Damiana (Turnera diffusa), drcená

 4,3 16,5 vč. DPH

  • CZK: 110 Kč - 420 Kč

Je známá již celá tisíciletí, původní obyvatelé Severní Ameriky ji tradičně užívali zejména pro svoje afrodiziakální účinky, nálevu se říkalo “nápoj lásky”. Tradičně se také užívala indiány Mayské říše při nachlazení, protože mimo jiné usnadňuje vykašlávání.

Popis

Damiána, česky Pastala rozprostřená je keř z čeledi mučenkovitých. Je to asi 3 metry vysoký keř, který dobře roste v teplých savanách. Běžně roste v jižní části Severní Ameriky a v Africe se aktivně pěstuje, nicméně její pěstování je relativně složité. Je známá již celá tisíciletí, původní obyvatelé Severní Ameriky ji tradičně užívali zejména pro svoje afrodiziakální účinky, nálevu se říkalo “nápoj lásky”. Tradičně se také užívala indiány Mayské říše při nachlazení, protože mimo jiné usnadňuje vykašlávání. Užívají se listy.

Účinky

  • Afrodiziakum: Damiána se používá pro povzbuzení libida, léčbě impotence jak u mužů, tak u žen, ženské frigiditě či  potížích s prostatou. Zlepšuje prožitek z milostného aktu u obou pohlaví.
  • Stimulant: Užívá se k povzbuzení k mentální práci a k navození dobré nálady. Damiána se dá dobře kombinovat s Ginkgo bilobou nebo Gotu Kola, která je k dispozici zde v obchodě jako drcená a jemně mletá. Výsledkem obou dvou kombinací je velmi silný stimulant.
  • Antibakterální: Damiána má velmi jedinečnou vlastnost: Umí dezinfikovat močový měchýř, což je způsobeno obsahem látky zvané arbutin, éterickými oleji, fenolickými glykosidy a terpeny. Hodí se tak k léčbě zánětů močových cest.
  • Jiné účinky: Povzbuzuje chuť k jídlu a zlepšuje hormonální rovnováhu. Dá se použít k léčbě zácpy či jiných trávících potížích. Dá se použít k léčbě depresí a apatie.

Užití

Z damiány se připravuje nálev. Dávkování je velmi různorodé. Už jedna čajová lžička (0,5 g) by měla účinkovat, ale někteří doporučují 1-2 polévkové lžíce, tedy až 3 gramy. Odměřená dávka se zaleje čtvrtlitrem vroucí vody a nechá 15 minut odstát. Pro zesílení účinků lze odvar povařit po dobu 1 minuty a poté nechat 15 minut odstát.

Zajímavostí je, že damiána se dá i kouřit nebo vaporizovat.

Upozornění:

Damiánu by neměly užívat těhotné nebo kojící ženy ani děti.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.