100% RAW BIO Pure Kakao pasta z Peru, 500 gramů blok

990  vč. DPH

  • EUR: € 40,6

100% pure (tedy čisté), 100% raw a 100% VEGAN Cacao pasta z Peru je u nás v ČR poměrně vzácným produktem. Jedná se o čisté kakao, ze kterého je možné si rituálně uvařit hrneček speciálního kakaového nápoje.

Skladem jsou 4 ks,
odesíláme co nejdříve (více o dodání a platbě)

Popis

100% pure (tedy čisté), 100% raw a 100% BIO a 100 % VEGAN Cacao pasta z Peru je u nás v ČR poměrně vzácným produktem.

Jedná se o čisté “léčivé kakao”, ze kterého je možné si připravit “kakaovou ceremonii”, ale samozřejmě ho můžete využít i jinak, například do dezertů, smoothie či koktejlů, anebo jen tak, rozpustíte v ústech takové množství, které chcete.

Nepražené čokolády jsou vhodné pro sportovce, těžce pracující osoby, profesionální řidiče, studenty a nebo pro ty, kteří shazují nadbytečné kila v posilovně a potřebují energii, jsou bez cukru, takže je mouhou konzumovat dokonce také diabetici.

Kakao je hořké, ale překvapivě dost zasytí a rychle dodá energii.

Používá se především pro tzv. Kakaové ceremonie, pro jednoho návštěvníka se obvykle používá 10-50 gramů, takže toto je až pro 50 lidí. Proč takové rozmezí? Záleží na požadované síle a hustotě nápoje a tedy hloubce stavů po přijetí…

Proč konzumovat takto čistou čokoládu?

  • Kakaové boby obsahují nejvíce antioxidantů ze všech rostlin. Obsahují 3x více antioxidantů než zelený čaj i než káva. Mohou za to flavonoidy – až 10 %, které neutralizují nebezpečné radikály, a tak zpomalují stárnutí.
  • V kakau najdete enormní množství minerálů Se, Na, K, Ca, Mg, P, Fe, Cu, Zn, Mn, Cl. Nejdůležitější jsou hořčík a hlavně draslík. Je také zdrojem přírodních vitamínu C, D, E, B6, B12, karoten, thiamin, riboflavin, niacin. Například niacin uvolňuje energii z potravin a snižuje krevní tlak, thiamin působí příznivě na nervový systém a snižuje únavu.
  • Kakaové boby vám pomohou zbavit se stresu a depresí, zlepšit náladu, povzbudit mozkovou činnost, snížit riziko srdečních a cévních chorob……. a za tím vším stojí zázračná látka s euforizujícímí účinky zvaná THEOBROMIN.
  • A perlička na konec. Za dob Olméků, Mayů, Aztéků se kakaové boby používaly jako silné afrodiziakum. Z vědeckých výzkumu vyplývá, že za to může výše zmíněný theobromin.

Vlastnosti výrobku

Složení: 100 % kakaová pasta (Theobroma cacao)

Váha: 500 g

Neobsahuje žádné mléčné složky ani jiná aditiva => vhodný pro vegany

Neobsahuje přidaný cukr => vhodný pro diabetiky

Lisované za studena => vhodný pro RAW vegany

Neobsahuje GMO modifikované složky, pochází z BIO certifikovaného zemědělství (Peru) => vhodný pro každého 🙂

Nutriční hodnoty ve 100 gramech výrobku:

Energie: 2365 kJ (565 kcal)
Tuky: 39 g
– z toho nasycené mastné kyseliny: 21 g
Sacharidy: 39 g
– z toho cukry: 0 g
Bílkoviny: 14 g
Sůl: 0 g

Skladujte v chladu, temnu a suchu.

Pro odreagování, o kakaové ceremonii

Přečtěte si článek v našem Magazínu.

Dotaz k produktu

Chcete se nás na cokoliv zeptat? Může se to týkat tohoto produktu (např. vhodnost kombinace s jinými rostlinami, aktuální dostupnost, dávkování...), ale i čehokoliv jiného samozřejmě...

    Když zadáte své telefonní číslo, můžeme Vám zavolat a zodpovědět dotaz telefonicky.