WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Acacia confusa, kořenová kůra, drcená

250 1 950  vč. DPH

  • EUR: € 9,8 - € 76,8

Naše kořenová kůra Acacia confusa pochází z Tchaj-wanu.

Acacia confusa (akácie) je vytrvalý strom pocházející z jihovýchodní Asie, botanicky se řadí do čeledi bobovité (Legumimosae, syn. Fabaceae). Některé další běžné názvy pro něj jsou Acacia Petit Feuille, Small Philippine Acacia, Formosa Acacia (Taiwan Acacia) a Formosan Koa.

Strom Acacia confusa dorůstá do výšky až 15 metrů. Strom je nyní velmi běžný v mnoha tropických tichomořských oblastech, včetně Havaje, kde je tento druh invazivní. Dřevo akácie confusa má hustotu asi 0,75 g/cm³. Na Tchaj-wanu používají toto dřevo k výrobě nosných trámů do dolů, také ho přeměňují na dřevěné uhlí. Na Tchaj-wanu lidé stále často Acacii confusa používají v tradiční medicíně, můžete si ji koupit v obchodech s bylinkami.

Naše kořenová kůra Acacia confusa pochází z Tchaj-wanu. Zemědělci jej sbírají ze stromů, které v období dešťů spadnou. Acacia, kterou naše spřátelená rodina sbírá, je vynikající kvality.

Tradiční užití

Původní národy Tchaj-wanu tradičně užívaly jako entheogen, protože obsahuje vysoké koncentrace pozoruhodných alkaloidů v kořenové i kmenové kůře. Dnes ji používají praktici čínské medicíny. Říká se, že staří bylinkáři věřili, že Acacia confusa vás může přenést do jiného světa, většina lidí však dává přednost další podobné rostlině,a to Mimosa hostilis, tu máme též v nabídce. Co vy? Chcete vyzkoušet zajímavou rostlinu?

Dřevo a kůra Acacia confusa jsou velmi bohaté na třísloviny. Lidé v Asii používají tyto třísloviny k barvení látek nebo zvířecí kůže. Kůra kmene Acacia confusa obsahuje 23–35 % tříslovin. Strom o průměru asi 30 cm ve výšce hrudníku dává přibližně 10-20 kg surové sušené kůry, kterou lze použít k extrakci taninu.

Na Tchaj-wanu se Acacia confusa používá jako tradiční lék po staletí. Vodní extrakt z listů Acacia confusa byl aplikován k hojení ran a proti srážení krve.

V moderní době někteří výzkumníci používají kořenovou kůra Acacia confusa pro přípravu nápoje, jedné z verzí analogu amazonské Ayahuascy. Recept a dávkování neznáme a informace neposkytujeme.

Složení: 100 % kořenová kůra stromu Acacia confusa

Země původu: Tchaj-wan

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.