V roce 2005 Dr. Sam Osmanagich, profesor antropologie na americké univerzitě v Bosně, objevil, že v bosenském údolí u města Visoko, které se nachází asi třicet kilometrů severně od Sarajeva, se nachází pyramida zarostlá vegetací vysoká 220 metrů s délkou stran více než 360 metrů. Je podivuhodná v mnoha ohledech.

V tomto 43 minut dlouhém dokumentu provází pyramidou a chodbami přímo jejich objevitel Dr. Sam Osmanagich. Ve filmu zazní:

 • Kterých sedm kritérií musí splňovat stavba, aby byla považována za pyramidu. Bosenská pyramida Slunce splňuje všechny.
 • Prohlídka tunelového komplexu Revne. Uvidíte tak např.:
  • Megalit K 1 vážící 4 tuny, který má na sobě znaky, které nejsou dosud rozluštěny
  • Megalit K2 vážící 8 tun, vyrobený neznámou technologií z keramického materiálu, uvnitř má menší oválný předmět. Nachází se přesně 22 metrů nad podzemní řekou, megalit generuje měřitelné elektrické pole 28 kHz
  • Podzemní síň o velikosti 50 m² a výšce 4 metry s chodbami do 8 směrů. Je v ní naměřená 43x větší koncentrace negativních iontů než je běžné, z tohoto důvodu jsou v ní zaznamenány časté případy léčení tělesných obtíží
 • Piramida_SuncaProhlídka betonových desek na severní straně pyramidy.
  • Stěny pyramid jsou pokryté třemi vrstvami uměle vytvořených mnohatunových bloků, které jsou vytvořeny z umělého betonu, má zhruba 8x větší pevnost než beton používaný v 21. století.
 • Paprsek energie o průměru 4,5 metru, který vychází z vrcholu bosenské pyramidy Slunce

V čem jsou bosenské pyramidy výjimečné?

Objev bosenských pyramid navždy ovlivní pohled na historii. Splňuje těchto 7 kritérií:

 1. Jsou první objevené pyramidy v Evropě.
 2. Jsou největší a nejrozsáhlejší na světě
 3. Strany jsou orientovány k severu, dokonce mnohem přesněji, než orientace egyptských pyramid
 4. Byly objeveny betonové bloky výjimečné kvality
 5. Jsou staré přes 12 000 let a tím jsou nejstarší na světě
 6. Dole pod pyramidami je nejrozsáhlejší síť podzemních tunelů
 7. V tunelech byly objeveny největší vypálené keramické bloky, které kdo kdy v historii vyrobil

Dokumentární film ke zhlédnutí

Kniha Semira Osmanagiće o pyramidách

Nově nabízíme v našem e-shopu v českém překladu knihu objevitele pyramid Semira Osmanagiće: Pyramidy světa a bosenské údolí pyramid

Vřele doporučujeme všem zájemcům o historii planety a pyramidy. V první části knihy se dozvíte mnoho zajímavého o pyramidách po celém světě a také podrobně o bosenském údolí pyramid. Knihu můžete koupit zde.

Zajímají vás pyramidy a méně známé kapitoly z historie lidstva?

Postupně chceme publikovat články a videa o pyramidách po celém světě a dalších méně známých tématech z historie planety, o kterých se ve školách (ještě) neučí. Chcete-li, mohu vás informovat vždy, když vytvořím něco nového:

V e-shopu Ladírna.cz si můžete zakoupit pyramidy a energetické zářiče

 

 

Autor tohoto článku je Chrisantem Macháček, zakladatel projektu Ladírna, lektor posvátné geometrie a "Školy 137", autor Karet posvátné geometrie pro vědomý život tady a teď, terapeut, přírodní léčitel, fotograf, výtvarník... Také můžete navštívit více osobní web chrisantem.cz, nachází se tam také Herbář rostlin.

Komentáře

 • Je tam faktická chyba v titulcích:
  4,43 -> Co se týká těchto pyramid, nejsou zde žádní faraoni, Cheops, Chefren ani Joseph… za Chefrenem říká ještě Mykerinos (Menkaure), tož o to, ale místo „Joseph“ říká Džoser – stavitel první pyramidy v Egyptě vůbec, Joseph žádný faraon nebyl, natož aby měl pyramidu. Ale jinak dobrý

 • Hraničář

  2.3.2020 at 3:55

  Bosenské pyramidy jsou geomorfologické útvary.Jaký „beton“,jaký „paprsek“??
  V říjnu 2005 se v médiích začaly šířit spekulace, že se jedná o prastarou pyramidu.[1] Hlavním propagátorem byl Semir Osmanagić, bosenský spisovatel žijící v USA, který tvrdil, že pyramidy vybudovali starověcí Ilyrové. Nezávislé archeologické a geologické průzkumy ovšem tuto hypotézu vyvrátily a vzniklo důvodné podezření, že právě pod Osmanagićovým vedením dochází k úpravám místa za komerčním účelem, zatímco skutečné středověké naleziště je neodbornými zásahy znehodnocováno.

  cs.wikipedia.org › wiki › Visočica

Napsat komentář