Oro Verde Camu Camu (Myrciaria dubia), prášek z plodů (nejvyšší obsah vitamínu C na světě!), 250 g

280  vč. DPH

 • EUR: € 11,0

Camu camu (Myrciaria dubia) je prášek z červeně-fialových bobulí se žlutou dužinou, patří mezi superpotravinu s bohatým obsahem vitaminu C (až 60 × více než pomeranč) a také bohatý zdroj draslíku, vápníku, bílkovin, beta-karotenu, aminokyselin.

Skladem jsou 2 ks,
odesíláme co nejdříve (více o dodání a platbě)

Popis

Camu camu (Myrciaria dubia) je prášek z červeně-fialových bobulí se žlutou dužinou, patří mezi superpotravinu s bohatým obsahem vitaminu C (až 60 × více než pomeranč) a také bohatý zdroj draslíku, vápníku, bílkovin, beta-karotenu, aminokyselin.

Šetrně sklizené, pečlivě ručně přebrané, sušené, mleté plody. Obsahují až 3 % vitamínu C, což je  nejvíce z dosud známých rostlin na světě!

Garance vysoké kvality a správnosti botanického druhu. Zpracováno naším peruánským dodavatelem v provozu s certifikovaným HACCP systémem.

Surovina užitá při výrobě má certifikát jakosti laboratoře Universidad LaMolina, Lima, Perú.

Plody obsahují také vápník, draslík, železo, fosfor, vitamíny skupiny B (B1, B2, B3), bílkoviny, sacharidy, vlákninu, aminokyseliny (serin, valin a leucin) a flavonoidy značně usnadňující absorbci vitamínu C organismem. Camu camu má protivirové, protizánětlivé, protioxidační a antisklerotické účinky. Camu camu se vyskytuje v tropické Jižní Americe.

Camu Camu je divoká rostlina amazonského deštného pralesa v Peru, Brazílii, Kolumbii a Venezuele. Jedná se o nízký strom, který má bílé sladce vonící květy a světle červené plody. Plody Camu Camu jsou podobně velké jako citron a uvnitř se nachází nažloutlá dužinou. Chuťově jsou velmi kyselé a proto se běžně prášek z Camu Camu míchá s jinými potravinami.

Mezi nejvýraznější přednosti tohoto ovoce určitě patří vysoký obsah vitamínu C. Dokonce se řadí na první místo, co se týče obsahu vitamínu C všech potravin na Zemi. Díky tomu má silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Bylo zjištěno, že plody obsahují antokyany. Antokyany jsou ve vodě rozpustné pigmenty, které mohou mít, v závislosti na pH, červenou až tmavě fialovou barvu a mají v rostlinách důležitou funkci. Brání rostliny před mnoha faktory vnějšího prostředí a pro člověka mají zásadní vliv, protože chrání před oxidačním stresem.

Výhody konzumace Camu Camu

 • Zlepšuje zdraví jater
 • Má antioxidační vlastnosti, které bojují proti oxidačnímu stresu
 • Pomáhá udržet zdraví dutiny ústní, včetně zdravých dásní
 • Podporuje kardiovaskulární zdraví
 • Přispívá k tvorbě kolagenu
 • Pomáhá chránit zdraví očí
 • Reguluje hladinu cukru v krvi
 • Pomáhá ke správné funkci nervového systému
 • Zlepšuje náladu
 • Má neuroprotektivní účinky – může pozitivně působit proti Parkinsonově chorobě

Dávkování

Jednu čajovou lžičku rozmíchejte s vodou, džusem či jinou šťávou a užívejte 2x až 3× denně. Doporučujeme přidávat do jídel, salátů, smoothie či koktejlů pro zvýšení jejich nutriční hodnoty.
TIP na přípravu: Požadované množství nejprve vložíme do sklenice, přidáme pouze 2× více vody nežli prášku a rozmícháme na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně doředíme tekutinou, přičemž nevznikají hrudky.

Země původu

Peru

Balení

250 g prášku z plodů

Poznámka

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení.

Dodavatel

Oro Verde s.r.o.
Petrohradská 1520/7a
101 00 Praha 10 – Vršovice

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

  Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.