Směs zeleného rapé bez tabáku Apurina Awiri z Brazílie

444 1 198  vč. DPH

  • EUR: € 17,5 - € 47,2

Zelené rapé bez tabáku od indiánů kmene Apurinã žijících u břehů řeky Purus v Brazílii.

Novinka od 29.8.2023!

Indiánský kmen Apurinã žijí v Brazílii roztroušeně podél břehů řeky Purus a jsou známí tím, že vyrábí speciální zelené rapé bez tabáku, které se jmenuje Awiri.

Rapé Apurinã Awiry

Kmen Apurinã vyrábí své slavné zelené rapé z rostliny, které říkají Awiry. Nepoužívají žádný tabák ani žádný popel, pouze Awiry, ze které nasuší listy, rozdrtí a prosévají na prášek. Neobsahuje tabák. Protože Awiry roste blízko řeky, toto rapé lze vyrábět pouze v období sucha, kdy je řeka nízká. Awiry je tradičně vdechováno speciální trubicí, není foukáno. Pokud však nechcete nebo nemáte trubičku na zelené rapé, určitě můžete použít i standardní kuripe a tépi.

Rapé je poměrně jemné, relaxační a uvolňující, voňavé. Hodí se tehdy, pokud chcete změnu od tabákových rapé, nebo vás z rapé bolí sliznice, nebo prostě když si vás “zavolá”.

Indiánský kmen Apurinã

Indiánský kmen Apurinã žijí v Brazílii roztroušeně podél břehů řeky Purus,  Jazyk Apurinã je z kořene Aruak, nejbližším jazykem by byli Manchineri, kteří obývají pánev Horní Purus. Jejich slavné zelené rapé tak typické pro jejich tradici, je vyrobené z místní rostliny, které žíají Awiry. Jejich historie je silně poznamenána násilím během dobývání přírodního kaučuku, který v oblasti roste. Dodnes bojují za práva na některé své pozemky, které dosud nebyly rozpoznány a které jsou často napadány dřevorubci.

Balení: lahvička s 5 g připravené rapé směsi

Vzorek

U tohoto rapé je k mání i vzorek. Najdete ho zde. Všechny dostupné vzorky rapé jsou zde.

Země původu: Brazílie, kmen Apurina

 

Další zdroje informací (obecně o rapé)

O užívání medicíny Rapé, dotazy a odpovědi, zajímavosti…

Vědomé využití – rituál

Rapé je posvátný amazonský nástroj a domorodé kmeny nám ho předávají s tímhle poselstvím: použití rapé by mělo být vždy spojeno s modlitbou nebo rituálem a přijímáno či dáváno v úctě a pokoře, velmi pomůže když se připojí jasný záměr. Účinky a realizace záměru se tak zesílí. Důležité je po celý čas udržovat čistotu v prostoru svého srdce.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.


Recyklace lahviček na rapé

Máte doma prázdné lahvičky na rapé? Zašlete nám je (pokud možno vypláchnuté a bez cedulky) na naše náklady, rádi je znovupoužijeme.

Jak na to?

Pokud máte doma více než pět prázdných lahviček na rapé, napište nám zprávu na e-mail info@ladirna.cz nebo na WhatsApp / Signal +420 777691046. Pošleme vám číselný kód pro zpětnou zásilku Zásilkovny, poštovné platíme my. Lahvičky dejte do nějaké obálky a předejte na jakoukoliv pobočku sítě Zásilkovna.cz / Packeta.sk, která umožňuje službu reklamačního asistenta.

Pokud nám pošlete 5 a více lahviček, za každou dostanete slevový kupón 10 Kč na další objednávku libovolného zboží na Ladírně.

Co je to rapé?

Rapé je jemný prášek s velmi silnými účinky, připravený z různých léčivých rostlin Amazonského pralesa, připravují ho indiáni v Brazílii tradičními ručními postupy. Přijímání a dávání má formu posvátné ceremonie, trvající několik minut, obvykle ve dvou lidech, kde jeden člověk (šaman) poskytuje rapé druhému (přijímajícímu) člověku fouknutím speciální foukačkou do jedné a druhé nosní dírky. Rapé (hapé) si však také může fouknout i sám sobě jeden člověk speciální osobní foukačkou (kuripe).

Okamžitě po přijetí rapé do nosní dírky se rozleje silná jasná energie po celé hlavě a postupně se přesouvá níže a níže do těla. Nastává velmi hluboké fyzické uvolnění trvající několik dlouhých minut, které s sebou přináší léčení na fyzické, emocionální, mentální i duchovní úrovni. Uvolňuje negativní vzorce a myšlenky. Rapé také otevírá a harmonizuje čakry, pomáhá uzemnit, propojit přijímajícího s Matkou Zemí a to vše v propojení s Vesmírem a duchovními průvodci.

Videoprůvodce medicínou rapé (hapé)

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.