v tom textu, je potřeba si v sobě vytvořit pocit/jistotu, že danou věc už MÁM! Viz článek, který jsem teď zveřejnil

 • Tak místo abych pracovala, čtu dnes celý den Tvoje články.. nejen že to tak všechno asi bude, o čem píšeš, ale máš neskutečný dar to dobře vystihnout a popsat.. a těch zajímavých věcí.. o některých vím, o některých jsem v životě neslyšela (třeba Reconnectivní léčení.. to se mi moc líbí, jdu to studovat 🙂 )
  Doufám, že nás budeš inspirovat co nejdéle a co nejčastěji… fakt supr…

  • Díky za krásný vzkaz 😀
   Píšu, protože mě to baví, a dokud mě to baví, budu pokračovat. Témat v hlavě mám ještě plno 🙂 Už jsem byl i na Reconnection, mám záměr o tom taky napsat 🙂

   • všecko co tu píšete je pravda a dokonale to funguje,sám si tím procházím a pociťuju velké změny a dějí se mi zvláštní věci,trvá to už kolem 2let,než to celé začlo tak mě bolela hlava 4měsíce….nejde to ani vyjádřit slovy prostě zázraky,myšlenka hory přenáší!zajímá mě jak jste se k tomu všemu dostal právě vy,byl jste předtím špatný člověk jak to bylo??jinak četl jsem knížku mozek od Jiřího Vokáče Čmolíka,vřele doporuču!

    • Ano, funguje to 🙂

     Špatný člověk jsem nikdy nebyl, vnímám se celý život, že jsem velmi dobrý a skvělý! 🙂 Každopádně když si přečteš víc mých článků, poznáš víc, jak jsem to měl a jak to mám 🙂 Nejdůležitější je ale hlavně, jak to mám TEĎ 😉

 • krásný článek …. a pobavilo mě, že jak jsem narazila na stránky jajsem.com, tak jsem z nich ohledně ZP měla úplně stejný pocity … vůbec jsem to nemohla nějak číst … než jsem se do toho začala dostávat a víc a víc rozumět 🙂 a ted´ se vlastně zajímám hlavně o to 🙂

 • Tajomstvo je veľmi jednoduché ak chcete schudnúť treba cvičiť myslenie nastačí ale pomáha

 • Jedná se o okultní nauku. Dělal jsem to. Před praktikováním varuji!

  Jedná se o lži, za kterými stojí satan a démoni. Nedělám si srandu. S těmihle naukami přišli okultisté, žádná Byrney apod. Tyhle techniky a nauky z filmu The Secret jsou známé v čarodejnictví (pagan, witchcraft).

  Neděláš nic svojí myslí, i když si to myslíš. Je to podvod na lidi. Bůh varuje lidi před těmi naukami v Bibli.

  Zadejte si do googlu v angličtině law of attraction and occult apod. Nebo pátrejte potom, kdo s tím přišel poprvé. Nebyli to učitelé z The Secret a ani ta kniha, o které Byrney mluví, že ji objevila. Mělo by jít o knihu Jistou cestou k bohatství – Watles.

  Člověk si těmi naukami zotročí myšlení. Nebude žít v realitě, ale v myšlenkách, upínat na ně pozornost a postupně se stane otrok těch nauk.

  Jinak s Biblí a Bohem to nemá nic společného. Tihle autoři do toho pletou Boha, říkají, že je nějaká síla, kterou můžeme ovlivňovat a ona nám splní sny apod. V těchto naukách je spoustu lží, protože si ty učení protiřečí. Někdo říká, že je to podvědomí, co vše plní, další myšlenka, další universum apod. Oni totiž sami neví, kdo jim ty sny, problémy plní.

  Do duchovního světa totiž nevidíte. Proto ve vlastním zájmu nevěřte těmto lidem, protože dopadnete špatně. Bůh je daleko silnější než tyhle síly, sám jsem to mohl poznat a s Bohem to nemá nic společného. Tyhle nauky z Vás naopak boha dělají.

  Spousta ex okultistů vypráví svůj příběh na internetu, doporučuji načíst a včas se od těchto nauk odvrátit.

  • Lukas, to co pisete sa neda citat. Prepacte, ale ste skutoce posadnuty niecim velmi temnym a zlym 🙁

  • Ano je to pravda.Nema to s duchovnim svetem nic spolecneho. Cely myslenkovy system neskutecne lidi svazuje a omezuje a cilem kazdeho duchovniho uceni se od mysleni odprostit protoze je skodlive.Bohuzel vetsina lidi si to neuvedomuje ale stastistiky dokazuje a samozrejme vsechna duchovni uceni uz to vedela davno,ze jakmile se zacnete stotoznovat s myslenim puaobite si tim neskutecnou bolest a utrpeni.V dnesni dobe je nejvetsi problem prestat myslit a to je i pricinou vseho zla.Mysleni se stava destruktivnim.O magii jsem se nikdy nezajimal ale to co tyto povrchni knihy popisuji jsou jen lakadlem pro lidi,kteri se nechaji chytit do pasti sve chamtivosti. Posledni rada, pro nektere je to mozna novinka ale pocit opravdoveho stesti a radosti neprichazi z venku.Nemuze prijit kdyz neceho dosahnete nebo neceho nabidete.To co citite je jen docasny pocit poteseni ktery se vzdy zcrhne ve svuj opak tudis v bolest.Stesti a laska jaou pocity vnitrni.Ikdyby jste vyhrali 50milionu zivot se vam nezmeni,jen na chvilku pocitite falesny pocit stesti a jistoty.

Napsat komentář