Kratom (Mitragyna Speciosa) – Maeng Da Gold

58 1 250  vč. DPH

Novinka: Zlatý kratom k dostání v Ladírně!

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují prospěšnými účinky. Zlatý kratom je účinky někde mezi zeleným a červeným kratomem.

Vyčistit

Popis

Kratom (latinsky Mitragyna speciosa) je tropický strom příbuzný kávovníku, jehož listy se vyznačují prospěšnými účinky. V současné době se pěstuje jako bylina v celé jihovýchodní Asii – Bali, Malajsie, Borneo a další ostrovy jsou zdrojem kvalitního Kratomu.

Existují 4 druhy, které se poznají dle barvy hlavní (prostřední) žíly na listu: červený, zelený, bílý a žlutý. Vyznačují se též různými účinky.

Listy dospělých stromů se sklízí a suší. Asiaté z něho připravují čaje, žvýkají listy, nebo ho pijí rozmíchaný ve vodě. V místním léčitelství se užívá ve větších dávkách jako lék proti průjmu, chřipce či bolesti.

V menších dávkách působí jako stimulant a afrodisiakum. Rolníkům a fyzicky pracujícím usnadňuje těžkou práci a činí ji snesitelnější.

Zlatý (žlutý) kratom

Zlatý kratom stojí svým účinkem někde mezi červeným a zeleným kratomem. Poměrně dobře tlumí bolest, ale červený je v tomto ohledu přece jenom o trochu silnější. Stejně jako zelený kratom, i zlatý kratom dobře povzbuzuje a hodí se tak buď k práci nebo k relaxaci. Při práci oceníme jeho kombinovaný účinek utišení bolesti a stresu a zároveň jemného povzbuzení. Zejména umí dobře zlumit bolest zad, nohou a dalších částí těla. Výborně se hodí k takové práci, která nás rozčiluje a zde právě oceníme schopnost zlatého kratomu ztlumit stres a nervozitu. U zlatého kratomu využijeme toho, že v tlumení není tak silný jako červený kratom, který umí dokonce i uspat. Zlatý kratom také povzbuzuje a tento jeho účinek by měl být srovnatelný se zeleným kratomem, což znamená středně silné povzbuzení. Stejně jako zelený kratom působí pozitivně na náladu, avšak oproti zelenému je slabší v ohledu zlepšení komunikační schopnosti a chuti si povídat nebo se seznamovat.

Velkou výhodou zlatého kratomu je jeho delší sušení, díky čemuž není tak hořký. Doporučujeme ho těm, kterým je velmi na obtíž hořkost zeleného nebo bílého kratomu. Některým lidem chuť zlatého kratomu dokonce vyhovuje natolik, že ho považují za náhradu zeleného čaje, jehož chuť prý připomíná.

Jaký je Kratom Maeng Da Gold?

  • Uvolňuje tělo a psychiku při stresu, tlumí stres
  • Podporuje bdělost, má středně silný stimulující efekt
  • Ulevuje od bolesti, má spíše silné analgetické účinky
  • Má lehce euforický účinek
  • Podporuje chuť k jídlu

Příprava

Kratom snadno přimícháte do vody nebo do koktejlu, džusu či čaje. Pokud vám není po chuti jeho nahořklost, směle si svůj drink s kratomem přislaďte (pro tělo je lepší medem než cukrem, lepší hnědým cukrem než bílým cukrem…)

Nekombinujte s alkoholem, ani s jakýmikoliv léky.

Jaké množství kratomu použít najednou?

1 – 2 g – velice jemný efekt (vhodné pro ženy, které s kratomem začínají)
3 – 4 g – znatelný efekt (vhodné pro muže, kteří s kratomem začínají, pro ženy, pokročilejší uživatelky kratomu)
5 – 6 g – silný efekt – (vhodné pro osoby s větší tolerancí, pokročilejší uživatele kratomu)
6 g a více – velmi silný efekt – (nedoporučuje se, od určitého množství efekt neroste lineárně)

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.