Vonný náhrdelník ze dřeva Palo Santo – Chakana Andský kříž, s korálky

777  vč. DPH

  • EUR: € 31,4

Kříž Inků, nebo též Andský kříž, tzv. Chakana, náhrdelník z vonného dřeva Palo santo, z permakulturních certifikovaných sadů. Součástí je vosková šňůrka, která má nastavitelnou velikost. Ručně vyráběný výrobek z Peru.

6 skladem

Kříž Inků, nebo též Andský kříž, tzv. Chakana, náhrdelník z vonného dřeva Palo santo, z permakulturních certifikovaných sadů. Obsahuje kříž “Chakana” o velikosti 4 cm a korálky také ze dřeva Palo santo dvou velikostí.
Ručně vyráběný výrobek z Peru.

Délka: 56 cm.

Incký kříž nebo talisman Chakana

Incká mytologie věří, že symbol Chakana má matematický a geometrický význam; drží klíč k inckému pochopení tajemství života. Pro kečuánský lid to mělo velký význam a důležitost. Tradičně Chakana (nebo ve španělštině: cruz cuadrada, čtyřstranný kříž) představuje souhvězdí Jižního kříže, které lze vidět při pohledu na oblohu z jižní polokoule. Podle mínění staré andské populace to tvořilo střed vesmíru a bylo snadné je najít, když se podívali na čtyři hvězdy Alfa, Beta, Gama a Delta, které tvoří andský kříž.

Každá hvězda je v kardinálním bodě a představuje oblast: Chichansuyo-sever, Kollasuyo-jih, Kuntisuyo-východ, Antisuyo-západ, symbolizující také prvky voda, země, oheň a vzduch.
Když se Chakana používá jako nástroj pro meditaci, říká se, že přináší duševní rovnováhu a hlubší porozumění na mnoha úrovních vědomí. Otvor uprostřed kříže je osou, kterou šamanovo vědomí vstupuje do dalších úrovní vesmírné existence.

Palo Santo (svaté dřevo nebo posvátné dřevo)

Domorodí obyvatelé And již po staletí využívají Palo Santo k očištění prostorů od negativní energie. Když je toto Svaté dřevo spáleno, negativní energie je očištěna, mír a harmonie je obnovena a spojení s matkou Zemí je posíleno. Podle tradice má Palo Santo přirozený účinek na úlevu od bolesti, zmírnění stresu a relaxaci. Palo Santo má příjemnou osvěžující a povznášející vůni. Vůně Palo Santo může pomoci projasnit vaši auru a/nebo podpořit pozitivní pocity a radost.

Produkty ze dřeva Palo Santo certifikované SERFOR

Toto Palo Santo pochází z lesů, které jsou spravovány, autorizovány a certifikovány ministerstvem zemědělství a zavlažování (SERFOR) Peru. Používají se pouze stromy a větve Palo Santo, které přirozeně spadly a zůstaly na pozemku alespoň 3 až 4 roky. Tento způsob sklizně neškodí přírodě a používá se pouze dřevo s bohatou vůní.

Rozměry přívěšku

4 cm

Váha

35 g

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.