BIO-bavlna říká o sobě:

BiobavlnaJsem biobavlna a získáváte mě ručním sběrem. Pěstování probíhá za přísných, a zároveň etických podmínek. Víš o tom, že 3 roky před započetím mého pěstování musí být v dané půdě používany jen organická hnojiva? Proto se od samého počátku pěstuji v tzv. “živé” půdě, v půdě bez chemických hnojiv. A tak jsou má vlákna jemná, prodyšná, pevná a pružná.

V přírodě se nacházím i v přirozených barvách jako je hnědá barva či olivově zelená. K mé povrchové úpravě používají lidé přírodní oleje či peroxid vodíku k bělení. Zajímavostí je, že mě pěstuji ve 22 zemích světa a je více než 222 tisíc ekologických zemědělců, kteří se živí mým pěstováním. Výrobky z biobavlny poznáš podle certifikací GOTS a Fair Wear Foundation.

Bambus říká o sobě:

BambusJsem bambus a poznáš mě podle lesku a jemnosti na dotek. Užiješ si se mnou okamžitou savost, odvádím dobře vlhkost z povrchu těla a teplotně se přizpůsobím, což znamená, že v zimě zahřeji a v létě ochladím. Prát mě můžeš při nižších teplotách a jsem oblečení vhodné na cestování, protože mě nemusíš často prát (pokud to sám chceš). A navíc správným praním se mé kvality zlepšují. Mezi oceňované vlastnosti mých vláken patří antialergičnost (vhodné pro alergiky), antibakteriálnost (prevence zdraví), odolnost a pevnost, tím zaručuji dlouhou životnost. Jsem rostlina, která je velmi ceněná nejen v Asii. Lidé si se mnou zkrášlují i domovy podle vlastností energií a filozofie Feng Shuii.

To nejlepšího pro nás, zaručují certifikace. Proto existuji společnosti, které se zabývají ekologickým a etickým pěstováním i zpracováním (celým procesem od semínka až ke klientovi s hotovým produktem). Mezi nejvíce sladěné společnosti patří GOTS a Fair Wear Foundation, jejichž certifikáty naše materiály mají.

Více o výhodách našich BIO-materiálů najdete v tomto článku: 7 + 1 důvodů, proč nosit trička z BIO-materiálů – pro zdraví své i zdraví planety

Certifikace – Global Organic Textile Standard (GOTS)

GOTS CertifikátZaručená kvalita. Tento mezinárodně uznávaný standard nám sděluje, že byly zachovány ekologické a etické požadavky na pěstování, zpracování i distribuci u daného produktu. GOTS zaručuje kontrolu nad tímto dodržováním u již certifikovaných produktů (každý druhý rok). GOTS dbá na dodržování organického pěstování rostlin, a tak je zakázáno používat GMO příměsi. Pro vaši orientaci přidáváme odkaz na oficiální stránky: global-standard.org

Fair Wear Foundation – Code of Labour Practices

fair-wear-foundationJak název napovídá, tak nadace se zabývá etickým zaměstnáním v oděvním průmyslu. Lidé tak mají zaručenou pracovní smlouvu, pracovní dobu, bezpečné a etické pracovní podmínky a spravedlivý plat za odvedenou práci. Díky této společnosti pracují jen lidé starší 15 let, na základě svého rozhodnutí. Fair Wear Foundation uvádí, že mezi jejich členy je 80 společností, které zastupují 120 značek. O Fair Wear Foundation se můžeš dozvědět více zde: fairwear.org

Certifikací existuje více, tyto 2 společnosti patří mezi ty, které zaručují, že stanovené podmínky jsou dodržovány i v průběhu existence výrobku (kontrolují, jestli vše stále funguje podle závazných podmínek).