Café Arhuacos – výběrová zrnková káva od indiánů z Kolumbie

290 1 290  vč. DPH

  • EUR: € 11,4 - € 50,8

Druh kávy: 100% Arabica
Odrůda: Typica
Země původu: Kolumbie
Region: Sierra Nevada de Santa Marta
Nadmořská výška: 1800 m. n. m.
Zpracování: promytá metoda
Pražírna: Röstwerkstatt
Pražení: středně světlé
Producent: Arhuacos

Popis

Zamilujte se do výrazné chuti hořké čokolády, oříšků a tropického ovoce. 

Káva je ručně zpracována s láskou k přírodě a bez chemie od vysazení prvního semínka až po konečné pražení jen hezky uzrálých třešní.

Do Česka kávu dováží paní Alena Antonovičová, natočili jsme s ní krátký rozhovor

Víc než fairtrade – lidé z kmene Arhuacos jsou našimi přímými obchodními partnery. Díky získaným zisků z prodeje kávy jim dáváme možnost pokračovat ve snaze za navrácení přírodní rovnováhy v regionu i na celém světě.
Správné místo

Je ráno a probouzíme se v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Výška cca 1600 m n. m. Po chladivé noci se zvedá hustá mlha a přes den následuje kondenzující déšť, který zavlažuje zdejší rostlinky.

Fenomén El Nino jinde páchá velké škody, zde ovšem působí blahodárně. Podporuje totiž růst a kultivaci rostlin jako je kávovník a kakaovník.

Právě tyto rostlinky se zde nachází vedle sebe a to přináší skvělé výhody. Kávovníky rostou ve stínu původních stromů, které je chrání před přímým sluncem a zároveň zadržují vláhu, což má exceletní vliv na její pěstování a následnou chuť.

Správný přístup

Kávové třešně jsou sbírány ručně a jen jednou ročně. Rostlinka proto není tak vysílená, jako kdyby se sklízela několikrát do roka. Poslání a úkol indiánů je chránit hory a přírodu nejen tam, kde žijí, ale spirituálně udržují rovnováhu po celém světě. Každý sběr proto předchází důsledný rituál.

Netřeba zmiňovat, že celý proces zpracování kávy probíhá bez použití jakýchkoliv moderních technologií, či chemie.

Vše je pro Arhuacos živé a zasluhuje úctu – každý mravenec, voda, kámen i list.

Správná věc

Oblast Sierra Nevada de Marta není původní oblastí kmene Arhuacos. S příchodem Španělů byli nuceni opustit své domovy a osídlit tyto chladné hory, kde po čtyři staletí v tichosti přežívali. Bohužel je i nyní jejich budoucnost ohrožena.

Pomocí prodeje této kávy a námi založeného nadačního fondu, se jim dostává přímé pomoci a šance získat svá teritoria zpět. Několik pozemků se nám již podařio vykoupit a máme toho v plánu mnohem víc.

O nadačním fondu a úspěších si můžete přečíst na www.arhuacos.cz.

Reference

Prvni káva se mnou pěkně zamávala. Na kávě závislá nejsem a tak jsem ani nedělala silnou a po kazdém douušku se mi zamotala hlava a kolegovi také. Trvalo to jen do dopití šálku, který jsem pila půl hodiny (normálně vypiji šálek do deseti minut) kolegovi se motala déle. U mě po druhém odpoledním šálku už ok, ale přešla mě rýma, která mě trápila už 4 dny.  😀😀😀  Opravdu jsem takto dobrou kávu nikdy nepila, už jinou nechci a to nejsem klasický hltač kávy 😀😀.  Hezký den, Hana

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.