Chuchuhuasi (Maytenus laevis) – čaj na bolest zad

222  vč. DPH

  • EUR: € 9,1

Chuchuhuasa posiluje vitalitu obyvatel deštného pralesa stovky let. Odvar z kůry bájného stromu pomáhá tělu kloubní obtíže. A především – skvěle se uplatňuje při bolestech zad.

Popis

Chuchuhuasa posiluje vitalitu obyvatel deštného pralesa stovky let. Odvar z kůry bájného stromu pomáhá tělu kloubní obtíže. A především – skvěle se uplatňuje při bolestech zad.

Složení

100% peruánská bylina Chuchuhuasi (Maytenus laevis) –  drcená kůra stromu

Jak čaj připravit?

Nápoj připravený z Chuchuhuasi má nečekaně lahodnou, nasládlou chuť. Trochu připomíná oříšky. Nálev má sytě červenou barvu. Odvar z kůry peruánského stromu Chuchuhuasi je vhodný pro celodenní popíjení.

Nejčastěji se připravuje tak, že 1 – 2 lžičky kůry se zalije cca 700-800 ml studené vody (mnoho vody se varem vypaří) a od chvíle dosažení varu se vaří na malém ohni 20 minut. Odcedit. Pít vlahé 3x denně, 1 hodinu před a nebo po jídle.

Země původu

Peru, oblast kolem města Iquitos

Původ čaje

Indiáni z amazonského pralesa dobře vědí, že v přírodě najdou vše, co potřebují. Stromu Chuchuhuasi dali jméno podle schopnosti jeho kůry pomáhat s potížemi kloubů a zad. Chuchuhuasi totiž v překladu znamená „chvějící se záda“. Třicetimetrový strom (Maytenus laevis), který roste jen v tropickém pásmu Amazonie, je v centru pozornosti vědců už od roku 1960. Extrakt z jeho načervenalé kůry byl podroben řadě studií. Jejich výsledkem je sdělení, že působí protizánětlivě a analgeticky. Italští badatelé o dvacet let později potvrdili silné antioxidační schopnosti. Chemickým složením unikátní stromové kůry se zabývali také Japonci nebo Američané. Objevili v ní alkaloidy, katechiny, saponiny, chinony, organické kyseliny a další látky.

Chuchuhuasi je obrovský strom, jehož široká koruna vytváří baldachýn deštného pralesa. Má velké listy a malé bílé květy. Roste ve volné přírodě Peru, Bolívie, Ekvádoru a Kolumbie, začíná se ovšem také pěstovat pro farmaceutické účely. Místní lidé a vesničané podél Amazonky pijí odvar z kůry třikrát denně po dobu minimálně jednoho týdne. Používají ho jako tonikum na téměř všechny druhy zdravotních obtíží.

Chuchuhuasi se ale také pije jako laskomina. Výluh kůry v rumu z cukrové třtiny, který v Amazonii koupíte pod názvem „Jungle drink“, patří k populárním turistickým atrakcím. Dostanete ho taky pod názvem „Go-juice“ – pomáhá zvládat dlouhé treky v džungli a ulevuje namáhaným svalům i kloubům.

Tento produkt je etnobotanický vzorek.

Tento produkt není schválen jako výživový doplněk, potravina, ani lék či léčivo. Nezodpovídáme za škody způsobené nesprávným užitím.

Tradiční užití různých bylin najdete v Herbáři na webu Chrisantem.cz. Uvítáte-li konzultaci, alternativní pomoc, podpůrnou terapii k léčení Vašich nemocí, kontaktujte nás.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.