Oro Verde Sacha inchi (Plukenetia volubilis) extra panenský olej z Peru, 250 ml

370  vč. DPH

  • EUR: € 14,6

Není skladem, dostupnost na dotaz (více o dodání a platbě)

Kategorie: , Katalogové číslo: 8594055383130 Štítky:

Popis

SACHA INCHI olej (Plukenetia volubilis L. Oleum ex semen)

Polodřevitá, obtáčivá, keřovitá, popínavá bylina, rostoucí v nízkých, ale i vyšších polohách deštného pralesa. Archeologické nálezy však ukazují, že býval v preinkaických dobách kultivován i na pacifickém pobřeží. Semena se běžně užívají jako potravina a to jak vařená, tak pražená. V oblasti San Martín se připravují ze semen jídla s názvy inchicapi, lechona api nebo pururuca. Olej ze semen se užíval již od nepaměti. V současné době je pěstována na velkých plochách, protože ze semen získaný olej je ceněn pro své unikátní složení, především vysoký obsah nenasycených mastných kyseln Omega 3,6,9. S jistou dávku vtipu je olej označován za „vegetaránský rybí tuk“.

Za studena lisovaný, panenský olej ze šetrně sklizených, pečlivě ručně přebraných a vytříděných semen. Garance vysoké kvality a správnosti botanického druhu. Zpracováno naším peruánským dodavatelem v provozu s certifikovaným HACCP systémem.

Užití:

Užití vhodné za studena do salátů, ale i pro tepelnou úpravu pokrmů. 1 polévkovou lžíci denně.

Poznámka:

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky Plukenetia volubilis L. neschválila.

Dodavatel:

Oro Verde s.r.o.
Petrohradská 1520/7a
101 00 Praha 10 – Vršovice

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.