WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Co jsme věděli před narozením. Víme to i teď? (Esther & Jerry Hicks: Klíč ke všem vztahům)

Kapitola z knihy Abraham-Hicks: Klíč ke všem vztahům

Jak to s námi ve skutečnosti je

Ze svého života byste měli mít dobrý pocit.

Dříve, než jste se narodili, věděli jste, že nejcennějším prvkem pro váš osobní i kolektivní růst a zároveň zdroj radosti ve vašem fyzickém životě budou mezilidské vztahy. Měli jste v plánu vychutnávat si rozmanitost svých vztahů a vybírat si z nich detaily pro své výtvory – a proto jste zde.

Ještě před narozením, když jste se rozhodovali, že přijdete do této hraniční časoprostorové reality, jste měli v úmyslu radovat se z každého okamžiku bytí. Na základě své tehdejší nefyzické perspektivy jste chápali, že jste tvůrci a že jdete do prostředí, které nabízí neomezený potenciál pro radostné, uspokojivé tvořivé zážitky. Věděli jste, že jste tvůrci a že pozemský život bude skvělým odrazovým můstkem pro množství uspokojivých výtvorů – a tak jste zde.

IMG_00000440

Dříve, než jste se narodili do svého fyzického těla, jste věděli, že až tady budete, budou tady i ostatní, a že vaše vzájemné vztahy budou hlavním zdrojem rozporů, jež budete zažívat. Chápali jste i to, že tyto kontrastní vztahy budou základem pro váš osobní růst a také pro to, čím budete přispívat k celkovému, věčnému růstu. Proto jste se těšili na kontakt s ostatními lidskými bytostmi – a proto jste zde.

Vaše plány na život na Zemi však nezahrnovaly boje ani těžkosti. Nechápali jste to tak, že přicházíte do fyzického světa napravovat omyly z minulých životů, ani že jdete pomoci ohroženému světu. Dokonce jste život na Zemi nechápali ani jako příležitost k rozvoji (v tom smyslu, že by vám tehdy něco chybělo). Očekávali jste, že tento fyzický život a toto prostředí vám poskytnou dostatek impulzů a odlišností, že si díky nim budete stále vytříbeněji volit, co vy osobně chcete, což bude pomáhat jak vašem růstu, tak i rozvoji kolektivního Jsoucna, a tedy všeho, co je. Věděli jste, že tento svět plný protikladů vás povzbudí k rozmachu, k expanzi, která činí věčnost doslova nekonečnou. A proto jste si nesmírně cenili toho, že na planetě Zemi je tak kontrastní, tak výjimečné prostředí. Bylo vám totiž jasné, že kontrast je základem pro růst a že růst je radost – a proto jste zde.

_MG_4405

Dříve, než jste se narodili do tohoto fyzického těla, věděli jste, jaký význam má rozmanitost a četnost, protože vám bylo jasné, že každá nová touha nebo myšlenka se rodí z kontrastu. A věděli jste, že kontrast je nejen impulsem pro růst, ale i základem pro radostné zážitky. A především jste věděli, že vše je tu kvůli radostným okamžikům, které vám budou neustále vybuchovat ve vědomí – a proto jste zde.

_MG_4502

Dříve, než jste se narodili, věděli jste, že kontrast vám bude poskytovat rozmanitost, z níž si budete moct vybírat. Věděli jste, že vaše prostředí bude jako prostřený švédský stůl, z nějž si budete moci volit podle libosti, a že v tomto prostředí nebude nic trvalé, protože vaše neustálé volby budou vše stále měnit – a proto jste tady.

Dříve, než jste se narodili, věděli jste, že všechny volby se uskutečňují na základě toho, že něčemu věnujete pozornost. Věděli jste, že se chystáte umístit své vědomí do fyzického těla a do fyzické časoprostorové skutečnosti a že si budete vybírat ze stolu plného rozmanitostí prostřednictvím své pozornosti a soustředění – a proto jste zde.

Dříve, než jste se narodili, jste věděli, že prostředí na Zemi – jako nakonec každé prostředí, fyzické i nefyzické – je založeno na vibracích, které řídí zákon přitažlivosti. (Podobné přitahuje podobné.) A věděli jste, že když něčemu věnujete pozornost, zvete to do svého osobního prostoru – a proto jste zde.

Dříve, než jste se narodili, rozhodovali jste se, zda chcete žít na planetě Zemi. Nechtěli jste jít do prostředí, kde by bylo vše stejné nebo natolik harmonické, že už by bylo jasné, co je správné a jak žít. Jste totiž mocnými tvůrci, již se chtějí sami rozhodovat a sami vytvářet vlastní radostné zážitky. Věděli jste, že rozmanitost bude vaším nejlepším přítelem a konformita skutečným nepřítelem. Doslova jste se do tohoto kontrastního prostředí vrhli, plní nadšení z objevů, které tu na vás čekají, a s vědomím, že budete tvořit na základě svých vlastních, osobních, důležitých a přesvědčivých úhlů pohledu – a proto jste zde.

Mnoho lidí zlobí, trápí, frustruje nebo i bolí, že si nepamatují na nic z toho, co údajně věděli před narozením. My vám však připomínáme, že od narození máte k dispozici něco důležitějšího než toto ztracené vědomí: Máte svůj osobní navigační systém, který vám pomáhá zjišťovat – na každém kroku na vaší cestě a během každé vaší myšlenky – zda se odkláníte od toho, jak jste chápali život ještě před narozením, nebo zda jdete správným směrem.

_MG_3962_m

Byli bychom velmi rádi, kdybyste si začali být vědomi svého navigačního systému, a mohli tak dále tvořit ve shodě se svým nefyzickým poznáním.

Velmi rádi bychom vám pomohli uvědomit si, kdo doopravdy jste. Chceme vám pomoci zbavit se falešných předpokladů, které jste si omylem osvojili na cestě fyzickým životem, a nahradit je pochopením univerzálních životních zákonů.

Rádi bychom vám pomohli vyřešit zdánlivou záhadu, proč zažíváte nefunkční vztahy; chceme vám pomoci uvědomit si, že tuto planetu obýváte s miliardou jiných lidí, a krásu takové rozdílnosti. A hlavně vás chceme podpořit, abyste zlepšovali a rozvíjeli ten nejdůležitější vztah ze všech: váš vztah s věčným, nefyzickým Zdrojem, jímž doopravdy jste – a proto jsme zde.

Citace z knihy Esther a Jerry Hicks: Klíč ke všem vztahům.  Eugenika, 2010

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *