Tabernanthe Iboga (20-letá), prášek z kořenové kůry v kapslích

150 6 000  vč. DPH

  • EUR: € 5,9 - € 235,8

Středně kvalitní kůra z kořene tropického keře Tabernanthe Iboga z Kamerunu.

Forma Ibogy: prášek z kůry z kořene (Iboga Root Bark) v kapslích po cca 0,25 gramu, vhodné pro domácí užívání a mikrodávkování.

Nová várka ibogy k dispozici (od března 2023).

Popis

Prášek z kůry z kořenové kůry ve veganských kapslích (Iboga Root Bark Powder Capsules) z tropického keře Tabernanthe Iboga z Kamerunu, zaslal  nám ji náš přítel strýc Allo. Iboga pochází dle jeho informací z keřů starých kolem 20 let a je dle naší zkušenosti řekněme “středně kvalitní”.

Iboga je ručně zpracovaná a nasušená pod žhavým kamerunským sluncem. V Česku prášek meleme strojově na prášek a bez dalších přídavků pak plníme do veganských kapslí.

Kapsle obsahují pouze 100 % ibogového prášku, žádné další plnidla ani další přídavné látky. Obsah kapslí je stejný jako ibogový prášek 20-let, jen je v kapslích pro snadnější užívání.

Iboga (Tabernanthe iboga) je tropický keř z čeledi toješťovité používaný jako halucinogenní a stimulační droga a k léčení závislosti, ke zmírnění depresí, pro komunikaci s duchovním světem i k jiným účelům. V západní Africe je kůra z kořene konzumována z rituálních důvodů (tradice "Bwiti"). Iboga v malých dávkách stimuluje centrální nervový systém, ve velkých navozuje halucinace. Ibogain, aktivní alkaloid ibogy, byl objeven v roce 1901, v 20. letech 20. století byl doporučován jako stimulans léčby neurastenie, v 30. letech 20. století byl extrakt prodáván ve Francii jako Lambaréné. V 60. letech 20. století se začaly objevovat zprávy o halucinogenních účincích a byl v mnoha zemích zakázán. V České republice a na Slovensku je legální.

Od 14.7.2022 (do odvolání) dáváme na Ibogu velkou slevu, podařilo se nám ji sehnat výhodněji, a tak ji můžeme i vám dát levněji. Věřím, že to oceníte 🙂

Od září 2022 máme ibogu označenou jako od "strýce Arnauda", rostla na hranicích Kamerunu s Gabonem. Je z 20-letých stromků, subjektivně je ještě o něco lepší a hlubší, než Ibogu, kterou jsme měli dříve, označenou jako "dvacetiletou". 

Pokud máte zájem o vedenou ceremonii s Ibogou, s prvky z africké tradice Bwiti, přeložené do českých končin, je možné se individuálně domluvit na ceremonii v našem sesterském projektu "chrámu Kumačenge". Navštivte web kumačenge.cz.

Na Ladírně máme k dispozici v kategorii Iboga a ibogain:

Země původu:

Kamerun

Další informace

Podrobný článek věnující se mikrodávkování s Ibogou: https://chrisantem.cz/iboga-mikro

Přečtěte si rozsáhlý článek věnující se domácí terapii (ceremonii) s Ibogou: https://chrisantem.cz/iboga

Složení

Drcený prášek z keře Tabernanthe Iboga z 20-letých keřů ve veganských kapslích, obsah každé kapsle je:

  • šarže 4/2025 – průměrně 0,25 g
  • šarže 12/2025 – průměrně 0,32 g

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Tabulka velikostí

 

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.