Clavo huasca (Tynanthus panurensis) – přírodní afrodiziakum, drcená liána

 9,7 35,0 vč. DPH

  • CZK: 250 Kč - 900 Kč

V peruánské bylinné medicíně je Clavo huasca široce respektována jako afrodiziakum vhodné pro muže i ženy a jako lék na impotenci.

Vyčistit

Popis

Clavo Huasca je původem liána z čeledi trubačovitých, která dorůstá do délky až 80 metrů. Tato bylina roste převážně v amazonských pralesech a jiných částech Jižní Ameriky. Jedná se o velice aromatickou bylinu, jejíž výrazná vůně kůry a kořene silně připomíná hřebíček. Konec konců i samotné listy mají téměř stejné aroma.

Produkuje velmi malé, bílé květy, které opilovávají včely i motýli. Tyto květy plodí podlouhé a ploché plody podobné fazolím.

V peruánské bylinné medicíně je Clavo huasca široce respektována jako afrodiziakum vhodné pro muže i ženy a jako lék na impotenci. Zlepšuje sexuální výdrž, snižuje frigiditu, zvyšuje potenci a podporuje libido. Podporuje chuť k jídlu, správnou funkci trávení a pomáhá vypuzovat nadbytečné plyny z těla.

Rostlina bývá přidávána některými šamany do spirituálního nápoje ayahuasca s cílem snížit nevolnost a průjem. Může pomoc při horečkách, bolestech svalů, artritidě a může působit jako celkové tonikum. V Jižní Americe se z rostliny tradičně připravuje rum s názvem Aguardiente.

Díky Brazilským vědcům a jejich fytochemickými průzkumy bylo prokázáno, že Clavo huasca disponuje různými alkaloidy. Tím hlavním je alkaloid s názvem Tinantina, spolu s Taninem, Eugenolem a jinými esenciálními oleji. Dále ještě obsahuje apigenin, silice a třísloviny.

Dávkování: Jedna až dvě polévkové lžíce (cca 3 g) zalijte horkou vodou a nechejte 5 – 10 minut louhovat. Výsledný nápoj se může dochutit například medem nebo citrónem. Obvykle se doporučuje nápoj vypít na prázdný žaludek cca 30 – 45 minut před požadovaným účinkem.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.