Tibetská mísa Chö-pa 12 cm, 410 g

900  vč. DPH

  • EUR: € 35,5

Klasická, ručně tepaná tibetská mísa (zpívající mísa) s jedinečným zvukem

Není skladem

  • Klasická, ručně tepaná tibetská mísa (zpívající mísa) s jedinečným zvukem.
  • Ručně vyráběná zpívající mísa z mědi, cínu a 8 ušlechtilých kovů včetně stříbra a platiny (Ag, Ni, Cd, Ru, Pd, Pt, Cr, Mn).
    Dodává se s nebo bez rytiny kolem horního okraje.
  • Poměr kovů, průměr a tloušťka různých mís předurčují jejich tón a podtón. Vzhledem k tomu, že jde o litinu a každý kus je originál, tak i každá mísa hraje malinko jinak. Má svoji jedinečnou duši.
  • Mísa může být vhodným doplňkem k józe.
Výrobní proces ve zkratce

Tepané zpívající mísy jsou vyráběny výhradně ručně. Každá zpívající mísa je pečlivě ručně tepána, což vyžaduje několik kroků. Nejprve se směs surových kovů (měď, cín, nikl, zinek, železo, olovo, stříbro a rtuť) taví v peci. Horký roztavený kov se vyjme z pece a nalije do různě velkých vtokových pohárků a krychlových odlitků. Poté se odlitky vyválcují na kruhové plechy požadované velikosti a tloušťky. Plechy jsou poté tepány podle přesných měřících specifikací a roztříděny podle hmotnosti a velikosti. Pro proces tepání se 4 až 5 plechů naskládá na sebe a poté zahřeje na velmi vysokou teplotu. Skupina zkušených řemeslníků tepe rozžhavené plechy, dokud nevychladnou. Tento proces se několikrát opakuje, aby se vytvořila požadovaná velikost a tvar každé zpívající mísy. Po vytepání požadovaného tvaru mísy se každá mísa ladí a tvaruje. Nakonec se mísa vyhladí a případně se může ozdobit rytím. Ruční výroba je důvodem mírně odlišné velikosti jednotlivých zpívajících mís.

Jogínka hraje na tibetské mísy (YouTube)

Paličky k tibetským mísám jsou k mání zde.

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.