Pukléřka islandská (Cetraria islandica), sušený lišejník

 2,5 4,7 vč. DPH

  • CZK: 65 Kč - 120 Kč

Vyčistit

Popis

Pukléřka islandská (Cetraria islandica) je lišejník s dužnatou keříčkovitou stélkou. Mívá bledě kaštanovou barvu, někdy ale přechází přes šedivou až k bílé. Dorůstá výšky 7,5 – 10 cm. Větve bývají rýhované nebo stočené do trubiček, končí zploštělými laloky.

Pukléřka islandská (Cetraria islandica) se nazývá také jako „islandský mech“, ačkoli se nejedná o mech, ale o lišejník. Ten se vyskytuje v severských oblastech a má překvapivé léčivé účinky.

Složení

sušené stélky lišejníku Cetraria islandica

Velikost balení

50, nebo 100 g

Použití a přípravky

Cetraria islandica je chápána tak, že má jak horký tonizační účinek, tak i demulcentní účinek uvnitř střev, což je kombinace, která je téměř jedinečná mezi léčivými bylinami. Má důležité místo v tradiční čínské medicíně.

Léčivé vlastnosti odhalili poprvé obyvatelé Islandu: podle Borrichia se dánské lékárny seznámily s léčebnými aplikacemi „islandského mechu“ v roce 1673. V dávných dobách byla bylina tradičním bylinným lékem proti kašli a byla používána v evropské lidové medicíně jako léčba rakoviny.

Pukléřka islandská obsahuje až 70 % škrobu a historicky byla používána jako nouzové jídlo v pustých místech. V minulosti byla široce používána v chlebu, kaši a polévkách.

Tradičně se práškové lišejníky v severní Evropě používaly jako zahušťovadlo v polévkách.

Dávkování a aplikace

Z pukléřky islandské si můžete uvařit čaj, 1,5-3 gramy sušené rostliny svařte v 500 ml vroucí vody, nechte vyluhovat a slijte. Pije se pro posílení imunity, také jako kůra pro čištění střev ( 3x denně během 1 týdne).

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.