WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

7 + 1 důvodů, proč nosit trička z BIO-materiálů – pro zdraví své i zdraví planety

Proč vám naše trička z BIO-materiálů s květem života zaručí radost a spokojenost?

Když vznikal projekt triček s květem života, která nabízíme ke koupi v našem e-shopu, hlavní záměr byl vytvořit krásná harmonická trička po všech stránkách. Povedlo se? Posuďte sami 🙂

Dámské tričko z biobambusu Květ života, barva fialováVybrali jsme symbol Květ života v čakrových barvách, je to jeden z nejdůležitějších symbolů ve Vesmíru. Ucelené nauce, ve které se můžete dozvědět prostřednictvím symbolů a geometrických obrazců o podstatě Vesmíru, se říká posvátná geometrie a máme zde na Ladírně plno článků a videí s touto tématikou.

A co o sobě říkají materiály, ze které jsou trička vytvořené?

Jsem biobavlna a jsem šetrná k půdě i k našim tělům

Bavlna na ruceLidé si užívají příjemné pocity, když mě nosí.

Cítí volnost, protože jsem prodyšná a jemná.

A všímají si i větší odolnosti, pevnosti mé struktury, a tak ze mě rádi vyrábí i oblečení pro děti.

Čím jsem specifická?

Každý odborník mě pozná. Mé chmýří je hustější, protože jsem pěstována bez chemických procesů. Díky tomu, že mě lidé pěstují, obnovují živost půdy.

Minimálně 3 roky před započetím mého pěstování musí být půda čistá, bez pesticidů, obohacená pouze organicky (biokompost), a tak půda, ve které mě pěstují, je plná života.

Je krásné obnovovat život na zemi a zajímat se o ten svůj, že?

Jsem bambus, v zimě zahřeji a v létě ochladím

BambusMá vlákna jsou antibakteriální (slouží jako prevence), antialergická (jsem vhodné vlákno pro alergiky), antistatická, zaručuji okamžitou savost a mám nižší tepelnou vodivost, což znamená, že v zimě zahřeji a v létě ochladím.

A teď 7 důležitých důvodů, proč nám (certifikovaným BIO-materiálům) dávat přednost

1. Přispíváte k ochraně životního prostředí

BiobavlnaEkologický přístup k přírodě je nejšetrnějších způsob, jak o přírodu pečovat a zachovávat její přirozenost.

Přírodu chrání tento šetrný přístup tím, že používá organická hnojiva, spotřeba vody je nižší a díky ručnímu zemědělství je i nižší uhlíková stopa a produkce skleníkových plynů. Ruční postupy pěstování a sklízení zaručují zachování původního rázu dané krajiny.

2. Zdravá půda bez umělých hnojiv

Svým rozhodnutím zakoupit si tričko z BIO-bavlny zachováváme živou a zdravou půdu bez pesticidů, herbicidů či umělých hnojiv

Vše, co zasejeme, taky sklidíme. Znáte to? U pěstování rostlin to platí 100%.

BIO-materiály obnovují živost půdy, a tak nákupem BIO-textilií podporujeme ozdravení půdy. Ozdravování půdy je vědomým činnem, protože jen ve zdravé půdě můžou růst rostliny plné živin. A věřte, že naše těla chtějí živiny. Svým zájmem ovlivňujeme budoucnost dalších generací.

3. Podporujete etickou tvorbu a etické pracovní podmínky neboli “Fair Wear”

Příprava políBIO-textil je součástí organizace Fair Wear Foundation, to znamená, že tento textil je vyroben za etických podmínek.

Každý zemědělec a člověk, který se podílel od samého počátku pěstování po výrobu je férově zaplacen. Tato organizace dohlíží na to, že lidé mají bezpečné pracovní prostředí, regulovanou pracovní dobu, mají právní pracovní vztah a pracují na základě svého rozhodnutí.

4. BIO-materiály podporují zdraví

Skok do zdravíSvému tělu dopřáváme jen to nejlepší. Naše tělo pozná, pokud jsou věci, které nosíme (i jíme) vyráběny s láskou.

Tím, že jsou rostliny pěstovány ve zdravé půdě, tak i textil je bez chemikálií, a tak je textil vhodný pro alergiky a lidi, kteří chtějí nosit to nejlepší pro své tělo.

Vše se vším souvisí: zdravá půda = zdravé produkty = zdravé tělo. Naše těla poznají rozdíl.

5. BIO-materiály poznáte hned, jak se dotknou vašeho těla

srdceBIO-materiály jsou strukturou jiné než ne-BIO.

Oblečení z BIO-textilu je lehké a prodyšné, a tak pokožka volně dýchá. Textil má větší savost a dokáže se přizpůsobit i ročnímu období (dokáže ochladit i zahřát).

K zpracování biovláken dochází při nižších teplotách, a tak vlákna zachovávají svou měkkost. BIO-materiály poznáte hned, jak se dotknou vašeho těla.

6. Rozšiřujete přírodní tradice

BavlnaPřírodní hospodářství patří mezi tradice a lidé, kteří ho zachovávají si zaslouží naši pozornost. Nošením bio textilu rozšiřujeme povědomí o této tradici a zároveň je zachováváme.

Díky tomuto zájmu se lidé začnou zajímat o to, co nosí na svém těle a budou si vědomě vybírat jaká oblečení je vhodné pro ně a jejich rodiny. Podporujme příjemné tradice, které vedou k našemu blahobytu.

7. Půda se uzdravuje, roste počet ekologických zemědělců

Šťastný farmářVždy, když si koupíte textil z BIO-materiálu, podpoříte tím zemědělce, kteří zachovávají ekologické zamědělství.

Díky vašemu rozhodnutí a nákupu tak vzrůstá zájem o BIO-materiál a BIO-textil.

Vaším rozhodnutím se uzdravuje půda a zemědělci jsou inspirováni v pokračování pěstování rostlin šetrným způsobem. Ceníme si každého takového rozhodnutí.

Přísné standardy zajišťují mezinárodní certifikace

fair-wear-foundationGOTS CertifikátVýrobky z bio materiálů poznáte nejen podle struktury, nápovědou může být certifikace Fair Wear Foundation (více na fearwear.org) a Global Organic Textile Standard (GOTS – více na global-standard.org), která zaručuje celý etický proces pěstování až po distribuci hotových výrobků.

+ 8. praktický důvod – poznatek z letního cestování 🙂

Poslední důvod je má osobní zkušenost. Letos jsem dost týdnů prožil na cestách, a tak mám trička vyzkoušená i ve vysokých teplotách Bosny, Chorvatska a dalších zemí.

Objíždím zejména energeticky zajímavá a silná místa – pyramidy, menhiry a další prastará místa spojená s posvátnou geometrií a nejstarší historií planety. Natáčím vždy videa, která průběžně zveřejňuji v sekci Videodeník Petra Macháčka. Došel jsem k tomuto závěru:

Tričko z bambusu smrdí po třech dnech ve vedrech ve třicítkách a čtyřicítkách méně než jiné tričko z běžné bavlny, které jsem měl na sobě jeden den 🙂

Petr Macháček


Toto jsou ty nejdůležitější důvody, proč jsou naše trička právě z BIO-materiálů. Jaké jsou ty vaše?

Trička můžete koupit v našem e-shopu zde. Pokud se vám zalíbí, rádi postupně připravíme další trička v dalších barvách s dalšími motivy 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *