WhatsApp / Signal: +420 777691046

Další výsledky...

Generic selectors
Přesná fráze
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors

Chlorella BIO prášek 100 g

 9,7 vč. DPH

 • CZK: 240 Kč

 • Detoxikuje organismus (váže na sebe těžké kovy)
 • Působí jako antioxidant, posiluje imunitu
 • Je protizánětlivá, zpomaluje proces stárnutí
 • Vysoký obsah vitamínů, minerálů, aminokyselin

Není skladem

Chlorella  je superpotravina, která nabízí mnoho zdravotních benefitů.

Chlorella je bohatá na chlorofyl, důležitá živina pro čištění těla. Ideální na čištění těla a detoxikaci. Obsahuje také vysoké množství bílkovin, antioxidantů, vitamínů a minerálů, které mohou zlepšit imunitní systém a podporuje hubnutí. Míchejte chlorellu do koktejlů, dresinků na salát a dalších pokrmů pro její zdraví prospěšné účinky.

Co je to Chlorella?

Chlorella je smaragdově zelená jednobuněčná sladkovodní řasa (botanicky Chlorella pyrenoidosa), která přirozeně roste v jezerech a rybnících. Obsahuje vysoké množství pigmentu chlorofylu, který je zodpovědný za poskytnutí její sytě zelené barvy. Chlorella je velmi výživná, a proto je klasifikována jako superpotravina (superfood).

Jak užívat Chlorellu

Doporučené dávkování: Začněte tím, že denně berete 1-2 lžičky prášku chlorely. Můžete postupně zvyšovat dávku až na 10 denně. Kdy přestat  poznáte podle zeleně zabarvené stolice.

Chuť: Chlorella chutná podobně jako zelený čaj a při přidání do potravin je téměř nerozeznatelná. Chuť nepřekoná chuť vašich pokrmů; nanejvýš nabídne příjemnou zelenou barvu.

Nápady, recepty s Chlorellou: Vychutnejte si Chlorellu v celé řadě receptů, od smoothies po guacamole dip. Může být smíchána do šťáv, salátových dresinků nebo jakéhokoli jiného jídla nebo tekutiny. Buďte kreativní.

Výživná chlorella:

1 porce (10 kapslí / plná lžička prášku = cca 10 g) chlorelly poskytuje:

 • Téměř 6 gramů proteinu včetně všech devíti esenciálních aminokyselin
 • Více než 100 procent denní hodnoty (DV) pro vitamin A
 • Více než 70 procent DV pro železo
 • Dobrý zdroj vitamínů B-komplexu
 • Další živiny, jako je beta-karoten, draslík a hořčík

Zdravotní výhody Chlorelly

 1. Přírodní detoxikace – Chlorella nabízí přirozený způsob čištění a detoxikace těla. Předpokládá se, že stěny vláknitých buněk této zelené řasy se váží na těžké kovy, syntetické chemikálie a další toxiny, což usnadňuje vyloučení těchto kontaminantů z těla.
 2. Snadná absorpce živin – Toxiny jsou absorbovány do vláknitých buněčných stěn chlorelly, ale lidské tělo má obvykle obtíže rozkládat nestrávitelné buněčné stěny. To je důvod, proč nejlepší produkty chlorelly – mají narušené buněčné stěny, takže naše tělo může snadno absorbovat bílkoviny, vitamíny a minerály, které chlorella nabízí.
 3. Podporuje hubnutí – Studie z roku 2008 zveřejněná v Journal of Medicinal Food zjistila, že pravidelné doplňování chlorelly vedlo ke snížení procenta tělesného tuku, celkového cholesterolu a hladin glukózy v krvi nalačno. Tento výzkum naznačuje, že chlorella může být užitečným doplňkem stravy těch, kteří chtějí zhubnout.
 4. Účinky proti stárnutí – Chlorella prášek může díky své vysoké koncentraci antioxidantů podporovat mladší vzhled pleti. Výzkum publikovaný v Klinické laboratoři ukazuje, že chlorella může významně zlepšit antioxidační stav a snížit oxidační stres. Nadměrný oxidační stres je spojen s předčasným stárnutím, Chlorella vrací pokožku a orgány do přirozeného stavu zdraví.
 5. Posiluje imunitní systém – S vysokým obsahem živin zvyšujících imunitu může chlorellový prášek pomoci odvrátit nemoc. Zjištění zveřejněná ve Výživovém věstníku naznačují, že suplementace chlorellou může zlepšit zdravý lidský obranný systém těla.

Co říkají odborníci o výhodách Chlorelly

Dr. Oz ze show Dr. Oz: „Chlorella… působí jako účinné detoxikační činidlo tím, že se váže na toxiny, jako je rtuť, ve vašem těle a přenáší je z vašeho systému. Je to chlorofyl v chlorele, díky kterému je tak silný, protože chlorofyl pomáhá zpracovávat více kyslíku, čistí krev a podporuje růst a opravy vašich tkání. “

Muscle Works Magazine: „Chlorella má posilující účinek na imunitní systém. Je známo, že zvyšuje produkci protilátek, které bojují s infekcí. To zahrnuje produkci interferonu, přirozené zbraně těla proti ničivým rakovinným buňkám. Chlorella umožňuje tělu vyrovnat se s náporem a udržet sílu, čímž se zvyšuje šance pacienta na boj s rakovinou. “

Rachel Venokur-Clark, certifikovaná poradkyně v oblasti holistického zdraví: „Chlorella může stimulovat růst zdravé střevní flóry, pomáhá při trávení, předchází zácpě a snižuje příznaky chronických chorob, včetně divertikulitidy a Crohnovy choroby.“

Jak uchovávat Chlorellu

Chlorella by měla být skladována na chladném a tmavém místě mimo sluneční světlo a teplo, takto vydrží až jeden rok.

Chlorella může být také uložena v lednici, ale není to příliš nutné.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

  Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.