Voacanga africana, semena

135 950  vč. DPH

  • EUR: € 5,3 - € 37,3

Popis

Voacanga africana je malý strom pocházející z tropické Afriky patřící do čeledi Apocynaceae, který dorůstá do výšky 6 m a nese listy dlouhé až 30 cm. Po žlutých nebo bílých květech následují párové, folikulární, rozpadající se plody se skvrnitým zeleným exokarpem a dužnatým žlutým mezokarpem obklopujícím semena. Rostlina obsahuje alkaloidy působící jako látky tlumící CNS a hypotenziva.

Rostlina obsahuje velké množství alkaloidů souvisejících s lékem proti závislosti ibogain (více také viz kategorie Iboga), včetně některých z jediných známých přirozeně se vyskytujících antagonistů receptoru CB1. Jeden z rostlinných alkaloidů, voacangin, byl použit jako prekurzor v polosyntéze ibogainu. Extrakty z rostliny se také používají při výrobě vinpocetinu, léku používaného k léčbě Alzheimerovy choroby, a vinblastinu, používaného k léčbě leukémie.

V africkém deštném pralese se stromy rodu Voacanga těší velké úctě domorodého obyvatelstva. Druh Voacanga africana, strom s velkými listy, žlutými nebo bílými květy a bobulemi se žlutými až hnědými semeny, dorůstající asi 6 m výšky, patří spolu s Ibogou mezi ty nejuctívanější. Strom je jedovatý, ale jeho kůra a semena se používají k magickým a náboženským účelům. Nápoj připravený z kůry stromů Voacanga má povzbuzující účinky a domorodci jej používají před lovem, aby zvýšili svou tělesnou i psychickou odolnost. Zvláště velké úctě se těší semena používaná k rituálním účelům.

Za halucinogenní účinky stromů Voacanga jsou zodpovědné alkaloidy ibogainového typu, ale příprava a používání nápojů z Voacangy zůstává dobře střeženým tajemstvím afrických šamanů.

Semena pro pěstování v domácích podmínkách

(jiné použití na vlastní zodpovědnost)

5 gramů – cca 80-100 semen

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

 

Tabulka velikostí

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.