Japonská šestihranná litinová konvice Tetsubin – 1l

833  vč. DPH

  • EUR: € 32,7

Skladem už jen poslední kus,
odesíláme co nejdříve (více o dodání a platbě)

Kategorie: , , Katalogové číslo: 8720088299661

Popis

Litinová konvička Tetsubin v japonském stylu. Obsahuje mikrosíťovaný nerezový filtr na sypané čaje. Rukojeť konvice Tetsubin má nahoře praktickou ochranu ze sisalového lana, umožňuje dobré uchopení.

Japonský čajový obřad

Japonci a Číňané používají litinové konvice po staletí k vaření svých nejlepších čajů a dodávají tak své domácnosti styl a eleganci. Čajový obřad je okamžikem klidu a relaxace během našeho uspěchaného každodenního života.

Litinové konvice Tetsubin jsou tradičně oblíbené pro svůj elegantní design a schopnost udržet teplo po dlouhou dobu. Teplo je rovnoměrně distribuováno v celé litinové konvici, aby se lépe extrahovala chuť čaje. Tato litinová konvice také zajistí, že čaj zhůstane déle horký.

Specifikace produktu

Litinová konvice na čaj

Vynikající chuť čaje

Obsah: 1 litr

Rukojeť ze sisalového lana

Bez chemických přísad a olova

Nevhodné do myčky nádobí

Návod k použití litinové konvičky Tetsubim

Při prvním použití konvice vložte 5-10 gramů čaje do čajového filtru, přidejte do konvice vodu a vařte asi 10 minut, aby se odstranil zvláštní zápach nové konvice. Po uvaření vodu v hrnci vylijte a opakujte 2-3x, dokud není voda čistá a bez zápachu.

Vhodným zdrojem tepla pro železnou konvici je oheň na dřevěném uhlí. Lze použít také elektrické ohřívače, indukční sporáky a plynové sporáky. Při každodenním použití naplňte asi 80 % vody, abyste zabránili přetečení při vaření.

Po asi 5 dnech používání železné konvičky se na vnitřní stěně objeví šarlatové skvrny a asi za 10 dnů se objeví bílé skvrny. To je normální, pokud voda není zakalená, nebude to mít vliv na pití.
Po každém použití vodu zcela vylejte a poté konvici otřete suchým měkkým hadříkem, nenechávejte vodu v konvici přes noc, aby se omezilo případné rezivění konvice

Údržba

Litinová konvička je odlita ze surového železa a může rezivět. Rez na litinové není škodlivý pro lidské zdraví, ale pokud máte pocit, že skvrny od rzi jsou nevzhledné, můžete rez odstranit následujícími metodami:

1. Odstranění rzi kamencem: Naplňtekonvici vodou, přidejte asi 50 gramů kamence, vařte 10 minut a poté vnitřek opakovaně otírejte kartáčem nebo hadrem.

2. Odstraňování vodního kamene octem: Ocet je nejběžněji používaným prostředkem na odstraňování vodního kamene a rzi. Pokud je na konvici vodní kámen nebo rez, nalijte dovnitř trochu octa, přidejte vodu k varu a během varu kartáčujte, abyste rychle odstranili rez (pozor, abyste si nepopálili ruce!).

3. Namočte nakrájenou cibuli, čerstvě oloupaný brambor nebo slupku z ředkve v troše soli a rezavé místo rázně potřete, abyste snadno odstranili rez z železné konvice. Po použití musíte hrnec udržovat v suchu a dokud je horký, nesmíte tam nalét studenou vodu.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.