Vykuřovadlo Palo Santo (“Svaté dřevo”) – špalek

 14,9 115,0 vč. DPH

  • CZK: 380 Kč - 2 926 Kč

Exkluzivní produkt na Ladírně! Špalek z vonného dřeva Palo Santo (Bursera graveolens) například k domácímu oltáři.

Popis

Palo Santo znamená španělsky “svaté dřevo”, říká se tak vonnému dřevu ze stromu s latinským názvem Bursera graveolens. Roste v Ekvádoru, Peru, částečně i v Mexiku a dalších zemích Jižní Ameriky. Jak už název “svaté (nebo také “posvátné”) dřevo vypovídá, je Palo Santu prokazována veliká úcta všemi domorodými obyvateli Jižní Ameriky.

Používá se po celá tisíciletí k vykuřování lidí, zvířat, věcí i prostoru, zapaluje se při tradičních šamanských obřadech, ale může se využít i mimo ceremonie v každodenním životě. Je také tradičně používáno v lidovém léčitelství, například při bolestech žaludku, vyrábí se z něj esenciální oleje, masti, tinktury či voňavky.

Palo Santo zapaluje takřka každý jihoamerický šaman na začátku každé ceremonie, aby očistil prostor, kde se koná, věci, které se při něm použijí a také všechny účastníky obřadu. Vonný kouř pročisťuje, uvolňuje, s vonným dýmem odchází do nebe modlitby. Dřevo se svým kouřem navozuje klidnou a pohodovu atmosféru, je vhodné si ho zapálit také při meditaci. Také odpuzuje hmyz, působí tak tedy jako přírodní repelent.

Jak se používá Palo Santo?

Zápalkami nebo zapalovačem zapálíte jeden konec dřívka, chvilku ho necháte hořet a pak plamen sfouknete. Dřevo poté doutná a vydává příjemný nasládlý kouř. Volnou rukou pak můžete kouř “nabírat” a symbolicky ho rozprostřít po celém těle s myšlenkami a záměrem očištění.

Dbejte prosím dostatečné bezpečnosti při manipulaci s hořícím ohněm a vykuřovadlem. Samozřejmostí je položit po zapálení Palo Santo na bezpečný nehořlavý povrch.

Možné použití

  • Ozdoba na domácí oltář
  • dekorace do bytu
  • Vykuřování (naštípejte na menší kousky)
  • Vyřezání unikátních výrobků, například sošky apod.

Balení

špalky mají různé tvary, viz obrázky. Hmotnost jednotlivých špalků:

Špalek č. 1 : 878 gramů – vyprodáno

Špalek č. 2: 114 gramů

Špalek č. 3: 732 gramů

Špalek č. 4: 278 gramů

Země původu

Ekvádor

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.