Dračí Krev – Sangre de Drago

299 672  vč. DPH

  • EUR: € 11,8 - € 26,4

  • Vyznačuje se antibiotickými, antivirovými, protiplísňovými účinky
  • Na vnější i vnitřní použití 100% čistý produkt, urychluje hojení ran
  • Na průjmy, problémy s trávením
  • Posiluje imunitu, na chřipku, záněty dutiny ústní

Popis

Sangre de Drago (botanicky Croton lechleri z čeledi pryšcovitých, Euphorbiaceae) je středně velký až velký strom, který roste do výšky 10-20 m v Amazonii (v Peru, Ekvádoru a Kolumbii). Přestože je kmen vysoký, má obvykle průměr menší než 30 cm a je zakrytý hladkou, strakatou kůrou. Na velkých stoncích má velké, jasně zelené listy ve tvaru srdce a jedinečné, zelenavě bílé květy. Jeho spanělské jméno, Sangre de Drago, znamená “krev draka”, “dračí krev”.

Když je kmen stromu ořezán nebo zraněn, vytéká tmavě červená, příjemná pryskyřice, jako by strom krvácel. Rod Croton je rozsáhlý, obsahuje 750 druhů stromů a keřů, které je možné najít v tropických a subtropických oblastech obou polokoulí. Jsou bohaté na aktivní alkaloidy a několik druhů jsou dobře známé léčivé rostliny používané jako čistící a tonizující látky.

Pryskyřice a kůra Sangre de Drago se dnes používá v tradiční medicíně v Jižní Americe, doporučuje se při krvácení, na vaginální mykózy a pro hojení ran. Používá se také orálně pro vředy v ústech, krku, střevech a žaludku; jako antivirotikum při postižení virovou nákazou horních cest dýchacích,  žaludku či dokonce i HIV; interně a externě na rakovinu a lokálně na kožní poruchy, kousnutí hmyzem a bodnutí. V tradiční brazilské medicíně se míza v současnosti používá pro urychlení hojení ran, krvácení, léčení průjmu, vředů v ústech a jako obecné tonikum.

Vlastnosti Sangre de Drago dokumentované výzkumem

anestetický, antialergický, protizánětlivý, antibakteriální, antidysenterický, antifungální, antihemoragický (snižuje krvácení), antileukemický, antioxidační, antiseptický, protinádorový, antivirový, neurastenický (snižuje bolest nervů), hojení ran

Další vlastnosti Sangre de Drago dokumentované tradičním použitím

analgetikum (látka proti bolesti), protinádorové, proti svědění, protivředivé, stahující, čistič krve

Upozornění:

  • Červená pryskyřice trvale obarví oblečení / látku.
  • Před použitím jemně rozmíchat naklápěním lahvičky. Pokuste se nevmíchat bublinky.
  • Jemná usazenina je přirozenou součástí produktu.

Užívání

Pro vnitřní použití je tradičním prostředkem 10-15 kapek v malém množství tekutiny, užívaných 1-3 x denně (buďte připraveni, že to není moc chutné).

Pro vnější užití: nakapejte několik kapek na postižená místa na kůži, urychluje hojení ran, působí jako dezinfekce…

Kontraindikace: Nebyly hlášeny.

Balení

Skleněná lahvička s kapátkem: 30 ml / 100 ml / větší na dotaz

Obsahuje: 100% čistou pryskyřici Croto lechleri (Sangre de Drago)

Země původu: Peru

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Tabulka velikostí

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.