Meduňka lékařská (Melissa officinalis), drcená rostlina, 50 g

 1,9 vč. DPH

  • CZK: 50 Kč

Známá léčivka používaná ke zklidnění či pro dobrou náladu

Skladem ještě dost,
odesíláme co nejdříve (více o dodání a platbě)

Popis

Meduňka lékařská je rostlinka z čeledi hluchavkovité. Pochází ze středomoří, ale vyskytuje se po celé Evropě. Meduňka se běžně vyskytuje v divoké přírodě i u nás a to právě díky člověku, který ji zde rozšířil a pěstuje ji jako léčivku i jako koření.

Účinné látky

citronellol, geraniol, karyophyllen, linalool a další terpeny, hořčiny, silice, slizovité látky, flavonoidy i minerály

Účinky

Nejvýraznějším účinkem je uklidňující (sedativní) účinek. Meduňku tedy lze dobře použít při rozčilení či stresu. Lze ji použít i během dne pro dobrou náladu a pozitivní myšlení. Zklidnění je jedním z předpokladů kvalitního spánku a tudíž se meduňka výborně hodí i k užívání před krátce před spaním. Meduňka také podporuje normální trávení a normální činnost štítné žlázy. Má antibakteriální schopnost a lze ji použít i proti křečím, zejména žaludečním. Používá se při nachlazení jako součást bylinných směsí a to díky tomu, že pomáhá mírnit kašel a ulevit od bolesti.

  • zklidnění a dobrá nálada přes den nebo před spaním
  • podporuje zažívání
  • antibakteriální
  • ulevuje od příznaků nachlazení

 

 

Tabulka velikostí

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.