Směs rapé Huni Kuin Cumaru od Pajé Naximá z Brazílie, lahvička 5 g

17,76  vč. DPH

Není skladem, dostupnost na dotaz (více o dodání a platbě)

Popis

Rapé Cumaru je jedno z nejsilnějších druhů rapé, je vytvořeno Pajé Naximá, medicinmanem kmene Huni Kuin v oblasti Acré v Brazílii.  Je hodně uzemňující, silné, těžké.

Tomuto rapé se přezdívá „černé rapé“, říká se, že ochraňuje proti „spodním světům“ a „zlým duchům“. Obsahuje kromě Mapacha (Nicotiana rustica) také popel ze dřeva stromu Cumaru (Dipteryx micrantha).

Cumaru – strom

Cumaru je jeden z nejvyšších stromů v Amazonii, indiáni ho mají ve velké úctě a považují ho za velkého učitele a ochránce. Jedná se o na amazonské poměry enormě vysoký strom. Největší exempláře jsou přes 1000 let staré a dorůstají 45-60m výšky. Díky jeho velikosti a výšce je jeho dřevo velmi tvrdé a žádané v těžařském průmyslu, což vede k jeho ohrožení.

V Peru se tento strom nazývá Shihuahuaco, Shipibové ho nazývají Koman a v jejich Kosmovizi je Koman Strážce lesa. Shihuahuaco je Planta Maestra (Rostlina učitelka). Má výrazně mužskou energii a nezřídka je popisován jeho milostný vztah s liánou Banisteriopsis Caapi (Ayahuasca), která objímajíc ho po něm šplhá vzhůru. Jako Planta Maestra se Shihuahuaco dietuje, z kůry se dělá odvar, nebo se přidává přímo jako aditivum do ayahuascy. V tomto případě neslouží k léčení samotnému, ale Koman poskytuje osobě léčitele při práci ochranu. Shihuahuaco se dietuje, aby posílil, zpevnil léčitelův vlastní energetický systém proti vniknutí špatných energií při léčení. Můžete si to představit jako brnění (obranný štít).

V jiných kulturách se semena Cumaru rozdrtí a jejich vnitřek se přidává do čajů. Pomáhají léčit depresse, zmatenost, dezorientaci a také podporují správnou činnost imunitního systému, dodává sílu a energii. Také se věří, že mohou pomoci naplnit touhy a přání. (Semena se za tímto účelem nosí u sebe, přání se do něj šeptá a když se přání vyplní, semeno se pohřbí do země).

Cumaru – Rapé

V létě v období sucha mi Naximá po jednom požáru ukázal padlý doutnající strom Cumaru. Naximá pak na místo chodil a sbíral popel, který použil spolu s Mapachem na výrobu Rapé. Rapé je dvousložkové. Má zpočátku uzemňující efekt, po pár minutách však jeho účinky cítím zejména v oblastech 6 -7 čakry (čelo a temeno). Efekt nastupuje do hlavy v pomalých silných vlnách, velmi odlišným způsobem než např. Tsunu nebo Nisu Rau. Na mentální úrovní cítím možnost využít sílu Cumaru ke zpracování, popř. vyvedení z těla těžkých témat a energií. Získávám pak klid a pevnost pro myšlení, cítím i značné posílení intuice. Cítím napojení a ochranu tohoto pozoruhodného stromu.

Haux, Haux, Haux !

Autor textu a fotografie: Tomáš N.

Balení: plechovka s 5 g připravené rapé směsi

Země původu: Brazílie, kmen Huni Kuin, Pajé Naximá

Vědomé využití – rituál

Rapé je posvátný amazonský nástroj a domorodé kmeny nám ho předávají s tímhle poselstvím: použití rapé by mělo být vždy spojeno s modlitbou nebo rituálem a přijímáno či dáváno v úctě a pokoře, velmi pomůže když se připojí jasný záměr. Účinky a realizace záměru se tak zesílí.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Novinka! Kalendář na rok 2021, zDARma k objednávce nad 2000 Kč (75 EUR)

Chrisantem vytvořil krásný nástěnný kalendář formátu A3 se svými 12 nejlepšími obrazy.

Pokud u nás nakoupíte za nejméně 2000 Kč (75 EUR), dostanete k objednávce od nás tento kalendář formátu A3 zdarma jako dárek, jinak je za 333 Kč.

Platí pouze do vyprodání zásob.

Vaše Ladírna


Co je to rapé?

Rapé je jemný prášek s velmi silnými účinky, připravený z různých léčivých rostlin Amazonského pralesa, připravují ho indiáni v Brazílii tradičními ručními postupy. Přijímání a dávání má formu posvátné ceremonie, trvající několik minut, obvykle ve dvou lidech, kde jeden člověk (šaman) poskytuje rapé druhému (přijímajícímu) člověku fouknutím speciální foukačkou do jedné a druhé nosní dírky. Rapé (hapé) si však také může fouknout i sám sobě jeden člověk speciální osobní foukačkou (kuripe).

Okamžitě po přijetí rapé do nosní dírky se rozleje silná jasná energie po celé hlavě a postupně se přesouvá níže a níže do těla. Nastává velmi hluboké fyzické uvolnění trvající několik dlouhých minut, které s sebou přináší léčení na fyzické, emocionální, mentální i duchovní úrovni. Uvolňuje negativní vzorce a myšlenky. Rapé také otevírá a harmonizuje čakry, pomáhá uzemnit, propojit přijímajícího s Matkou Zemí a to vše v propojení s Vesmírem a duchovními průvodci.

Videoprůvodce medicínou rapé (hapé)

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.


    Přepněte si měnu
    EUR Euro