Semínka Nicotiana rustica (Mapacho), 1 gram

111  vč. DPH

  • EUR: € 4,4

Nabízíme vám omezené množství semínek posvátného “šamanského” tabáku, rostliny Nicotiana rustica (tzv. Mapacho).

Není skladem, dostupnost na dotaz (více o dodání a platbě)

Popis

Nabízíme vám omezené množství semínek posvátného “šamanského” tabáku, rostliny Nicotiana rustica (tzv. Mapacho).

Vhodné pro domácí pěstování, i v českých či slovenských klimatických podmínkách je možné vypěstovat, při troše péče, krásné a veliké rostliny tabáku.

Tabák selský, známý také jako “machorka” nebo Mapacho, je jednoletá rostlina původem z Jižní Ameriky, která dorůstá do výšky okolo 1 m. Kvete žlutými květy a obsahuje velké množství nikotinu.

Oproti virginskému tabáku (druhu Nicotiana tabacum) je ale pěstitelsky méně náročný. Snese různé druhy půdy, nevadí mu méně častá zálivka, nízké teploty apod.

Semínka tabáku jsou velmi drobná, jsou ještě menší než semínka máku. V 1 gramu získáváte řádově asi 3000-4000 semínek.

Jak pěstovat tabáček?

Semena tabáku se vysévají od února do března do spařeného substrátu nebo doma v květináčích. Vysévají se mělce nebo přímo na povrch do vzdálenosti několika cm od sebe. Vhodné je pak výsev navlhčit a překrýt fólií, nebo můžete využít minipařeniště. Postupně semínka začnou klíčit.

Vzrostlé rostliny ve velikosti listů 10-20 cm se vysazují po posledních mrazících na venkovní stanoviště, nebo do skleníku, do vzdálenosti 50 cm od sebe. Vyhovuje jim plné slunce a lehčí záhřevná půda, s neutrálním pH, kterou je vhodné zrýt do hloubky alespoň 20 cm.

V průběhu vegetace se rostliny pravidelně zalévají a kypří.

Doba sklizně přichází, když začnou listy odspodu žloutnout. Listy se suší v temné, dobře větrané místnosti 2–3 měsíce. Abyste získali kvalitnější tabák, pak je vhodné provést fermentaci, která spočívá v tom, že usušené listy opět navlhčíte a uchováte v nádobách bez přístupu vzduchu při teplotě cca 40 °C po dobu jednoho měsíce. Fermentované listy sušíte v teplé místnosti asi 4 dny.

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.